Chvilka nepozornosti i při pomalém najíždění na dálnici může mít nedozírné následky

Je to v podstatě banální incident, ťukanec, kterých jsme na silnicích svědky každý den. V tomto případě ale měl všechno, jen ne banální následky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Chvilka nepozornosti i při pomalém najíždění na dálnici může mít nedozírné následky

6.5.2019 | Mirek Mazal

Chvilka nepozornosti i při pomalém najíždění na dálnici může mít nedozírné následky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je to v podstatě banální incident, ťukanec, kterých jsme na silnicích svědky každý den. V tomto případě ale měl všechno, jen ne banální následky.

Neočekávané dopady jinak typické situace při nájezdu na dálnici zachytil náhodný svědek s kamerou na hlavě. Motorkář vybavený záznamovým zařízením projížděl po dálnici, když si všiml hustého provozu blízko připojovacího pruhu. Motocykl se pomalu proplétal mezi ostatními, jeho jezdce právem zaujala šedá Kia. Starší sedan na dalších metrech předvedl zatím nejkurióznější nehodu letošního roku.

Muž za volantem kompaktního sedanu během připojovacího manévru zřejmě sledoval auta za sebou ve zpětném zrcátku a nestihl vnímat stojící kolonu před vozidlem. To je dost typická chyba. Kolona před ním ale náhle zpomalila a Kia Rio druhé generace narazila levým předním rohem do skoro stojícího Chevroletu Camaro. Ani to není nic mimořádného, americký musclecar ale v tomto případě doslova odmrštil korejský model vzduchem až na střechu.

Zdánlivě drobný dálniční ťukanec odhodil Rio na krajnici, kde se otočilo kolem své osy a málem to vypadalo, že automobil zůstane podlahou vzhůru. Poučený řidič dopadl na všechna čtyři kola těsně u betonové bariéry, jeho nevěnování se pozornosti prostoru před autem bylo krutě potrestáno.

Na videu je vidět aktivace airbagu, což je dobré znamení pro připoutaného řidiče. Očitý svědek chvíli váhal, ale později namířil do odstavného pruhu a snad se vydal na pomoc k místu nehody. Nejsou zprávy o žádném vážném zranění, i když následky srážky při banálním připojování se na banální rozhodně nejsou.

Pro nás je to nejlepší připomenutí poučky, že se v provozu nikdy není možné příliš fixovat na jediný bod, na jedinou situaci odehrávající se okolo auta. Zatímco sledujete, jestli nezkřížíte nikomu cestu za vámi, může se před vámi odehrát skoro cokoli, jako v tomto případě.


Chvilka nepozornosti i při pomalém najíždění na dálnici může mít nedozírné následky - 1 - Banalni nehoda na dalnici auto na strese 01Chvilka nepozornosti i při pomalém najíždění na dálnici může mít nedozírné následky - 2 - Banalni nehoda na dalnici auto na strese 02Chvilka nepozornosti i při pomalém najíždění na dálnici může mít nedozírné následky - 3 - Banalni nehoda na dalnici auto na strese 03Chvilka nepozornosti i při pomalém najíždění na dálnici může mít nedozírné následky - 4 - Banalni nehoda na dalnici auto na strese 04Chvilka nepozornosti i při pomalém najíždění na dálnici může mít nedozírné následky - 5 - Banalni nehoda na dalnici auto na strese 05Chvilka nepozornosti i při pomalém najíždění na dálnici může mít nedozírné následky - 6 - Banalni nehoda na dalnici auto na strese 06Chvilka nepozornosti i při pomalém najíždění na dálnici může mít nedozírné následky - 7 - Banalni nehoda na dalnici auto na strese 07Chvilka nepozornosti i při pomalém najíždění na dálnici může mít nedozírné následky - 8 - Banalni nehoda na dalnici auto na strese 08Chvilka nepozornosti i při pomalém najíždění na dálnici může mít nedozírné následky - 9 - Banalni nehoda na dalnici auto na strese 09Chvilka nepozornosti i při pomalém najíždění na dálnici může mít nedozírné následky - 10 - Banalni nehoda na dalnici auto na strese 10Chvilka nepozornosti i při pomalém najíždění na dálnici může mít nedozírné následky - 11 - Banalni nehoda na dalnici auto na strese 11Chvilka nepozornosti i při pomalém najíždění na dálnici může mít nedozírné následky - 12 - Banalni nehoda na dalnici auto na strese 12
Chvilka nepozornosti směrem k provozu před autem vedla při připojování na dálnici vedlo k hrozivě vyhlížejícímu kotrmelci, i když všechna auta jela v tu chvíli relativně pomalu

Zdroj: Jose B@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše