Honda CR-V 2012: předobraz nové generace odhalen (doplněno)

Honda odhalila první fotografii a detaily k nové generaci modelu CR-V. NNa trhu objeví již příští rok a minimálně designovou revoluci podle všeho nepřinese.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Honda CR-V 2012: předobraz nové generace odhalen (doplněno)

25.7.2011 | Petr Štefek | 1 příspěvek

Honda CR-V 2012: předobraz nové generace odhalen (doplněno)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Honda odhalila první fotografii a detaily k nové generaci modelu CR-V. NNa trhu objeví již příští rok a minimálně designovou revoluci podle všeho nepřinese.

Doplněno 26.7.: Přidali jsme informace o budoucnosti americké i evropské verze vozu a další detaily přímo od Hondy.

Nová Honda CR-V pro rok 2012 se ukazuje už nyní, přestože se objeví u dealerů až příští rok. Automobilka sice vyobrazeném vozu říká koncept, ale lze předpokládat, že mnoho změn produkční provedení již nepotká. Po důkladnějším zkoumání přiloženého snímku pravděpodobně i vy dojdete k závěru, že sériové provedení nedostane zatmavená přední světla, drobná vnější zpětná zrcátka, leskle černé nástavce bočních prahů a lemů blatníků, ani tak velká kola z lehkých slitin.

Po těchto či jiných obdobných úpravách bude nové CR-V představovat klasické SUV s minimem výstřelků - je zjevné, že vzhledově vyjde ze současné generace, které přidá trochu moderněji střižených linií. Zásadní novinkou ovšem je, že CR-V má na přání dostat třetí řadu sedadel a převážet tak až osm cestujících. Tato výhoda se bude Hondě hodit zvlášť proti konkurenční Toyotě RAV4, které tuto možnost také nabízí.

Současné CR-V je na trhu již mnoho let, ale stále patří ke stálicím prodejů ve třídě středně velkých SUV. Současná produkce se pohybuje na úrovni 200 tisíc vozů ročně a dá se očekávat, že toto číslo po příchodu nového modelu poroste. Tedy pokud Honda něco výrazně nepokazí. Jak jsme ale již zmínili, revoluci automobilka podle všeho nechystá a u nové generace zůstane věrná hodnotám, které reprezentuje dnešní CR-V. Automobilka navíc potvrdila, že ani záď, která na dosud jediném uvolněném snímku „konceptu” není téměř vůbec vidět, nedozná oproti dnešnímu provedení větších změn. Má dostat pouze výraznější styl, který se bude lépe lépe hodit k ostatním designovým liniím novinky.

O vnitřku vozu zatím nevíme mnoho, Honda pouze uvedla, že na rozdíl od vnějšku bude pojatý zcela nově a nabídne více prostoru pro cestující i zavazadlový prostor s níže položenou podlahou.

Od nového modelu můžeme ve standardu očekávat pohon předních kol a pro Ameriku také atmosférický motor o objemu 2,4 litru a výkonu okolo 200 koní, který známe ze současných modelů Hondy. V Evropě za základ dozajista poslouží méně objemný agregát, patrně některý z těch, který automobilka nabízí již dnes. Honda totiž svými slovy avizovala, že se při jejich vývoji zrovna nepředře. Očekávat tedy můžeme jen mírnou evoluci v podobě snížení normované spotřeby paliva. V případě amerického modelu Honda mluví o 8,4 l/100 km v dálničním tempu 130 km/h a 11,2 l/100 km v městském cyklu.

V případě nového CR-V ale rovněž čekáme výměnu starých pětirychlostních automatických převodovek za nové šetirychlostní. O manuálních převodovkách zatím nepadlo ani slovo a stejně tak je tomu v případě dieselových agregátů, jenž se opět budou týkat pouze Evropy.

Automobilka dále dodala jen tolik, že koncept nové CR-V poprvé představí veřejnosti v září na Orange County International Auto Show v kalifornském Anaheimu. V Americe by se sériové provedení mělo dostat do prodeje ještě letos, v Evropě pak až na podzim 2012. Předpokládáme tedy, že produkční podobu americké verze uvidíme nejpozději na listopadovém autosalonu v Los Angeles. Další detaily se zřejmě dozvíme již brzy a samozřejmě vás o nich budeme informovat.


Honda CR-V 2012: předobraz nové generace odhalen (doplněno) - 1 - Honda CR-V 2012Honda CR-V 2012: předobraz nové generace odhalen (doplněno) - 2 - Honda CR-V 2012 detail
Nová Honda CR-V zatím takto

Petr Štefek

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše