Ferrari 458 Spider: uniklé fotky jsou autentické

Ferrari sice unikly fotky celého auta, samo se ale tváří jakoby nic a avizuje jeho brzké odhalení. První oficiální snímek 458 Spider je přesto zajímavý - potvrzuje autenticitu dříve uniklých záběrů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ferrari 458 Spider: uniklé fotky jsou autentické

23.8.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Ferrari 458 Spider: uniklé fotky jsou autentické

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ferrari sice unikly fotky celého auta, samo se ale tváří jakoby nic a avizuje jeho brzké odhalení. První oficiální snímek 458 Spider je přesto zajímavý - potvrzuje autenticitu dříve uniklých záběrů.

Již v sobotu jsme vám přinesli uniklé fotografie nového Ferrari 458 Spider. Ačkoli vzhledem ke své kvalitě a pojetí vypadaly více než věrohodně, zrovna v tomto případě jsme si nemohli být vůbec jisti, zda nejde jen o výstřelek schopného grafika. Nyní už je jisté, že nikoli, a to paradoxně přesto, že automobilka se tváří, jakoby k žádnému úniku nedošlo.

Je to vlastně situace vcelku typická. Celý svět se dívá na vcelku kvalitní fotky celého auta, výrobce přitom postupně uvolňuje snímky té či oné části, nebo avizuje brzké odhalení. V případě Ferrari se včera stalo to druhé - Italové na svém Facebookovém profilu (také my máme vlastní) zveřejnilo upoutávku na premiéru vozu, která se odehraje v noci z dneška na zítřek. Samozřejmě nepřidali ani jeden celý snímek, to přece nebylo v plánu, výřez fotky zadních partií si ale neodpustili. Že je nám něco takového v tuto chvíli již k ničemu? Není to tak docela pravda.

Fotka totiž zachycuje zrovna to, co má být na nové 458 Spider specifické. Pokud se o Ferrari zajímáte trochu více, víte, že od roku 1999, kdy byla ukončena výroba modelu 355 Spider, měl každý další roadster Ferrari průhledný kryt motoru. Právě tento prvek se na „víkendových” fotkách neobjevil a není ani na té oficiální. Zkoumání další detailů navíc odhalí dokonalou shodu ztvárnění zachycených partií na oficiální fotce i jejích uniklých předchůdkyních, zkrátka již není pochyb o tom, že jsou skutečné.

Co nám tedy přinese dnešní resp. zítřejší oficiální premiéra? Co do vzhledu prakticky nic, detaily o technice či dynamice vozu - pokud tedy Ferrari nějaké uvolní - ale jistě přijdou vhod. Jestliže se tedy ještě dříve nedostanou ven neoficiální cestou...


Ferrari 458 Spider: uniklé fotky jsou autentické - 1 - Ferrari 458 Spider upoutavka
Oficiální upoutávka Ferrari na nový Spider

Ferrari 458 Spider: uniklé fotky jsou autentické - 2 - Ferrari 458 Spider unik 01Ferrari 458 Spider: uniklé fotky jsou autentické - 3 - Ferrari 458 Spider unik 02Ferrari 458 Spider: uniklé fotky jsou autentické - 4 - Ferrari 458 Spider unik 03
Uniklé fotografie, které jsme vám přinesli již v sobotu

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.