Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta

Že je v nadpisu tohoto článku trochu přegumpertováno? Trochu ano, nicméně o firmě, kterou někdejší inženýr Audi zakládal, to platit nebude. Teď ponese jméno Apollo Automobil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta

3.1.2016 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Že je v nadpisu tohoto článku trochu přegumpertováno? Trochu ano, nicméně o firmě, kterou někdejší inženýr Audi zakládal, to platit nebude. Teď ponese jméno Apollo Automobil.

Před pár dny jsme vám přinesli zprávu o tom, že zkrachovalou firmu Gumpert vzkřísili hongkongští milionáři. Někomu to mohlo znít jako silvestrovský žert, ale byl to fakt - výrobce pozoruhodných aut jako Apollo S se znovu vrátil mezi živé a mohlo se zdát, že teď už jen budeme čekat na to, co nám noví majitelé nabídnou. Jenže zase tak jednoduchý tento příběh nebude.

Z nových detailů, které majitelé společnosti zaslali našim kolegům z Worldcarfans vyplývá, že ačkoli koupili zbytky Gumpert GmbH, teď budou firmu provozovat jako Apollo Automobil GmbH. Důvodem je zřejmě to, že nové kapitoly v historii firmy (doslova, tak o budoucnosti hovoří i nový web společnosti) nebude účasten Roland Gumpert, bývalý inženýr Audi, který proslul jako šéf vývoje původního systému Quattro. Ten se nyní údajně s firmami Reiter Engineering a JAS Motorsport podílí na přípravách nového hypersportu, který má zazářit na Severní smyčce Nürburgringu a práva na použití jména Gumpert zřejmě nebyly mezi tím, co si noví majitelé někdejší Gumpert GmbH mohli pořídit.

Proto změna jména na Apollo, což je i jméno jediného dosud standardně prodávaného Gumpertu. Označení „nového”, očekávejme spíše přepracovaného Apolla se tak změní na Arrow a je to právě vůz jménem Apollo Arrow, který uvidíme letos v březnu v Ženevě. Ve virtuální rovině ale bude „nový Gumpert”, pardon, Apollo, sdílnější dříve. Na jeho webu běží odpočet začátku nové kapitoly existenci automobilky, který směřuje k datu 11. ledna.

Dodejme, že novým majitelem exGumpertu je firma Ideal TeamVenture, která dříve (už skoro před rokem) převzala italské De Tomaso, s velkolepými plány. Ty zatím nedošly naplnění a společnost koupila další malou zkrachovalou automobilku. Snad vzkřísí obě a nestane se sama obětí snů o výrobě velkých aut v malém...


Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 1 - Apollo Automobil GmbH logo 01
Toto je nové jméno logo a logo firmy, která si říkala Gumpert

Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 2 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 01Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 3 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 02Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 4 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 03Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 5 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 04Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 6 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 05Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 7 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 06Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 8 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 07Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 9 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 08Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 10 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 09Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 11 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 10Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 12 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 11Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 13 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 12Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 14 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 13Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 15 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 14Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 16 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 16Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 17 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 17
Zatím poslední novinkou Gumpertu byl model Apollo S. Něco v jeho duchu, akorát pod jménem Apollo Arrow, by se mělo představit letos v Ženevě

Zdroje: Gumpert, GT Spirit

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.