Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Honda Accord 2013: venku je první záběr interiéru, přistiženo bylo i kupé
29.8.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Dvě zatím pečlivě skrývaná tajemství kolem nové generace Accordu se Hondě rozutekla do světa jak kuličky z ložiska. Podoba vnitřku i tvary verze Coupe jsou známy.
Honda by si měla najít novou tiskárnu, nebo raději rovnou vyměnit všechny části řetězce vedoucího od sídla automobilky až po výrobu jejích prodejních katalogů. Prakticky ve stejný čas jako brožura modelu N One se totiž na světlo světa podívala i část katalogu nového Accordu a v něm něco, co nám sám výrobce zatím ukázat nechtěl - jeho interiér.
To je ostatně zřejmé už z prvního představení Accordu 2013, ve kterém nenajdete prakticky nic krom pár oficiálních záběrů zevnějšku. I dovnitř šlo trochu vidět, bylo to ale příliš málo na to, abychom si mohli být jisti tím, jak bude interiér novinky vypadat. Teď už to víme.
První záběr není zrovna nejkvalitnější, vzhledem k jeho původu se ale není čemu divit Jde zjevně jen o fotokopii části oficiálního katalogu, která ale zachycuje vše podstatné. Můžete si prohlédnout především středovou konzoli hned s dvojicí velkých displejů - ten spodní je dotykový a měl by sloužit k ovládání informačně-zábavního systému HondaLink, horní už by pak měl být jen obrazovým výstupem tzv. i-MID (Intelligent Multi-Information Display). To je jen extra název pro palubní systém ve stylu BMW iDrive či Audi MMI, který je schopen zobrazit leccos od informací o autě až po výstup navigačního systému.
Zbytek středové konzole se drží vcelku klasického schematu, tedy až na velký otočný ovladač trčící před řadící pákou. Tím bude zřejmě možné ovládat celý i-MID, neboť pro nastavení klimatizace slouží pás ovladačů s displejem nad ním. Zajímavé je také řešení přístrojové desky s velkým tachometrem obestoupeným dvěma menšími ukazateli (otáčkoměr a zřejmě palivoměr s teploměrem chladící kapaliny) a ani volant nevypadá úplné všedně. Další viditelné detaily pak už příliš nepřekvapí, ale to nejlépe posoudíte sami.
Aby toho nebylo málo, můžeme přidat i video, na kterém je k vidění nový Accord Coupe při focení katalogových snímků. Už z této zmínky vám ale patrně došlo, že před sebou stále vidíme americkou verzi nové generace, jak moc bude mít společného s tou „naší” je zatím otázkou. Ale soudě podle vnějšího vzhledu máme zato, že o dvě úplně jiná auta nepůjde. Čas ukáže...

Interiér nového Accordu nevypadá úplně všedně
Pro osvěžení paměti předchozí, oficiálně uvolněné snímky exteriéru Hondy Accord 2013 pro USA








Ani podobu varianty Coupe Honda neukryla
Zdroj: Temple of VTEC přes Carscoop
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
před 5 hodinami
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
10.12.2025
Nové na MotoForum.cz
- Velká cena Thajska 2026 je v ohrožení kvůli negativnímu cestovnímu varování včera 11:18
- Danilo Petrucci: Jeho namáhavá cesta k tomu, aby se stal továrním jezdcem BMW v WSBK včera 11:00
- Radio Paddock informuje: Zvažuje VR46 Racing od roku 2027 přechod k Aprilii? 12.12.2025
- Test Honda GB350S: retro jednoválec 12.12.2025
- Předprodej vstupenek na MotoGP startuje zítra 10.12.2025
Nejčtenější články
Shořelou obří dopravní loď skutečně celou zapálil elektromobil, ukázalo vyšetřování, úřady jeho výsledky do poslední chvíle tajily
15.11.2025
Seat odhalil vůbec nejrychlejší auto, jaké kdy stvořil. Vyndali z něj omezovač, vy z něj můžete vyndat sedačky
15.11.2025
„Poklad” za 60 tisíc měsíčně: Majitel procitl ze zeleného snu, na tomto autě „provařil” za 3 roky 2 miliony
15.11.2025
Číňané nakonec nabídnou všechno. Teď přichází s luxusním autem, na které si svého času netrouflo ani Audi
15.11.2025
Elektrická Godzilla nebude, automobilka ji odpískala. Prý zkoumá „jiné cesty” kvůli „přehodnocení elektromobilů”
15.11.2025
Živá témata na fóru
- whitelist & blacklist 12.14. 09:14 - Brus
- Lampárna (stěžovatelna) 12.14. 09:05 - Brus
- IT poradna 12.14. 05:13 - rutak11
- BMW Divize 12.13. 21:24 - Kavis
- Řidiči, co to mají v ruce... 12.12. 23:17 - Truck Daškam
- Onboard videa 12.12. 22:07 - řidičBOB
- VZKAZY 12.12. 20:10 - M.Z.
- Politický koutek 12.10. 18:54 - Stepan
