Land Rover DC100 Expedition: nejdrsnější předobraz budoucího Defenderu

(nové foto) Ještě nemáte dost konceptu DC100? Pak by vám mohlo udělat radost nejnovější provedení Expedition připravené... na expedici.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Land Rover DC100 Expedition: nejdrsnější předobraz budoucího Defenderu

3.4.2012 | Petr Miler | 3 příspěvky

Land Rover DC100 Expedition: nejdrsnější předobraz budoucího Defenderu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(nové foto) Ještě nemáte dost konceptu DC100? Pak by vám mohlo udělat radost nejnovější provedení Expedition připravené... na expedici.

Doplněno 4.4. 15:30: Přidali jsme pár oficiálních snímků Land Roveru nabízejících trochu lepší pohled na koncept DC100 v provedení Expedition.

Na sklonku loňského léta se Land Rover odhalením konceptu DC100 pustil do seznamování veřejnosti s podobou nové generace Defenderu. Předem bylo jasné, že to bude dlouhý proces, neboť sériový vůz se ve výrobě neobjeví dříve než za několik let, a tak jsme se již tehdá mohli připravit na dlouhou řadu všemožných konceptů, které nám zkrátka dostanou do hlavy, že ztělesněním Defenderu bude brzy právě toto. Proto přišla verze Sport, lehké modifikace pro L.A. a trochu nových barviček pro premiéru na domácí půdě. K té došlo v lednu, nyní máme duben a Land Rover je tu s další variantou.

Jmenuje se Expedition a odhalena bude na zítřejším autosalonu v New Yorku. I v tomto případě jde jen o dílčí úpravu, z těch dosud zmíněných je ale nejvýraznější a podle automobilky také nejdrsnější.

S tím lze i souhlasit, když uvážíme, co za změny bylo na voze provedeno. Krom bílo-oranžového barevného provedení jsou to hlavně „těžce offroadové” prvky jako naviják, „šnorchl” sání, větší tažná oka, odolnější zakrytování podvozku nebo větší množství černých plastových prvků, které jen tak nepřijdou k úhoně. Výčet novinek ak uzavírá střešní nosič a kola s terénními pneumatikami o rozměru 275/55 obutá na černé disky kol z lehkých slitin.

Podle šéfa Land Roveru Johna Edwardse má toto provedení naznačovat „zneužitelnost” (sic, míněno pro nekompromisní terénní využití) DC100 coby nového Defenderu, neboť právě tím je tento model proslulý.

Závěrem můžeme jen zopakovat, že produkční verzi nemůžeme očekávat na trhu dříve než v roce 2015. Až se na něm ale objeví, varianta jako Expedition v nabídce Land Roveru jistě nebude chybět.


Land Rover DC100 Expedition: nejdrsnější předobraz budoucího Defenderu - 1 - Land Rover DC100 Expedition dalsi 01Land Rover DC100 Expedition: nejdrsnější předobraz budoucího Defenderu - 2 - Land Rover DC100 Expedition dalsi 02Land Rover DC100 Expedition: nejdrsnější předobraz budoucího Defenderu - 3 - Land Rover DC100 Expedition dalsi 03Land Rover DC100 Expedition: nejdrsnější předobraz budoucího Defenderu - 4 - Land Rover DC100 Expedition dalsi 04Land Rover DC100 Expedition: nejdrsnější předobraz budoucího Defenderu - 5 - Land Rover DC100 Expedition dalsi 05Land Rover DC100 Expedition: nejdrsnější předobraz budoucího Defenderu - 6 - Land Rover DC100 Expedition dalsi 06Land Rover DC100 Expedition: nejdrsnější předobraz budoucího Defenderu - 7 - Land Rover DC100 Expedition dalsi 07Land Rover DC100 Expedition: nejdrsnější předobraz budoucího Defenderu - 8 - Land Rover DC100 Expedition dalsi 08
Pár nových snímků zachycuje Expedition přece jen lépe, neź ty včerejší

Land Rover DC100 Expedition: nejdrsnější předobraz budoucího Defenderu - 9 - Land Rover DC100 Expedition prvni 01Land Rover DC100 Expedition: nejdrsnější předobraz budoucího Defenderu - 10 - Land Rover DC100 Expedition prvni 02Land Rover DC100 Expedition: nejdrsnější předobraz budoucího Defenderu - 11 - Land Rover DC100 Expedition prvni 03
Land Rover DC100 Expedition z prvních snímků na tvrďáka do terénu nevypadá, nafocen byl kdesi na parkovišti

Zdroj: Autocar

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše