Subaru Legacy a Outback 2013: facelift, který už v Česku nepoznáme

Mezi newyorskými novinkami se pozornost hlásí i Subaru s faceliftem Legacy a crossoveru Outback. První jmenovaný má přitom u nás na kahánku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Subaru Legacy a Outback 2013: facelift, který už v Česku nepoznáme

29.3.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Subaru Legacy a Outback 2013: facelift, který už v Česku nepoznáme

/

Mezi newyorskými novinkami se pozornost hlásí i Subaru s faceliftem Legacy a crossoveru Outback. První jmenovaný má přitom u nás na kahánku.

Už jen necelý týden dělí automobilky od otevření jednoho z méně významných severoamerických autosalonů. Nuda a zívání ale v New Yorku skutečně nehrozí. Toyota avizovala odhalení nového sedanu s karoserií připomínající kupé, Mercedes s fanfárami představí modernizované třídy GLK i GL a jako zákusek připojí veřejnou premiéru vrcholného kupé-roadsteru SL65 AMG. Dorazí také zbrusu nový Hyundai Santa Fe alias ix45, ale jednoznačně největší bombou má být další generace Viperu.

O další světovou prezentaci se postará japonský koncern Fuji Heavy Industries. Jeho automobilová divize Subaru zde před třemi lety poprvé ukázala produkční verzi páté generace modelu Legacy a nyní se (tedy poměrně brzy) vrací na místo činu s jeho faceliftem.

V modernizované podobě se představí všechny karosářské varianty, tedy sedan, kombi a také crossover Outback. Plechový základ karoserie vypadá designově nedotčen, první dvě fotografie ale prozrazují, že z původních předních nárazníků nezůstal kámen na kameni. Přestylizovány byly rovněž mřížky chladičů a evidentně jinak byla navržena i vnitřní architektura hlavních světlometů. Záď jsme ještě neviděli, ale bylo by zvláštní, kdyby se podobné tvarové šachy (byť zřejmě v decentnějším podání) neodehrály také tam.

Subaru pozdrželo i fotografie interiéru, víme ale, že v kabině se objeví nové čalounění sedadel, pozměněný přístrojový panel s elektro-luminiscenčním podsvícením a pár dalších drobností ve výbavě napříč celou modelovou řadou.

Vrcholnou motorizací nadále zůstává plochý šestiválec s objemem 3,6 litru, výkonem 260 koní a spolupracující s pětistupňovou automatickou převodovkou. Nic se u něj nemění. Čtyřválec 2,5 l ale doznal několik drobných změn. Předně se zvýšil jeho výkon ze 172 koní (ano, americká verze měla oproti evropské o 5 k více) na 175 koňských sil. Stejně nepatrně poskočil také točivý moment - z 230 na 235 newtonmetrů.

Převodovky dvou a půl litru budou identické - k mání je šestistupňový manuál nebo variátor Lineartronic CVT. A právě u automatu Subaru slibuje drobné vylepšení průměrné spotřeba. U Lagacy by měla podle tabulek a amerických norem spadnout z rovných devíti litrů na sto na 8,7 l a v případě Outbacku z 9,8 na 9,0 litru.

Krom snížení provozních nákladů se automobilka zaměřila rovněž na zlepšení jízdních vlastností. Dosáhla toho zvýšením tuhosti karoserie, úpravou zavěšení a řízení. Legacy a Outback proto mají být tišší a nabídnout vyšší komfort jízdy. Oba vozy navíc dostaly systém „EyeSight“ zahrnující adaptivní tempomat, elektroniku hlídající řidiče před neúmyslným vybočením z pruhu a detekci překážek spojenou s automatickým brzděním. Zajímavostí této technologie je, že Subaru nepoužívá radar a stereo-kameru hlídající mnohem širší úhel před autem.

Vše zmíněné pochopitelně platí primárně pro americký trh, termín uvedení modernizovaných dvojčat v Evropě si zatím netroufáme odhadnout a už vůbec ne pro Česko. Subaru totiž začne brzy informovat své zákazníky o jedné velmi nemilé skutečnosti. Dobře informovaný zdroj nám prozradil, že s modelem Legacy se u nás od konce příštího roku už nepočítá a je proto otázkou, zda se tento facelift vůbec v Česku někdy objeví. Co u nás chce Subaru prodávat? Hlavní pateří prodejů se má stát Impreza XV, Forester a právě Outback. Alespoň ten by se tedy v modernizované podobě do našich končin dostat měl.

Tip: Projděte si rychlý přehled všech newyorských novinek


Subaru Legacy a Outback 2013: facelift, který už v Česku nepoznáme - 1 - Subaru Legacy 2012 01Subaru Legacy a Outback 2013: facelift, který už v Česku nepoznáme - 2 - Subaru Legacy 2012 02
Výměna nárazníku a další drobné úpravy změnily Legacy a Outback tak, aby více připomínal novou Imprezu

Subaru Legacy a Outback 2013: facelift, který už v Česku nepoznáme - 3 - Legacy_GT_11Subaru Legacy a Outback 2013: facelift, který už v Česku nepoznáme - 4 - Legacy_GT_4Subaru Legacy a Outback 2013: facelift, který už v Česku nepoznáme - 5 - Legacy_GT_8Subaru Legacy a Outback 2013: facelift, který už v Česku nepoznáme - 6 - Legacy_GT_9Subaru Legacy a Outback 2013: facelift, který už v Česku nepoznáme - 7 - Legacy_GT_3Subaru Legacy a Outback 2013: facelift, který už v Česku nepoznáme - 8 - Legacy_GT_6Subaru Legacy a Outback 2013: facelift, který už v Česku nepoznáme - 9 - Legacy_GT_1Subaru Legacy a Outback 2013: facelift, který už v Česku nepoznáme - 10 - Legacy_GT_2Subaru Legacy a Outback 2013: facelift, který už v Česku nepoznáme - 11 - Legacy_GT_5Subaru Legacy a Outback 2013: facelift, který už v Česku nepoznáme - 12 - Legacy_GT_13Subaru Legacy a Outback 2013: facelift, který už v Česku nepoznáme - 13 - Legacy_GT_14Subaru Legacy a Outback 2013: facelift, který už v Česku nepoznáme - 14 - Legacy_GT_15Subaru Legacy a Outback 2013: facelift, který už v Česku nepoznáme - 15 - Legacy_GT_16Subaru Legacy a Outback 2013: facelift, který už v Česku nepoznáme - 16 - Legacy_GT_17Subaru Legacy a Outback 2013: facelift, který už v Česku nepoznáme - 17 - Legacy_GT_12
A aby se vám snadněji srovnávalo s výběhovým modelem, který bude v případě Legacy tím posledním nabízeným na českém trhu

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše