Mercedes GL 2012: druhá generace přistižena bez maskování, představí se v New Yorku

Automobilka Mercedes dokončila přípravy druhé generace třídy GL. Potvrzují to špionážní záběry pořízené při focení produktového katalogu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes GL 2012: druhá generace přistižena bez maskování, představí se v New Yorku

22.3.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Mercedes GL 2012: druhá generace přistižena bez maskování, představí se v New Yorku

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Automobilka Mercedes dokončila přípravy druhé generace třídy GL. Potvrzují to špionážní záběry pořízené při focení produktového katalogu.

Německý koncern Daimler má vše připraveno na světovou premiéru nového Mercedesu GL s interním označením X166, který bude oficiálně odhalen za necelé dva týdny na newyorském autosalonu. Se vzrušujícím demaskováním se však Stuttgart může rozloučit. Podoba vozu byla odhalena automobilovým paparazzi při výrobě fotek pro tisk, a tak se zdá, že výčet newyorských premiér Mercedesu máme úplný - vedle nového GL se za velkou louží představí i faceliftované GLK a nové SL65 AMG.

Z obrázků je vidět, že se Mercedes s vymýšlením nového radikálního designu příliš nezabýval. GL bude opět velká hranatá krabice s ostrými zlomy karoserie a přídí téměř identickou s odcházejícím modelem po faceliftu - třeba maska chladiče s párem velkých příčných lamel je k nerozeznání od té staré, a ani základní tvar světel nebo uspořádání otvorů nasávání v předním nárazníku se od původního návrhu moc nevzdálilo.

Výrazně jinak vypadají snad jen zadní horizontálně uspořádaná světla, která svým tvarem evokují menší třídu ML. Ne náhodou. Stejně jako existovala spojitost mezi platformami starších verzí GL a ML, tak bude i nové velké SUV opět postaveno na základech svého nedávno představeného mladšího sourozence s kódovým jménem W166.

V kuloárech se již něco šeptá také o motorizacích. Ve Spojených státech by měl být jedničkou bi-turbo osmiválec s objemem 4,7 litru a výkonem 400 až 450 koní v provedení GL 550, které bude dostupné rovněž v Evropě jako typ GL 500 BlueEfficiency. U nás by mohl být v prodeji také levnější atmosférický zážehový šestiválec 3,5 l s výkonem 306 koní, ale hlavní slovo bude mít třílitrový turbodiesel. Jako GL 350 BlueTec 4Matic nabídne 258 nebo 265 koní a 620 newtonmetrů.

Jako třešinka na hodně velkém dortu se objeví také GL 63 AMG a máme velké podezření, že právě tento vůz byl zachycen na špionážních fotkách. V souladu s přechodem od atmosférických 6,2 V8 na přeplňované 5,5 V8 bude mít nové GL v nejvýkonnější verzi 525 koní a masivních 700 newtonmetrů. S paketem AMG Performance ovšem bude můžete navýšit tato čísla až na 558 koní a 760 Nm.

Prodej nového Mercedesu GL bude v Evropě zahájen patrně až na podzim po premiéře na pařížském autosalonu. Zákazníci ve Spojených státech se dočkají dříve. Z výrobního závodu v americké Alabamě to k nim bude mít přeci jen trochu blíž.

Tip: Projděte si rychlý přehled všech newyorských novinek


Mercedes GL 2012: druhá generace přistižena bez maskování, představí se v New Yorku - 1 - Mercedes GL 2012 01Mercedes GL 2012: druhá generace přistižena bez maskování, představí se v New Yorku - 2 - Mercedes GL 2012 02Mercedes GL 2012: druhá generace přistižena bez maskování, představí se v New Yorku - 3 - Mercedes GL 2012 03
Podle hlubokého předního nárazníku to vypadá, že se podařilo odhalit rovnou špičku modelové řady GL 63 AMG

Zdroj: Secretnewcars přes carpassion.it

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše