Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta

Že je v nadpisu tohoto článku trochu přegumpertováno? Trochu ano, nicméně o firmě, kterou někdejší inženýr Audi zakládal, to platit nebude. Teď ponese jméno Apollo Automobil.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta

3.1.2016 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Že je v nadpisu tohoto článku trochu přegumpertováno? Trochu ano, nicméně o firmě, kterou někdejší inženýr Audi zakládal, to platit nebude. Teď ponese jméno Apollo Automobil.

Před pár dny jsme vám přinesli zprávu o tom, že zkrachovalou firmu Gumpert vzkřísili hongkongští milionáři. Někomu to mohlo znít jako silvestrovský žert, ale byl to fakt - výrobce pozoruhodných aut jako Apollo S se znovu vrátil mezi živé a mohlo se zdát, že teď už jen budeme čekat na to, co nám noví majitelé nabídnou. Jenže zase tak jednoduchý tento příběh nebude.

Z nových detailů, které majitelé společnosti zaslali našim kolegům z Worldcarfans vyplývá, že ačkoli koupili zbytky Gumpert GmbH, teď budou firmu provozovat jako Apollo Automobil GmbH. Důvodem je zřejmě to, že nové kapitoly v historii firmy (doslova, tak o budoucnosti hovoří i nový web společnosti) nebude účasten Roland Gumpert, bývalý inženýr Audi, který proslul jako šéf vývoje původního systému Quattro. Ten se nyní údajně s firmami Reiter Engineering a JAS Motorsport podílí na přípravách nového hypersportu, který má zazářit na Severní smyčce Nürburgringu a práva na použití jména Gumpert zřejmě nebyly mezi tím, co si noví majitelé někdejší Gumpert GmbH mohli pořídit.

Proto změna jména na Apollo, což je i jméno jediného dosud standardně prodávaného Gumpertu. Označení „nového”, očekávejme spíše přepracovaného Apolla se tak změní na Arrow a je to právě vůz jménem Apollo Arrow, který uvidíme letos v březnu v Ženevě. Ve virtuální rovině ale bude „nový Gumpert”, pardon, Apollo, sdílnější dříve. Na jeho webu běží odpočet začátku nové kapitoly existenci automobilky, který směřuje k datu 11. ledna.

Dodejme, že novým majitelem exGumpertu je firma Ideal TeamVenture, která dříve (už skoro před rokem) převzala italské De Tomaso, s velkolepými plány. Ty zatím nedošly naplnění a společnost koupila další malou zkrachovalou automobilku. Snad vzkřísí obě a nestane se sama obětí snů o výrobě velkých aut v malém...


Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 1 - Apollo Automobil GmbH logo 01
Toto je nové jméno logo a logo firmy, která si říkala Gumpert

Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 2 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 01Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 3 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 02Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 4 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 03Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 5 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 04Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 6 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 05Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 7 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 06Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 8 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 07Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 9 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 08Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 10 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 09Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 11 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 10Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 12 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 11Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 13 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 12Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 14 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 13Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 15 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 14Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 16 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 16Gumpert se skutečně vrací, ale ne jako Gumpert. A bez Gumperta - 17 - Gumpert Apollo S Geneva 2013 17
Zatím poslední novinkou Gumpertu byl model Apollo S. Něco v jeho duchu, akorát pod jménem Apollo Arrow, by se mělo představit letos v Ženevě

Zdroje: Gumpert, GT Spirit

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek