Hennessey Venom GT Spyder: otevřená bestie je realitou, ukázala se na veřejnosti i na brzdě (foto, video)

První otevřený Venom GT je na světě. Objevil se na tradičním setkání automobilových nadšenců Cars and Coffee v Kalifornii.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Hennessey Venom GT Spyder: otevřená bestie je realitou, ukázala se na veřejnosti i na brzdě (foto, video)

22.5.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Hennessey Venom GT Spyder: otevřená bestie je realitou, ukázala se na veřejnosti i na brzdě (foto, video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

První otevřený Venom GT je na světě. Objevil se na tradičním setkání automobilových nadšenců Cars and Coffee v Kalifornii.

O existenci otevřené verze amerického supersportu Hennessey Venom GT Spyder se vesměs nepochybovalo. Ještě donedávna jsme však měli k dispozici pouze jediný oficiální obrázek, který navíc nezachycoval skutečný Spyder, ale v počítači vytvořený návrh.

Že se otevřená verze skutečně dočká výroby, se začalo proslýchat poté, co si vůbec první kousek zamluvil frontman skupiny Aerosmith Steven Tyler. Pokud vás zajímá, co dostal, podívejte se na přiložené video ze zkoušek na motorové brzdě, kde jeho černý Venom GT Spyder při zkoušce poprvé pořádně „prohnali“.

Právě tento konkrétní vůz v ceně 1,1 milionu dolarů se o posledním víkendu objevil na pravidelném setkání automobilových nadšenců Cars and Coffee v Irivine v Kalifornii. Jestli dorazil Steven Tyler osobně, není na těchto stránkách důležité. Podstatné je, že otevřený vůz s motorem 7,0 V8 biturbo, výkonem 1 200 koní a točivým momentem 1 538 newtonmetrů skutečně existuje a můžeme si jej díky kolegům z Autoblogu docela dobře prohlédnout.

Z fotografií je vidět, že úpravce a zároveň malosériový výrobce Hennessey Performance v žádném případě nepodcenil torzní tuhost, a přestože posádka může mluvit o orkánu ve vlasech, zároveň nad jejími hlavami zůstala masivní (patrně) ocelová klec. Jestli je se Spyderem bez nasazeného střešního panelu možné atakovat také maximální rychlost překračující hranici 400 km/h, Hennessey neuvádí, majiteli černého vozu to ale asi bude možná i jedno. K jeho prioritám patří něco jiného.


Hennessey Venom GT Spyder: otevřená bestie je realitou, ukázala se na veřejnosti i na brzdě (foto, video) - 1 - Hennessey Venom GT Spyder zive 01Hennessey Venom GT Spyder: otevřená bestie je realitou, ukázala se na veřejnosti i na brzdě (foto, video) - 2 - Hennessey Venom GT Spyder zive 03Hennessey Venom GT Spyder: otevřená bestie je realitou, ukázala se na veřejnosti i na brzdě (foto, video) - 3 - Hennessey Venom GT Spyder zive 02
Motor Venomu pochází z regálů GM - jedná se o sedmilitrový osmiválec série LS s dvojicí turbodmychadel a výkonem 800, 1 000 nebo 1 200 koní. Další fotky tohoto kusu najdete na Autoblogu

Hennessey Venom GT Spyder: otevřená bestie je realitou, ukázala se na veřejnosti i na brzdě (foto, video) - 4 - Hennessey Venom GT Spyder prvniHennessey Venom GT Spyder: otevřená bestie je realitou, ukázala se na veřejnosti i na brzdě (foto, video) - 5 - Hennessey Venom GT Spyder dalsi 01Hennessey Venom GT Spyder: otevřená bestie je realitou, ukázala se na veřejnosti i na brzdě (foto, video) - 6 - Hennessey Venom GT Spyder dalsi 02
Dosud uvolněné oficiální záběry, ten první byl jen počítačovou malůvkou


Pokud nemáte chuť dívat se na statické záběry, akce z měření startuje od 1:05 min.

Zdroj: autoblog.com

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.