Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Citroën Cactus teď i na první fotce, ukazuje část své eko-přídě
27.8.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Za názvem AirBump zřejmě nevězí unikátní dotykový displej, ale speciální recyklovatelný plast, který by na dotek mohl působit jako molitanová pěna.
Další francouzské puzzle se nám začíná skládat dohromady. Po ranním představení videa, které jako první avizovalo model Cactus, zde totiž máme první snímky vozu chystaného pro frankfurtský autosalon. A ty jasně naznačují, že za názvem AirBump máme s největší pravděpodobností čekat něco jiného než dotykový displej. A to navzdory faktu, že videozáběry doprovodila značka sloganem Touch Me (v překladu dotkni se mě), ono se ale nakonec dá sahat na leccos...
Než se ovšem dostaneme k vysvětlení, musíme začít prvním dílkem skládanky. A tím je samotný koncept C-Cactus, který byl představen v roce 2007. Zaměřit se přitom musíme na jeho karoserii, kterou tvořilo méně panelů, než je běžné. Přední a zadní „kapoty“ navíc byly identické, čímž se redukovaly náklady na výrobu a tím i na následnou výměnu. Citroën navíc dané plasty vyrobil z recyklovatelných materiálů, čímž mohla být cena ještě dále snížena. A navíc nedošlo k tak velkému zatížení životního prostředí.
Při pohledu na část nárazníku chystaného konceptu to přitom vypadá, že francouzská automobilka danou technologii dovyvinula do produkčního stádia a chystá se jí použít. Pokud by se navíc jednalo o ten typ plastu, který pomalu působí jako molitanová pěna, byl by dodržen i název AirBump (za slovem Bumper se totiž v angličtině skrývá nárazník).
Z daného materiálu by ostatně nemusely být jen nárazníky, ale rovněž i panely uvnitř kabiny, čímž by se vysvětlovalo ono video. Jistota ale bohužel chybí. Počkat si tak budeme muset do 5. září, kdy by Citroën měl o modelu Cactus říci více. Naživo se pak francouzská novinka ukáže ve zmiňovaném Frankfurtu.
Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.


Chystaný Citroën Cactus ukázal na prvním snímku jen svůj přední nárazník a... vykřičník
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Ve srovnání všech současných BMW M si to na letišti rozdaly hybridy se spalováky, výsledek je naprosto jednoznačný
před 8 hodinami
„Bugatti pro chudé“ pokračuje v krasojízdě, v souboji si podalo skoro závodní speciál na značkách
včera
VW unikly fotky hotového nového Pola a... Fajn, ale co takové auto řeší?
25.3.2026
Nejnovější články
Ceny dekády starých Tesel se začínají blížit nule, tato se prodala za 7 procent původní ceny, i když vypadá fit, funguje a tolik toho nenajela
před hodinou
Hackerský útok ukázal, že osazovat auta povinně systémem na kontrolu alkoholu v dechu řidiče nebude zase tak dobrý nápad
před 3 hodinami
BMW se přidalo, auta v Evropě mohou být brzy kompletně bezemisní i bez jediného prodaného elektromobilu
před 4 hodinami
Mercedes zkusil vysvětlit, proč už vám neprodá motor V12, i když sliboval opak, uškodil si tím jen víc
před 6 hodinami
Chevrolet asi zapomněl, co je za rok, ukázal nová malá auta s motory 6,7 V8 a jsou to pecky do jednoho
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Politický koutek 03.27. 14:36 - HondaMan
- VZKAZY 03.27. 13:01 - pavproch
- Fiat a vše kolem nich 03.27. 12:18 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 03.27. 11:35 - jerry
- Mazda MX5 (Miata) 03.27. 11:25 - jerry
- Letní 225(př) + 255(z) 18-19" - které? 03.27. 06:07 - pavproch
- Chlubítko univerzální 03.26. 21:06 - abgx1
- BMW Divize 03.26. 19:53 - Lachende Bestien
