Cadillac SRX 2013: menší facelift pro americké SUV

GM odhalí v New Yorku také vylepšenou verzi modelu SRX patřícího pod luxusní značku Cadillac. Velké změny ale nečekejte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Cadillac SRX 2013: menší facelift pro americké SUV

3.4.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Cadillac SRX 2013: menší facelift pro americké SUV

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

GM odhalí v New Yorku také vylepšenou verzi modelu SRX patřícího pod luxusní značku Cadillac. Velké změny ale nečekejte.

General Motors má po loňské drobné modernizaci Cadillaku SRX, která přinesla zvýšení výkonu vidlicového šestiválce o objemu 3,6 litru z 269 na 312 koní a úpravu podvozku, připravené další změny pro modelový rok 2013. Vůz se představí už zítra na newyorském autosalonu.

Protože severoamerické značky mají ve zvyku měnit drobnosti na svých autech daleko častěji než ty evropské, plnohodnotným faceliftem bychom letošní modifikace nazvat nemohli. Každopádně novým základem prezentovaného vozu se stane osmipalcový dotykový LCD displej, který umožní pohybovat se v menu a ovládat jednotlivé části podobným způsobem, jak je to dnes běžné u tabletů.

Součástí systému se stane možnost připojit k vozu pomocí rozhraní Bluetooth a větší počet USB zásuvek až deset externích zařízení od mobilních telefonů, přes externí hard-disk nebo přehrávače pracující ve formátu MP3. Automobilka na interiéru zapracovala již loni, když uvedla na trh přepracovanou centrální konzolu a ovládací rozhraní nazvané CUE (Cadillac User Experience) obsahující třeba slot na paměťovou kartu SD, přípojku pro klasický jack AUX, další 12voltovou zásuvku a pozměněná sluchátka a dálkové ovládání multimediálního systému pro cestující na zadních sedadlech.

K novinkám patří také technika aktivního rušení nežádoucích zvuků pomocí audia, ale také spousta asistenčních systémů jako třeba varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu či radar spojený s tempomatem a sledující možné překážky.

Vnější změny jsou postřehnutelné pouze v případě, že má současné auto v oku. Pak možná zaregistrujete jiné obě přední mřížky, rozšířenou nabídku odstínů karoserie a nová 20" kola. Zbytek zůstává při starém.

Kdy, jak a jestli vůbec bude inovované SRX někdy k mání i u nás, to se zatím neví.


Cadillac SRX 2013: menší facelift pro americké SUV - 1 - Cadillac SRX 2013 01Cadillac SRX 2013: menší facelift pro americké SUV - 2 - Cadillac SRX 2013 02Cadillac SRX 2013: menší facelift pro americké SUV - 3 - Cadillac SRX 2013 03Cadillac SRX 2013: menší facelift pro americké SUV - 4 - Cadillac SRX 2013 04Cadillac SRX 2013: menší facelift pro americké SUV - 5 - Cadillac SRX 2013 05Cadillac SRX 2013: menší facelift pro americké SUV - 6 - Cadillac SRX 2013 06Cadillac SRX 2013: menší facelift pro americké SUV - 7 - Cadillac SRX 2013 07
Aktuální modernizace typu SRX je vedena jako modelový rok 2013

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše