Chevrolet Cruze SW: kombi si klestí cestu na trh, dorazí v létě

Třetí karosářská verze modelu Cruze byla představena před třemi měsíci v Ženevě. Od té doby bylo ticho po pěšině. GM se rozhýbalo až nyní, moc nového ale neprozradilo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Chevrolet Cruze SW: kombi si klestí cestu na trh, dorazí v létě

30.5.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Chevrolet Cruze SW: kombi si klestí cestu na trh, dorazí v létě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Třetí karosářská verze modelu Cruze byla představena před třemi měsíci v Ženevě. Od té doby bylo ticho po pěšině. GM se rozhýbalo až nyní, moc nového ale neprozradilo.

Vozit s sebou volný rezervní prostor v kombíku nebo kompaktním SUV je v Evropě stále oblíbenější činnost. V roce 2011 bylo na starém kontinentu prodáno přes jedenáct milionů těchto dvou typů aut, což meziročně znamená nárůst o osm procent. Zhruba těmito slovy z předchozí věty si Chevrolet aktuálně ohřívá polívčičku těsně před uvedením třetí, nejpraktičtější verze modelu Cruze na trh.

Koncern General Motors představil Chevrolet Cruze SW veřejnosti na ženevském autosalonu, první fotky se však začaly trousit již v únoru, kdy GM vypustilo nejdříve obrázek zádě a o pár týdnů na to se odhalila faceliftovaná příď, kterou jsme znali po předchozím úniku. Ani na autosalonu jsme se však o tomto voze mnoho nedověděli.

Chevrolet pouze zopakoval, že Cruze SW s délkou 4 678 mm je o něco delší než jeho sourozenci (hatchback měří 4 510 mm a sedan 4 597 mm) a kufr kombi si od hatchbacku (413 litrů) a sedanu (450 litrů), polepšil na rovných 500 litrů, anebo až 1 500 litrů, které dostanete sklopením zadních sedadel.

Nový model převezme motorizace zbylých dvou karosářských verzí a přidá jeden diesel navíc. U zážehových jednotek bude na výběr mezi šestnáctistovkou o výkonu 124 koní a osmnáctistovkou se 141 koňmi. Dieselový dvoulitr 2,0 VCDi (163 koní) doplní slabší agregát 1,7 VCDi s technologií stop-start a výkonem 132 koní.

A kdy tedy Cruze SW dorazí? Společně s ceníkem by nás to taky zajímalo, tisková zpráva ovšem příliš sdílná není. Místo konkrétních informací pouze konstatuje následující: „Zcela nový Cruze station wagon značky Chevrolet přijde do evropských showroomů v létě tohoto roku a byl navržen tak, aby se hodil pro rozvíjející se rodinnou kulturu.“ Tak alespoň to léto, to je nyní jediná jistota.


Chevrolet Cruze SW: kombi si klestí cestu na trh, dorazí v létě - 1 - Chevrolet Cruze SW zive 02Chevrolet Cruze SW: kombi si klestí cestu na trh, dorazí v létě - 2 - Chevrolet Cruze SW zive 01Chevrolet Cruze SW: kombi si klestí cestu na trh, dorazí v létě - 3 - Chevrolet Cruze SW zive 03Chevrolet Cruze SW: kombi si klestí cestu na trh, dorazí v létě - 4 - Chevrolet Cruze SW zive 06Chevrolet Cruze SW: kombi si klestí cestu na trh, dorazí v létě - 5 - Chevrolet Cruze SW zive 04Chevrolet Cruze SW: kombi si klestí cestu na trh, dorazí v létě - 6 - Chevrolet Cruze SW zive 05Chevrolet Cruze SW: kombi si klestí cestu na trh, dorazí v létě - 7 - Chevrolet Cruze SW zive 08Chevrolet Cruze SW: kombi si klestí cestu na trh, dorazí v létě - 8 - Chevrolet Cruze SW zive 07Chevrolet Cruze SW: kombi si klestí cestu na trh, dorazí v létě - 9 - Chevrolet Cruze SW video prvni Perex
Vlnu pozornosti po autosalonu v Ženevě Chevrolet propásl, Cruze SW uvede na evropské trhy až v létě

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.