Chevrolet Cruze 2012: facelift přídě nafocen bez špetky maskování

Uběhly jen tři roky od chvíle, kdy si to Cruze namířil do Evropy, Chevrolet přesto usoudil, že je čas na jeho facelift. My už víme, jak bude vypadat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Chevrolet Cruze 2012: facelift přídě nafocen bez špetky maskování

31.12.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Chevrolet Cruze 2012: facelift přídě nafocen bez špetky maskování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Uběhly jen tři roky od chvíle, kdy si to Cruze namířil do Evropy, Chevrolet přesto usoudil, že je čas na jeho facelift. My už víme, jak bude vypadat.

Chevrolet Cruze je coby poněkud hypertrofovaný kompakt s cenovkou držící se spíše opačného konce spektra své třídy populárním vozem i v našich končinách. Poprvé se představil jako sedan již v roce 2008 a i s touto karoserií si dokázal získat v Evropě získat spoustu zákazníků. V poslední době o něm ale byla řeč hlavně v souvislosti s provedením hatchback, které by mu mělo na Starém kontinentu zajistit ještě více obliby.

Vzhledem k tomu, že hatchback je stále vcelku žhavou novinkou, je poněkud zvláštní, že by automobilka měla přijít s faceliftem, vše tomu ale nasvědčuje. Díky našemu čtenáři Romanu Tilcovi se nám totiž dostala do rukou špionážní fotografie, která to jednoznačně dosvědčuje. Vzhledem k tomu, že zabírá pouze přední část vozu (zato bez jakéhokoli maskování) nevíme, jestli jde o provedení sedan nebo hatchback - dávalo by totiž smysl, pokud by Chevy omladil pouze sedan, aby jej od hatchbacku na nějaký čas vizuálně odlišil. Ale stejně dobře je možné, že facelift stihne celou modelovou řadu bez ohledu na typ karoserie, však než se dostane na trh, může se hatchback prodávat už rok a to nebude zase tak krátká doba.

Ať už tato inovace stihne obě verze, nebo jen sedan, dostane vůz nový nárazník vyznačující se především jinak pojatým prostorem pro přední mlhová světla. Ta by si měla najít místo v černém trojúhelníkovém pásu, který by - pokud nás zrak neklame - měl zahrnovat i LED pro denní svícení. Agresivněji tvarovaná je i prostřední spodní část nárazníku a zdá se, že odlišné jsou také hlavní světlomety a některé navazující části.

Bližší informace k okolnosti pořízení této fotografie nemáme, vzhledem k tomu, že zachycuje hotový vůz, lze veřejnou premiéru faceliftovaného Cruze očekávat nejpozději na jaře. Že by se ukázal v březnu v Ženevě? Vsadili bychom si na to.

Díky za zaslanou fotku, Romane.


Chevrolet Cruze 2012: facelift přídě nafocen bez špetky maskování - 1 - Chevrolet Cruze 2012 Spy 02 - tag
Takto by měla vypadat faceliftovaná příď Chevroletu Cruze

Chevrolet Cruze 2012: facelift přídě nafocen bez špetky maskování - 2 - Chevrolet Cruze Hatchback produkcni 02Chevrolet Cruze 2012: facelift přídě nafocen bez špetky maskování - 3 - Chevrolet Cruze Hatchback produkcni 03Chevrolet Cruze 2012: facelift přídě nafocen bez špetky maskování - 4 - Chevrolet Cruze Hatchback produkcni 04Chevrolet Cruze 2012: facelift přídě nafocen bez špetky maskování - 5 - Chevrolet Cruze Hatchback zive 04Chevrolet Cruze 2012: facelift přídě nafocen bez špetky maskování - 6 - Chevrolet Cruze Hatchback zive 05Chevrolet Cruze 2012: facelift přídě nafocen bez špetky maskování - 7 - Chevrolet Cruze Hatchback zive 07
Pro srovnání fotky současné podoby hatchbacku na oficiálních i živých fotkách

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše