Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Ford FPV Falcon GT F: labutí píseň australského supersedanu dostane 477 koní
9.4.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Dny Fordu Falcon, australského sedanu s pohonem zadních kol, jsou sečteny. FPV ale připravuje speciální edici, která dostane zvláštní techniku i vzhled.
Australský Ford po 60 letech ukončí výrobu modelu Falcon. Skončí i divize Ford Performance Vehicles, tedy FPV, která v současnosti staví FPV Falcon s pětilitrovým osmiválcem Coyote pod kapotou. Ve „standardním” provedení má tento stroj 450 koní, která putují na zadní kola přes manuální nebo automatickou převodovku, obě o šesti stupních.
Před koncem výroby současné inkarnace Falconu se do výroby dostane model GT F. Zatím to není oficiální, ale hovoří se o výkonu 477 koní a 600 Nm z onoho osmiválce, který najdeme i pod kapotou nového Mustangu. Volby převodovky zůstanou. Ve standardu bude balíček GT R-Spec, který přitvrdí podvozek a dozadu přidá širší pneumatiky Dunlop SP Sport Maxx, konkrétně v rozměru 275/35 R19. Přibude také launch control a brzdy Brembo se šesti pístky vepředu a čtyřmi vzadu.
Design bude „odvážný a expresivní” a bude připomínat klasická GT australského Fordu ze 70. let. Světla budou zatmavená a karoserie dostane matně černé pruhy. Na výběr bude z bílého, černého, šedého, modrého a oranžového laku. Žádné obrázky zatím na světě nejsou.
Přesné specifikace by měl Ford zveřejnit později, vůz se dostane do výroby ještě letos. Pro Austrálii vznikne 500 kusů a pro Nový Zéland 50, dál se FPV Falcon GT F oficiálně nepodívá. Na cenovce bude stát 77 990 australských dolarů, tedy asi 1,4 milionu korun.

Ford Performance Vehicles se rozloučí speciální edicí Falconu s výkonem navíc. Na snímku je standardní FPV Falcon
Zdroj: Motor Authority
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Srovnání dvou generací extrémních silničních stíhaček Koenigseggu ukazuje, co udělá 5 let vývoje i v takové sféře aut
včeraNěkdo si nechal předělat svou Hondu na Alfu Romeo. Teď má spolehlivé auto, které nevypadá jako z jiné planety
4.5.2025Nejextrémnější Ford Mustang všech dob překonal svůj vlastní rekord z nejnáročnějšího okruhu světa, dejte mu ještě šanci
2.5.2025
Nové na MotoForum.cz
- Divoké karty pro Most včera 22:00
- Převaha Španělů napříč kubaturami Grand Prix včera 16:25
- Wild card pro Taku Nakagamiho včera 13:30
- Mitas Enduro Trail-ADV 2: na silnici i do terénu včera 13:20
- Vítězný double Manziho, 16. Vostatek 4.5.2025
Nejčtenější články
K mání je spása českých staromilců, úplně poslední Škoda Octavia s motorem bez turba se dá koupit nejetá
5.4.2025Muž vyhrál v loterii Porsche 911 GT3 RS i s milionem na provoz, záhy ho totálně zničil při nehodě. A na krku má policii
5.4.2025Poslední rozhovor s vyhozeným šéfem Volva ukazuje, jak totálně mimo byl. Musel jít, „tech guys” autům prostě nerozumí
6.4.2025Hyundai po roce zrušilo přechod ostrých modelů jen na elektrický pohon. Vrátí se spalovací auta, možná i i20 N
6.4.2025Polibky smrti: Smutný osud Lancie připomíná, co většina automobilek dokola dělá svým legendám
6.4.2025
Živá témata na fóru
- S větrem ve vlasech.... 05.06. 10:26 - pavproch
- Fiat a vše kolem nich 05.06. 08:56 - Stepan
- Rychlodotazy 05.05. 18:50 - Kavis
- BMW Divize 05.05. 14:56 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.05. 08:16 - Truck Daškam
- Prodám Volkswagen Transporter 2.0 TDI 05.05. 06:21 - tomkathy
- Genesis 05.05. 06:19 - lauralordelaure
- VZKAZY 05.04. 19:13 - řidičBOB