Honda Civic Tourer 2013: nový Civic kombi je venku, znovu neplánovaně

Těsně před ženevskou premiérou vám můžeme představit další z řady automobilových novinek, ta od Hondy předznamenává Civic kombi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Honda Civic Tourer 2013: nový Civic kombi je venku, znovu neplánovaně

4.3.2013 | Miro Mihálik | 3 příspěvky

Honda Civic Tourer 2013: nový Civic kombi je venku, znovu neplánovaně

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Těsně před ženevskou premiérou vám můžeme představit další z řady automobilových novinek, ta od Hondy předznamenává Civic kombi.

Automobilových novinek schopných udržet si svou utajenou identitu až do slavnostního odhalení na zítřejším ženevském autosalonu se jistě pořád pár najde, koncept Hondy Civic Tourer však mezi už určitě nehledejte. Poté, co nám japonská značka podhodila návnady v podobě skici zádě a profilu, se na internetu objevily oficiální fotky zveřejněné buď třetí stranou s přístupem k ženevským datům Hondy anebo samotnou automobilkou, ačkoli ta se k nim zatím nehlásí.

Na tom v zásadě nesejde, podstatné je, že se můžete v mírném předstihu podívat, zdali nemáte tímto pádný důvod vyrazit do Ženevy a podívat se na svůj příští automobil živě. Civic Tourer se sice tváří jako studie, nepochybujeme však, že pro něj platí to samé, co pro někdejší koncept CR-V, který se krátce po své premiéře změnil v produkční model.

Samozřejmě vám nemůžeme slíbit, že se poněkud praktičtěji pojatý pětidveřový Civic objeví v sériové výrobě s uprostřed umístěnou zdvojenou koncovku výfuku, LED pásy v předních světlech i nárazníku a tak velkými koly. Rozhodně ale neshledáváme důvod, proč nevěřit Hondě, že zbytek karoserie i detaily na svůj finální produkt přenese.

Příslib budoucího rivala Volkswagenu Golf VII Variant téměř jistě přebere benzínové i naftové motorizace hatchbacku a na ženevském autosalonu se nejpravděpodobněji objeví s novou dieselovou šestnáctistovkou i-DTEC o výkonu 120 koní a točivém momentu 300 newtonmetrů. Na informace o velikost zavazadelníku, dynamice, spotřebě, případně variabilitě zadní části kabiny, stačí počkat nejpozději do zítřejšího dne.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


Honda Civic Tourer 2013: nový Civic kombi je venku, znovu neplánovaně - 1 - Honda Civic Tourer 2013 oficialni foto unik 01Honda Civic Tourer 2013: nový Civic kombi je venku, znovu neplánovaně - 2 - Honda Civic Tourer 2013 oficialni foto unik 02Honda Civic Tourer 2013: nový Civic kombi je venku, znovu neplánovaně - 3 - Honda Civic Tourer 2013 oficialni foto unik 03Honda Civic Tourer 2013: nový Civic kombi je venku, znovu neplánovaně - 4 - Honda Civic Tourer 2013 oficialni foto unik 04
Maskovanými klikami zadních dveří se Civic Touret tváří tak trochu jako shooting brake

Zdroj: Carscoops

Miro Mihálik

Diskuze 3 příspěvky