SUV Lamborghini se ukázalo v New Yorku, víme o hodně víc než dosud

Už nejde o spekulaci, Lamborghini má skutečně připravený koncept nového SUV. Veřejně jej odhalí až v Pekingu, přesto už nyní víme více.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

SUV Lamborghini se ukázalo v New Yorku, víme o hodně víc než dosud

6.4.2012 | Petr Miler | 5 příspěvků

SUV Lamborghini se ukázalo v New Yorku, víme o hodně víc než dosud

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Už nejde o spekulaci, Lamborghini má skutečně připravený koncept nového SUV. Veřejně jej odhalí až v Pekingu, přesto už nyní víme více.

Jak jsme přišli na to, že se tento vůz ukázal v New Yorku, když o tom ani sama automobilka nemluví? Jednoduše - hned několik, někdy i známých majitelů a obchodních partnerů Lamborghini z východního pobřeží Spojených států včera zaplnilo své blogy, twittery nebo facebookové prezentace zmínkami o tom, že na právě probíhajícím autosalonu v „Big Apple” mohli na akci pro zvané zákazníky značky spatřit koncept SUV s rozzuřeným býkem ve znaku. Většina z nich zůstala u pouhého konstatování tohoto faktu, jen jeden z nich prohlásil, že vůz má červenou barvu, bude k vidění právě v Pekingu a přiložil snímek z předsálí prezentačního místa, kde jsou zákazníci instruování, co všechno si nesmí vzít dovnitř (kamery, fotoaparáty atp.). Jinak ale zůstali tajemní s tím, že o autě nesmí mluvit.

Bariéru mlčení prolomil pouze Ed Bolian, obchodní ředitel firmy Motorcars of Georgia, dealera Lamborghini z americké Atlanty, který na svém blogu vůz vcelku detailně popsal. Pokud ale nyní zkusíte na tento odkaz přejít, pravděpodobně se dočkáte jen chybové hlášky, neboť právě tak je tomu v okamžiku vydání tohoto článku. Zřejmě se jeho příspěvek nelíbil Lamborghini, a tak jej na žádost automobilky stáhl, my jsme jej ale naštěstí stihli nastudovat ještě dříve, než byl odstraněn, a tak vám tyto informace můžeme zprostředkovat. Že si nevymýšlíme doloží pokus o vyhledání této stránky na Googlu (popř. přiložený obrázek), kde je stránka stále zaindexována s výmluvným nadpisem i úvodními větami.

Pozoruhodné je, že podle Boliana nejsou ilustrace magazínu Quattroruote, které jsme nedávno nabídli v posledním článku na téma SUV Lamborghini, vůbec vzdálené realitě. Vůz se přesto v mnoha detailech liší a spolu s dalšími postřehy Bolian na dané téma zmínil následující:

- Základní silueta vozu je velmi podobná té z BMW X6 a tedy i té vyobrazené na ilustracích Quattroruote. Tvary jsou obecně velmi muskulaturní.
- Příď i střecha mají stejné kontury jako Aventador LP700-4.
- Boky vozu jsou více „vybrané” než naznačují přiložené ilustrace.
- Vůz má relativně velkou světlou výšku, k zemi jej vizuálně přibližují až přední „lízátko” a difuzory, vše z nelakovaného plastu vyztuženého karbonovými vlákny.
- SUV je vybaveno 24" koly v „karbonovém” provedení jako na Aventadoru J, ale s designem, který dosud nebyl vidět na žádném modelu Lamborghini.
- Brzdy jsou karbon-keramické.
- Na zádi najdeme čtyři čtvercové koncovky výfuků integrované do difuzoru.
- Světla jsou kompletně z LED, ta zadní přitom nepokrývají celou hranu víka kufru, ale mají klasičtější střih a jsou spojena černým pásem s nápisem Lamborghini.
- Rozměrově je „býčí SUV” delší než Porsche Cayenne a přibližně stejně velké jako Audi Q7 (že by mělo stejný základ?).
- Vůz je lakován červenou barvou, kterou dosud nedostalo žádné „Lambo”.

Dále se rozpovídal i o interiéru:

- Interiér nabízí místo pro čtyři cestující s vysokou středovou konzolou mezi dvěma zadními sedadly.
- Čalouněn je světlou kůží, výplně dveří, středovou konzoli a palubní desku zdobí mnoho „karbonových” doplňků.
- Sedadla připomínají ta z konceptu Sesto Elemento.
- Palubní deska je podobná jako v Aventadoru.
- Vnější zpětná zrcátka nahrazují (nebo doplňují, to nebylo ze slov Eda Boliana úplně jasné) kamery.
- Pozoruhodnou informací je jistě zmínka o velkých zadních dveřích a obecně velkorysém prostoru na zadních sedadlech, který by měl zajistit dostatek komfortu i vzrostlým pasažérům.

Bolian dále zmiňuje, že vůz dozajista nemá nic společného s původním Lamborghini LM-002, jde o ideově úplně jinak pojaté auto. O technice prý lidé Lamba nemluvili, očekáván je pouze výkon mezi 550 a 600 koňmi ze zatím neznámého motoru. Bolian spekuluje o desetiválci nebo přeplňovaném osmiválci, ale to je v tuto chvíli nepodstatné.

Jisté totiž je, že v tuto chvíli jde pouze o studii, která může a nemusí vstoupit do výroby v okamžicích následujících po začátku vyroby nástupce současného Gallarda, tedy někdy v roce 2015. Zkrátka se bude čekat na reakci publika, která může být všelijaká - však vzpomeňme někdejšího konceptu Lamborghini Estoque, který měl už též mnohokrát vstoupit do výroby a nikdy se to nestalo a dost možná už ani nikdy nestane.

Pekingský autosalon každopádně začíná už za necelých 20 dnů, a tak čekání na odhalení tohoto vozu rozhodně nebude nekonečné. Pochopitelně se o něm pokusíme zjistit více ještě dříve, pakliže to bude alespoň trochu možné...


SUV Lamborghini se ukázalo v New Yorku, víme o hodně víc než dosud - 1 - Lamborghini SUV Quattroruote 01SUV Lamborghini se ukázalo v New Yorku, víme o hodně víc než dosud - 2 - Lamborghini SUV Quattroruote 02SUV Lamborghini se ukázalo v New Yorku, víme o hodně víc než dosud - 3 - Lamborghini SUV QuattroruoteSUV Lamborghini se ukázalo v New Yorku, víme o hodně víc než dosud - 4 - Lamborghini SUV detail zade
Skutečné SUV od Lamborghini se prý od této malůvky magazínu Quattroruote zásadně neodlišuje, výše uvedené poznámky ale poukazují na řadu drobnějších odlišností.

SUV Lamborghini se ukázalo v New Yorku, víme o hodně víc než dosud - 5 - Lamborghini SUV Ed Bolian Google
Opravdu si nevymýšlíme, Bolian na akci byl a vůz popsal výše citovanými slovy

Zdroj: Blog Ede Boliana, Ilustrace: Quattroruote

Petr Miler

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše