Honda Crosstour 2013 Concept: tohle nepomůže (první uniklé foto)

Není tajemstvím, že Honda chystá pro autosalon v New Yorku odhalení přepracovaného Crosstouru. První uniklá fotka naznačuje, že bank s ním asi nerozbije.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Honda Crosstour 2013 Concept: tohle nepomůže (první uniklé foto)

4.4.2012 | Petr Miler | 3 příspěvky

Honda Crosstour 2013 Concept: tohle nepomůže (první uniklé foto)

/

Není tajemstvím, že Honda chystá pro autosalon v New Yorku odhalení přepracovaného Crosstouru. První uniklá fotka naznačuje, že bank s ním asi nerozbije.

Crosstour a koncept, pro rok 2013? Že Apríl už byl? Ne, vážně je to tak. Honda sice tento model představila v produkční verzi již v roce 2009, tehdy ještě jako Accord Crousstour, je to ale od začátku takový propadák, že léčit jeho mizerné prodeje musí léčit velmi nestandardními prostředky. Automobilka nejprve vůz přejmenovala, oficiálně proto, aby jej mohla snáze propagovat (podle nás ale spíše proto, aby neničil dobré renomé Accordu...) a nyní jej chce faceliftovat. Ale protože zatím neví, jestli to vůbec něco vyřeší, ukáže facelift nejprve jako koncept v New Yorku.

Zatímco tedy jeden Crosstour bude prodávat, prakticky stejný druhý Crosstour bude ukazovat jako studii. Divné? No to si pište, ale co čekat od auta, které jiným slovem nelze lépe popsat. Už po představení jsme jej považovali za velmi špatný nápad. Ačkoli míchanice všemožných kdysi neslučitelných tříd jsou čas od času schopny oslovit významnější část klientely, v tomto případě se to snad ani stát nemohlo. Tato Honda od pohledu nemá styl a ani jiné vlastnosti, za které by zejména Američané, jimž byla šita na míru, byli ochotni platit. Za celé roky tak Japonci prodali pouhé desetitisíce exemplářů a ani v nejúspěšnějším roce (2010) prodeje nepřekonaly hranici 30 000 vozů. Facelift má pomoci, ale podle nás to těžko svede.

Naznačuje to přiložený snímek, který Hondě unikl ještě před premiérou. Ukazuje jen lehce pozměněné auto s novým předním nárazníkem, maskou chladiče a oplastováním spodních částí dokola kolem. A ano, můžeme potvrdit, že jde o autentický záběr.

Že to je dost málo změn na facelift, který má být představen ve formě konceptu? To rozhodně, nejpodstatnější změnou ale patrně bude ta poslední zmíněná. Automobilka se pravděpodobně pokusí ze silničního kočkopsa stvořit jakýsi zdánlivě terénní model. A bude doufat, že takhle ho zákazníci vezmou na milost.

My si to nemyslíme, tohle podle nás nemůže pomoci. Ale uvidíme, s čím se Honda nakonec vytasí, minimálně o technice nyní nevíme zhola nic. Oficiální odhalení konceptu faceliftovaného Crosstouru je už jen otázkou hodin, takže čekání to nebude dlouhé.

Tip: Projděte si rychlý přehled všech newyorských novinek


Honda Crosstour 2013 Concept: tohle nepomůže (první uniklé foto) - 1 - Honda Crosstour Concept 2013 unik 01
Honda Crosstour bude zřejmě více cross. Divná ale zůstane i tak...

Zdroj: CheersandGears přes Carscoop

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše