Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek

NYIAS neboli New York International Auto Show dnes otevírá brány široké veřejnosti. Tak se ohlédněme za tím, co nového je na ní k vidění.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek

6.4.2012 | Autoforum.cz | Přidat příspěvek

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

NYIAS neboli New York International Auto Show dnes otevírá brány široké veřejnosti. Tak se ohlédněme za tím, co nového je na ní k vidění.

Jak už název tohoto článku napovídá, nebudeme věnovat newyorskému autosalonu tolik pozornosti jako třeba tomu ženevskému. Důvodem přitom není lenost - z našeho pohledu nejde o tak významnou autoshow a tomu odpovídá i počet nových vozů, který se tam představuje.

Těch pro nás alespoň trochu relevantních není ve srovnání s tříciferným počtem ženevských premiér mnoho, určitě bychom si ale nedovolili je ignorovat. Naopak jsme tomuto autosalonu věnovali více pozornosti než jakékoli jiné české médium v jak budete moci spatřit za chvíli, nemalou část novinek jsme odhalili mezi prvními, nebo jako vůbec první automobilový magazín na celém světě. Jde o náš závazek pro letošní rok - nebýt jen nejrychlejším českým, ale i jedním z nejrychlejších světových zpravodajských webů o autech - a tak se jej dále snažíme držet.

Asi nemá smysl vás zatěžovat otevírací dobou newyorské Auto Show nebo cenami vstupného, přesto bychom vám po vzoru loňského minispeciálu rádi v krátkosti zrekapitulovali, co vše je dnes na východním pobřeží USA k vidění. Nejde přitom o úplný výčet všech novinek, neboť většinu těch ryze amerických jsme ignorovali - vozy jako Buick Enclave u nás patrně nemají mnoho příznivců, a tak o nich necháváme psát jen americké kolegy.

Rychlý přehled všech ostatních novinek následuje a pokud se ještě nějakému vozu souvisejícímu s „New Yorkem” budeme věnovat v následujících dnech, určitě jej do tohoto přehledu doplníme.

BMW

BMW M6 Cabrio 2012 - nový model


Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 1 - BMW M6 2012 25

Nové BMW M6 Cabrio už je tak trochu starý známý, neboť virtuálně se tento vůz představil světu již v únoru. Svou výstavní premiéru ale oslavil právě až v New Yorku, a tak jej pro úplnost uvádíme i na tomto místě. Pro další informace si přečtěte naše někdejší představení.

BMW X1 2012 - facelift

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 2 - BMW X1 2012 facelift unik 02

Facelift X1 byl jedním z těch vozů, který byl světu odhalen předčasně a my jsme vám jeho snímky a specifikace přinesli mezi prvními na světě. Nejzajímavější novinkou je návrat šestiválcového motoru pod kapotu, má ovšem své „ale”. Jaké? To si přečtěte v kompletním představení inovované X1.

Cadillac

Cadillac SRX 2013 - facelift

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 3 - Cadillac SRX 2013 01

Cadillac SRX je sice jednou z především amerických novinek, tato značka se ale vyskytuje i na starém kontinentu, a tak jsme facelift tohoto modelu nechtěli ignorovat. Co všechno přináší shrnuje náš článek.

Chevrolet

Chevrolet Impala 2013

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 4 - Chevrolet Impala 2013 01

Impala je už čistě americkou záležitostí, ale ignorujte novou generaci jednoho z klíčových amerických „full-size” sedanů, zvlášť když stojí na stejných základech jako místní Opel Insignia. To a mnoho dalšího vám odhalí naše podrobnější představení.

Fisker

Fisker Atlantic

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 5 - Fisker Atlantic oficialni 06

Menší bratříčka modelu Karma jsme vám odhalili jako úplně první na světě, i když jde o vůz americké provenience. Atlantic je zatím označován za designovou studii, a tak o moc více než pohled na něj uvolněné materiály neskýtají, tu zbylou trochu informací najdete v pozdějším oficiálním představení.

Honda

Honda Crosstour 2013 Concept

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 6 - Honda Crosstour Concept nove 01

Honda se snaží vzkřísit mrtvolné prodeje Crosstouru faceliftem, který jej přiblíží více k SUV či allroadům. Jak moc je to dobrý nápad, to nevíme a zjevně to neví ani sama Honda - vozu pro jistotu říká koncept, což je u faceliftu dosti nezvyklé. Další detaily hledejte v představení Crosstouru 2013.

Hyundai

Hyundai ix45 / Santa Fe 2013 - nový model

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 7 - Hyundai ix45 2012 Santa Fe 2013 oficialni 04

I když je Santa Fe 2013 americkou záležitostí, jako nové Hyundai ix45 brzy dorazí i k nám. Proto mu byla u nás věnována náležitá pozornost a my jsme ji následovali. Kompletní představení nové ix45 včetně zatím spekulativních informací o evropských specifikací najdete zde.

Infiniti

Infiniti LE

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 8 - Infiniti LE Concept 01

Nissan si myslí, že nad svým Leafem zapráská bičem a stvoří z něj luxusně-sportovní elektromobil Infiniti LE. Je-li to možné posuďte sami z představení konceptu tohoto jména.

Jaguar

Jaguar F-Type 2013 - nový model

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 9 - Jaguar F-Type prototyp 02

Nový Jaguar F-Type vzešlý z konceptu C-X16 se v New Yorku až tak úplné nepředstavil, odhaleno ale bylo jeho jméno a také kamuflovaný vzhled. Co všechno to znamená pro budoucnost značky (a není toho málo) si přečtěte v článku věnovaném F-Typu. I tyto detaily a snímky jsme vám přinesli mezi prvními.

Lamborghini

Koncept SUV Lamborghini

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 10 - Lamborghini SUV dalsi 01

Ani SUV Lamborghini nebylo v New Yorku tak docela k vidění, tedy určitě ne pro každého. Přesto se nám o něm podařilo získat unikátní informace od těch, kteří na jeho odhalení pro zvané přítomni byli. Přečtěte si o tom.

Land Rover

Land Rover DC100 Expedition

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 11 - Land Rover DC100 Expedition dalsi 02

Odhalení další variace na téma „nový Defender” zní trochu nudně, ale není to tak úplně pravda. Nový Land Rover DC100 Expedition má totiž být nejblíže tomu, jak má vypadat další generace Defenderu ve své podstatě - drsná a neotesaná, jak jsme zvyklí.

Lexus

Lexus ES 2012 - nový model

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 12 - Lexus ES 2012 nove 11

Newyorská premiéra nového ES byla minimálně po vzhledové stránce spíše formalitou, neboť vůz byl již dříve nafocen bez špetky maskování při cestě na následující autosalon v Pekingu. Přesto kompletní odhalení vzhledu i technických specifikací stojí za přečtení.

Lincoln

Lincoln MKZ 2013 - sériové provedení

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 13 - Lincoln MKZ 2013 oficialni 06

Také o tuto premiéru jsme se postarali my, i k informacím o amerických novinkách máme velmi dobrý přístup. MKZ je ve své podstatě luxusní verze nového Mondea s dosti odvážným vzhledem. Co to znamená si přečtěte v našem představení.

Mazda

Mazda Takeri

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 14 - Mazda Takeri nove 03

Koncept Takeri nebyl vysloveně newyorskou novinkou, odhalil se světu už před pár měsíci. Americkou premiéru si tam ale odbyl, tak proč si jej nepřipomenout. Více o něm najdete v našich starších článcích.

Mercedes-Benz

Mercedes GL 2012 - nový model

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 15 - Mercedes GL 2012 nove 17

Mercedes to se svou newyorskou přítomností pořádně rozjel a představil hned tři novinky. Nové GL skrýval nejdéle, nakonec jej ale do středy neukryl. S kompletními informacemi a fotografiemi jsme vám jej představili mezi prvními vůbec, později jsme přidali také první video.

Mercedes GLK 2012 - facelift

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 16 - Mercedes GLK 2012 facelift 02

Facelift Mercedesu GLK se světu ukázal již v březnu a v New Yorku debutoval spíše formálně. Pro kompletní představení vás tak odkážeme na náš starší článek.

Mercedes SL65 AMG 2012 - nový model

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 17 - Mercedes SL65 AMG 45th Anniversary Edition 01

Do třetice všeho třícípého, to nezní špatně. Mercedes to viděl stejně, a tak v New Yorku ukazuje i nejrychlejší verzi modelu SL s masivními 630 koňmi výkonu. Přímo na autosalonu pak odhalil ještě jeho narozeninovou edici.

Mitsubishi

Mitsubishi ASX 2012 - facelift

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 18 - Mitsubishi ASX 2012 facelift 02

I u nás prodávané ASX se v Americe ukázalo s faceliftem jako Mitsubishi Outlander Sport. Přečtěte si, co nabízí.

SRT

SRT Viper 2013 - nový model

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 19 - SRT Viper 2013 oficialni lepsi 03

Bezesporu největší novinka pro New York byla Chryslerem skrývána o mnoho pečlivěji než intimní partie Britney Spears, a tak první skutečná fotka unikla až těsně před premiérou. Přinesli jsme vám ji jako první a také podrobné představení nového Viperu jste jinde tak brzy najít nemohli. Za přečtení stojí i nyní.

SRT Viper GTS-R 2012 - závodní provedení

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 20 - SRT Viper 2013 oficialni lepsi 43

Divize SRT kupodivu na NYIAS neukázala jen základní Viper ve dvou verzích, ale i v třetí, závodní. Zatím o ní mnoho nevíme, prohlédnout si ji ale můžete více než dobře.

Subaru

Subaru Legacy / Outback 2012 - facelift

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 21 - Subaru Legacy 2012 01

Facelift sedanu Legacy pro nás má trochu hořkou příchuť. Když si totiž přečtete jeho představení, zjistíte, že k nám už se s největší pravděpodobností nikdy nepodívá.

Toyota

Toyota Avalon 2013 - nový model

Autosalon New York 2012: rychlý přehled novinek - 22 - Toyota Avalon 2013 01

Japonci s novým Avalonem překvapili hned dvakrát - už tím, že ho do New Yorku přivezli a pak tím, jak vypadá. Nemusíte jej hodnotit jako zrovna krásný, na Toyotu je ale nebývale odvážný. Přečtěte a prohlédněte si více v našem představení.

Autoforum.cz

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.