Fiat 500XL: takhle bude vypadat sedmimístná verze (první foto)

Jde tedy o snímek modelu sedmimístného 500XL, produkční vůz ale jistě jinak vypadat nebude. Však Fiat už jeho vzhled ani netají.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Fiat 500XL: takhle bude vypadat sedmimístná verze (první foto)

19.4.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Fiat 500XL: takhle bude vypadat sedmimístná verze (první foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jde tedy o snímek modelu sedmimístného 500XL, produkční vůz ale jistě jinak vypadat nebude. Však Fiat už jeho vzhled ani netají.

Teprve včera jsme vám nabídli první fotky konečné podoby interiéru Fiatu 500L a pár informací k tomu. Tyto materiály automobilka vypustila po internetových linkách do celého světa, v Itálii ale tamním médiím vůz znovu představila i naživo. Na tom by nebylo až tak moc zajímavého, kdyby při této příležitosti nenechala poblíž (a jistě ne náhodou) model 500L v „životní” velikosti a vedle něj prodlouženou verzi XL ve formě modelu. Kolegové z Autoblog.it pochopitelně neváhali a tuto „hračku” zvěčnili na jednom z pořízených snímků.

Samotná existence tohoto provedení přitom není překvapením. Ještě před oficiální premiérou 500L jsme odhalili i plány Fiatu na představení varianty se jménem 500XL a čím by asi tak mohla být. Pokud L znamená Large (nebo jiný jazykový ekvivalent téhož slova), pak XL logicky musí vyjadřovat spojení Extra Large. A přesně takový Fiat 500XL bude.

Dosvědčuje to právě přiložená fotka. Na té vůz můžeme vidět ve formě zmenšeného modelu - zjevné je z něj, že už tak „nakynuté pětikilo” dostane další centimetry k dobru hlavně v zadních partiích. Italští kolegové hovoří o tom, že vůz bude delší o 24-25 centimetrů a lidé z Fiatu jim potvrdili, že skutečně nabídne sedm míst pro cestující, přičemž třetí řada sedadel bude tradičně zapuštěna do podlahy zavazadelníku.

Na první pohled se vše zdá být v normě, ale považte - 500L má letos na podzim přijít na trh s benzinovými motory 0,9 TwinAir (105 koní) a 1,4i (95 koní) a naftovým 1,3 Multijet (85 koní). Bude tedy pořád malým autem a pokud se dále nafoukne do podoby 500XL, bude minimálně pod kapotou potřebovat menší vzpruhu - však TwinAir je dýchavičný i v nejmenší pětistovce.

Ať už si ale s tímto rébusem u Fiatu poradí jakkoli, s budoucím příchodem 500XL v zachycené podobě můžeme najisto počítat.


Fiat 500XL: takhle bude vypadat sedmimístná verze (první foto) - 1 - Fiat 500XL prvni 01
Řešení Fiatu 500XL už není tajemstvím. Model 500 se tím velikostně dostane do snad až nepatřičných mezí...

Zdroj: Autoblog.it

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.