Chevrolet Camaro Track pro Evropu vypadá jako bídně maskovaná verze 1LE

Koncern GM vystavil v Ženevě Camaro doplněné o tovární tuningové komponenty, které jej delegují do role silničního i okruhového stroje.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Chevrolet Camaro Track pro Evropu vypadá jako bídně maskovaná verze 1LE

8.3.2017 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Chevrolet Camaro Track pro Evropu vypadá jako bídně maskovaná verze 1LE

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Koncern GM vystavil v Ženevě Camaro doplněné o tovární tuningové komponenty, které jej delegují do role silničního i okruhového stroje.

Americká značka Chevrolet po trochu smutném opuštění svých pozic v Evropě zůstala zdejší klientele věrna alespoň tím nejlepším, co má momentálně v nabídce. Nadále si tak díky tomuto rozhodnutí můžeme pořídit sportovní modely Corvette a Camaro, i když - jak možná sami víte - ne všude.

Švýcarsko do komerčního teritoria Chevroletu pořád spadá, takže není nijak překvapivě, že tato značka nechybí ani na právě probíhajícím ženevském autosalonu. Aby ke svému stánku dostala co nejvíce příznivců, vystavuje zde kromě jiného také nápadně vypadající, jedovatě zelené Camaro Track.

Chevy na jeho adresu říká, že jde o koncept, pravda to ale tak docela není. Ze se seznamu jeho nadstandardní výbavy se zdá, že jde ve skutečnosti o sportovně orientované Camaro SS s paketem 1LE specifikovaným tak, aby vůz lépe fungoval na okruhu a současně nesnižoval komfort majitele při běžné jízdě.

Pod kapotou najdete atmosférický vidlicový osmiválec o objemu 6,2 litru, který produkuje 452 koní při 5 700 otáčkách za minutu a maximální točivý moment 617 newtonmetrů při 4 600 ot./min., zatímco zadní kola jsou poháněná skrze osmistupňovou automatickou převodovkou doplněnou o pádla sekvenčního řazení pod volantem. Navíc je zde hned několik dodatečných chladičů zajišťujících patřičnou provozní teplotu motoru, převodovky a diferenciálu.

Podvozek vozu dostal odpružení v balíčku nazvaném FE4 a obsahuje magneto-reologické adaptivní tlumiče, jinak kalibrované pružiny, tužší stabilizátory a celková úprava přinesla kromě jiného také snížení světlé výšky o 30 milimetrů. Mezi zadními koly pak nechybí ani elektronicky řízený samosvor, ostřeji znějící výfukový systém a za dvacetipalcovými koly s pneumatikami Goodyear Eagle F1 Supercar o rozměru 285/30 R20 vpředu a 305/30 R20 vzadu najdete brzdy od Bremba se šestipístkovými třmeny.

Vyladěné Camaro nezklame ani uvnitř. Lidé od Chevroletu namontovali do interiéru sportovní sedadla Recaro, hliníkové pedály a navíc je zde spousta alcantarou čalouněných komponentů včetně zkoseného volantu.

Nejdůležitější otázkou je nyní asi to, jestli má Chevrolet Camaro Track namířeno z ženevského autosalonu také do zůstávajících obchodů současné prodejní sítě, jednoznačnou pozitivní odpověď ale nemáme. GM naznačuje, že část z doplňků by měla být pro nás dostupná, neříká ale, které konkrétně.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.


Chevrolet Camaro Track pro Evropu vypadá jako bídně maskovaná verze 1LE - 1 - chevrolet camaro track-concept oficialni Zeneva 2017 01Chevrolet Camaro Track pro Evropu vypadá jako bídně maskovaná verze 1LE - 2 - chevrolet camaro track-concept oficialni Zeneva 2017 02Chevrolet Camaro Track pro Evropu vypadá jako bídně maskovaná verze 1LE - 3 - chevrolet camaro track-concept oficialni Zeneva 2017 03Chevrolet Camaro Track pro Evropu vypadá jako bídně maskovaná verze 1LE - 4 - chevrolet camaro track-concept oficialni Zeneva 2017 04Chevrolet Camaro Track pro Evropu vypadá jako bídně maskovaná verze 1LE - 5 - chevrolet camaro track-concept oficialni Zeneva 2017 05Chevrolet Camaro Track pro Evropu vypadá jako bídně maskovaná verze 1LE - 6 - chevrolet camaro track-concept oficialni Zeneva 2017 06Chevrolet Camaro Track pro Evropu vypadá jako bídně maskovaná verze 1LE - 7 - chevrolet camaro track-concept oficialni Zeneva 2017 07Chevrolet Camaro Track pro Evropu vypadá jako bídně maskovaná verze 1LE - 8 - chevrolet camaro track-concept oficialni Zeneva 2017 08Chevrolet Camaro Track pro Evropu vypadá jako bídně maskovaná verze 1LE - 9 - chevrolet camaro track-concept oficialni Zeneva 2017 09
Paket 1LE, který odpovídá specifikaci konceptu Track, je možné ve Spojených státech pořídit v kombinaci s kteroukoli verzí Camara, včetně základní šestiválcové.

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.