Honda CR-Z 2013 „druhá generace” se začala odhalovat, bude rychlejší?

Honda avizuje na své domácí internetové stránce premiéru druhé generace hybridního kupé CR-Z. Spíše to ale tipujeme na větší facelift.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Honda CR-Z 2013 „druhá generace” se začala odhalovat, bude rychlejší?

7.9.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Honda CR-Z 2013 „druhá generace” se začala odhalovat, bude rychlejší?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Honda avizuje na své domácí internetové stránce premiéru druhé generace hybridního kupé CR-Z. Spíše to ale tipujeme na větší facelift.

Dvoudveřový hybrid z produkce japonské značky Honda je na trhu jen něco málo přes dva roky a firma už oznamuje jeho výměnu? Po kritice, které se snesla na jeho poněkud vlažně působící výkony prodávané jako „sportovní“ a „zelené“, by to možná nebylo až tak překvapivé, nebýt jedné podstatné věci.

Od uvedení modelu CR-Z opravdu uplynulo příliš málo času, aby si jej mohla ne zrovna bohatá Honda dovolit vyměnit za zcela nový vůz. S rezervou je nutné brát také automatické překládání textu z japonského znakového písma, nicméně se zdá, že stránky Hondy skutečně říkají „druhá generace“ a ne jen „nová “, což je automobilkami běžně užívané synonymum pro modernizaci.

Možná to bude nakonec jinak, ale tipovali bychom to na klasický facelift doplněný o přepracovanou pohonnou jednotku nabízející adekvátnější potenciál. Jestli ale bude hybridní ústrojí postaveno na kompresorem přeplňované šestnáctistovce od Mugenu anebo novém čtyřválci 1,6 s turbodmychadlem chystaným pro další generaci Hondy Civic Type-R, to se neodvažujeme hádat. Ono se totiž klidně můžeme i šeredně mýlit a CR-Z na svém motoru prostě nic nezmění. Nekorespondovalo by to ale tak úplně s jedním z obrázků zachycujícím pravděpodobně tlačítko aktivace patrně sportovního režimu S+.

Každopádně nechme spekulace stranou. Vše, co známe, je tvar předního světla s LED, design kola a zmiňovaný knoflík. Na vše ostatní bude nutné čekat minimálně do premiéry, jejíž termín Honda rovněž prozradila. Proběhne na 27. září, což je přesně první den pařížského autosalonu, ačkoli by mohlo být ošidné myslet si, že odhalení skutečně proběhne ve Francii.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Honda CR-Z 2013 „druhá generace” se začala odhalovat, bude rychlejší? - 1 - Honda CR-Z facelift Pariz 01Honda CR-Z 2013 „druhá generace” se začala odhalovat, bude rychlejší? - 2 - Honda CR-Z facelift Pariz 02Honda CR-Z 2013 „druhá generace” se začala odhalovat, bude rychlejší? - 3 - Honda CR-Z facelift Pariz 03Honda CR-Z 2013 „druhá generace” se začala odhalovat, bude rychlejší? - 4 - Honda CR-Z facelift Pariz 04
Honda CR-Z se elektromotoru a baterek evidentně nevzdá, signalizuje to i upoutávka s termínem premiéry

Zdroj: Honda.co.cp přes Carscoop

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.