Fiat 500L: velká pětistovka oficiálně odhalena

Už žádné spekulace či rendery, Fiat vypustil první dvě oficiální fotografie pětidveřové pětistovky, která se představí na ženevském autosalonu
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Fiat 500L: velká pětistovka oficiálně odhalena

2.2.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Fiat 500L: velká pětistovka oficiálně odhalena

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Už žádné spekulace či rendery, Fiat vypustil první dvě oficiální fotografie pětidveřové pětistovky, která se představí na ženevském autosalonu

.

Italská automobilka použila pro označení svého nového přírůstku do modelové rodiny 500 písmeno L jako „Large”. Potvrdili se tak předchozí informace dementující jméno Ellezera. Vůz doplní kabriolet C a sportovní Abarthy, a pokud se pozorně podíváte na jeho design, je zřejmé, že autoři předchozích počítačových ilustrací měli velmi přesné údaje - sériové provedení se od nich odlišuje pouze v detailech.

Fiat ve svém stručném prohlášení uvádí, že další karosářská varianta má za cíl „uspokojit různé druhy nových zákazníků a růst s těmi stávajícími”. Zpráva dále naznačuje, že by Fiat byl velmi rád, kdyby byla jeho novinka vnímána nejen jako běžné pětidveřové mini, ale spíše jako průnik malého MPV s kompaktním SUV, jinak řečeno, abychom viděli dnes tolik populární crossover. Tvary i rozměry by docela seděly.

Nový pětisedadlový model 500L je dlouhý 4,14 m, široký 1,78 m a vysoký 1,66 m a svým půdorysem téměř přesně kopíruje Mini Countryman, ale italský stroj je skoro o deset centimetrů vyšší. Fiat zde hledá spojitost se starým modelem 600 Multipla, tedy automobilem, který se vyznačoval kabinou posunutou až před přední nápravu. Do takového extrému 500L nešla, nicméně historické odkazy vypadají v tiskových zprávách vždycky dobře, že.

Jinak novinka se bude vyrábět v srbském Kragujevaci a oficiální představení proběhne na ženevském autosalonu. Od počátku se počítá s dvojicí zážehových motorů (dvouválec 0,9 TwinAir turbo a 1,4 l) a malým čtyřválcovým dieselem o objemu 1,3 litru. Na další detaily si ale ještě musíme počkat, zřejmě až do ženevské premiéry.

Tip: Přečtěte si, jak se bude jmenovat sedmimístná verze 500L.


Fiat 500L: velká pětistovka oficiálně odhalena - 1 - Fiat 500L 01Fiat 500L: velká pětistovka oficiálně odhalena - 2 - Fiat 500L 02
Oficiální obrázky potvrzují, že předešlé ilustrace čerpaly z více než hodnověrných zdrojů

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.