Gumpert znovu poodhalil svůj nový sporťák, představí ho v Ženevě

Slovo „poodhalil” je možná až přehnané, neboť ani napodruhé nevidíme z německé novinky prakticky nic. Ženevská premiéra už je ale jistotou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Gumpert znovu poodhalil svůj nový sporťák, představí ho v Ženevě

4.1.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Gumpert znovu poodhalil svůj nový sporťák, představí ho v Ženevě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Slovo „poodhalil” je možná až přehnané, neboť ani napodruhé nevidíme z německé novinky prakticky nic. Ženevská premiéra už je ale jistotou.

Gumpert se s první nezřetelnou upoutávkou na nový model, který se zřejmě stane nástupcem současného Apolla, ozval již v listopadu. Tehdy jsme spekulovali, jestli jde právě o nové Apollo, nebo se jedná o ostřejší provedení loňské novinky Tornante, první varianta se ale zdá být pravděpodobnější. I když byl snímek velmi nekvalitní, naznačoval to velmi podobný základní tvar karoserie doplněný o přívod chladícího vzduchu na střeše, trochu jiné světlomety a patrně i odlišnou masku chladiče.

V tomto ohledu dnes jasněji nemáme, neboť druhý oficiální „teaser” obsahuje jen pár zaplachtovaných vozů v garážích firmy a větu „Calm before the storm...” neboli klid před bouří. Z předchozího odhalení víme pro změnu jen tolik, že vůz nabídne nezaměnitelný zvukový projev, sami si ale můžeme vsadit na to, co přinese po technické stránce. Pokud opravdu jde o nové Apollo, pak bude muset přijít s něčím lepším než je současný model, a to nebude snadné. Dnešní verze Speed disponuje 800 koňmi výkonu, umí zrychlit z 0 na 100 km/h za méně než 3 sekundy a dosáhnout rychlosti téměř 360 km/h. Nový model by tedy musel být svými parametry blízký tomu, co dnes nabízí třeba Hennessey Venom GT, mnoho rychlejších aut zkrátka neexistuje.

Zatímco o technice vozu a jeho dynamice můžeme jen spekulovat, jistotou už je, že se představí na autosalonu v Ženevě. Alespoň tuto informaci nám u Gumpertu byli ochotni potvrdit, jinak mlčí jako hrob. Do března tedy ještě budeme muset vystát pár podobných, snad o něco sdílnějších odhalení...


Gumpert znovu poodhalil svůj nový sporťák, představí ho v Ženevě - 1 - Gumper cosi Zeneva 2012 druha
Gumpert se ani napodruhé o své novince příliš nerozpovídal

Gumpert znovu poodhalil svůj nový sporťák, představí ho v Ženevě - 2 - Gumper cosi Zeneva 2012Gumpert znovu poodhalil svůj nový sporťák, představí ho v Ženevě - 3 - Gumper cosi Zeneva 2012 Perex
Předchozí upoutávka snad říkala více...

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.