Mercedes SL65 AMG 45th Anniversary Edition: nejlepší dárek si dáte sami

Sportovní oddělení Mercedesu si k pětačtyřicetinám nadělilo dárek, který za tučnou provizi v omezeném počtu rozmnoží a pošle svým klientům.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedes SL65 AMG 45th Anniversary Edition: nejlepší dárek si dáte sami

5.4.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Mercedes SL65 AMG 45th Anniversary Edition: nejlepší dárek si dáte sami

/

Sportovní oddělení Mercedesu si k pětačtyřicetinám nadělilo dárek, který za tučnou provizi v omezeném počtu rozmnoží a pošle svým klientům.

O premiéře nového Mercedesu SL65 AMG na newyorském autosalonu jsme se v našem zpravodajství otřeli už několikrát. Ještě jednu zmínku ale zaslouží, koncern Daimler vedle „standardního“ AMG představil také limitovanou verzi 45th Anniversary Edition.

Jméno snad mluví za vše, ale kromě připomínky pětačtyřicátého výročí založení divize AMG zároveň vyjadřuje plánovaný počet vyrobených kusů. Zvláštností tohoto výjimečného vozu není moc. Patří k nim metalizovaný lak Designo Magno Graphite, karbonové spoilery, karbon-hliníkový kryt motor, jinak naladěný výfukový systém a kola AMG v tmavším odstínu.

Ani kabina nevystupuje ze zaběhnutého schématu. Před pákou voliče byla na kryt popelníku nalepena nezbytná miniaturní plaketa s pořadovým číslem, nechybí designové panely z uhlíkového kompozitu, audio systém Bang & Olufsen nebo „ohřívače“ šíje cestujících Airscarf.

Mezi předními koly aut limitované edice se kromě krytu změny neudály. Zadní kola roztáčí skrze sedmistupňovou převodovku AMG Speedshift 7G-Tronic vidlicový dvanáctiválec s dvojicí turbodmychadel a objemem 6,0 litru. Navzdory nechutně vysoké hmotnosti 1 950 kg dokáže 630 koní a 1 000 newtonmetrů zajistit akceleraci z nuly na sto za pouhé čtyři sekundy a vůz se při spurtu zastaví o omezovač ve 250 km/h.

Průměrná spotřeba špičkového kupé-roadsteru 11,6 litru bude pro případné majitele stejně důležitá jako to, jestli bude hezky nebo pršet: Více by je ale mohlo zajímat, že s uvedením na trh se počítá od září a že moc času na rozhodování mít nebudou.


Mercedes SL65 AMG 45th Anniversary Edition: nejlepší dárek si dáte sami - 1 - Mercedes SL65 AMG 45th Anniversary Edition 01Mercedes SL65 AMG 45th Anniversary Edition: nejlepší dárek si dáte sami - 2 - Mercedes SL65 AMG 45th Anniversary Edition 02Mercedes SL65 AMG 45th Anniversary Edition: nejlepší dárek si dáte sami - 3 - Mercedes SL65 AMG 45th Anniversary Edition 03Mercedes SL65 AMG 45th Anniversary Edition: nejlepší dárek si dáte sami - 4 - Mercedes SL65 AMG 45th Anniversary Edition 04Mercedes SL65 AMG 45th Anniversary Edition: nejlepší dárek si dáte sami - 5 - Mercedes SL65 AMG 45th Anniversary Edition 05Mercedes SL65 AMG 45th Anniversary Edition: nejlepší dárek si dáte sami - 6 - Mercedes SL65 AMG 45th Anniversary Edition 06Mercedes SL65 AMG 45th Anniversary Edition: nejlepší dárek si dáte sami - 7 - Mercedes SL65 AMG 45th Anniversary Edition 07
45th Anniversary Edition může mít pouze 45 lidí, víc jich nevznikne

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše