SUV Lamborghini nakonec potvrzeno, bude se vyrábět na Slovensku?

Pátrání po SUV italské sportovní značky pokračuje. Zaměstnanec Lamborghini potvrzuje, že dosavadní spekulace jsou správné.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

SUV Lamborghini nakonec potvrzeno, bude se vyrábět na Slovensku?

2.2.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

SUV Lamborghini nakonec potvrzeno, bude se vyrábět na Slovensku?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pátrání po SUV italské sportovní značky pokračuje. Zaměstnanec Lamborghini potvrzuje, že dosavadní spekulace jsou správné.

Od chvíle, co se v italském automobilovém magazínu Quattroruote objevily ilustrace možné podoby SUV od Lamborghini, hodnověrnost informací kolem tohoto vozu se pohybuje jako na houpačce. Na začátku platilo, že italští novináři patrně nevařili úplně z vody a že se pouhé přání nestalo otcem myšlenky. Ke svým obrázkům doložili údaje, které měly logickou souslednost. Každopádně v žádném případě se nejednalo o uniklé fotografie hotového automobilu, jak se proslýchalo v některých médiích.

Je milé, že se do pátrání po informacích následně pustili rovněž britští žurnalisté a rovněž chvályhodné, že to zkusili přímo přes mluvčího automobilky, ale zde to dopadlo tak, jak se asi dalo předpokládat - dostali vyhýbavou nicneříkající odpověď. Definitivní zamítavé stanovisko jsme od něj ovšem neslyšeli: „Existuje spousta spekulací o tom, co bude. Od doby, co neexistují plány na výrobu sedanu Estoque, lidé spekulují o SUV, jenže nic není potvrzeno,” řekl mluvčí.

Že je v italském pátrání nějaké zrnko pravdy, nyní potvrzuje Greg Kable přispívající do britského Autocaru nebo stránek Automotive News. Právě pro druhé ze zmiňovaných médií včera napsal, že jeden z vysoce postavených zdrojů v Lamborghini potvrdil správnost původních domněnek a že italský výrobce supersportů je velmi blízko odhalení dramaticky tvarovaného, luxusního SUV. „Nemohu se k tomu vyjádřit detailněji, ale spekulace v tisku jsou velmi správné,” cituje Kable svůj zdroj poté, když tázající (není zřejmé, či samotný Kable nebo někdo jiný) začal existenci tohoto vozu zpochybňovat.

SUV by mělo být koncipováno podobně jako BMW X6 nebo Maserati Kubang, což znamená, že záď auta nebude svým tvarem evokovat pětidveřové kombi, ale linie střechy bude od sloupku B plynule klesat až k zadním světlům. Mezi hlavní odběratele čtyřkolky by měly patřit čínský, americky a pravděpodobně i ruský trh, produkce auta ale bude značně omezena. Zdroj uvádí pouze 1 500 kusů ročně.

Jak už bylo napsáno, SUV Lamborghini bude sdílet platformu MBL s novým Audi Q7, kterou částečně využije také připravované terénní Bentley. Rozvor v případě italského stroje by měl být ovšem zkrácen pod úroveň Touaregu a Cayenne. Už Volkswagenu i Porsche se povedlo extrémně snížit hmotnost oproti předchozím SUV a z této skutečnosti by mělo těžit rovněž Lamborghini. Jeho hmotnost by údajně neměla překročit dvě tuny, což by obecně na sportovní vůz nebylo vůbec málo, ale v rámci segmentu by se jednalo o rekordně nízkou hmotnost.

Zajímavě zní také informace, podle níž by mohlo SUV od Lamborghini částečně vznikat v bratislavském Volkswagenu a až finální montáž by probíhala v Sant'Agatě. Audi Q7 a VW Touareg se na Slovensku vyrábí kompletně, ale třeba Cayenne vzniká přesně tímto způsobem, ačkoli to Porsche nechce příliš rozmazávat. Zdali bude zvolen podobný postup také u nástupce LM 002 (tedy pokud vůbec existuje...), zjistíme nejpozději do dvou měsíců, kdy by měla proběhnout jeho prezentace jeho konceptu na autosalonu v Pekingu.


SUV Lamborghini nakonec potvrzeno, bude se vyrábět na Slovensku? - 1 - Lamborghini SUV 01SUV Lamborghini nakonec potvrzeno, bude se vyrábět na Slovensku? - 2 - Lamborghini SUV QuattroruoteSUV Lamborghini nakonec potvrzeno, bude se vyrábět na Slovensku? - 3 - Lamborghini SUV Quattroruote 02
Přesně jako Porsche Cayenne by mohlo být Lamborghini SUV částečně montováno na Slovensku. Kompletace by následně probíhala v Itálii.

Zdroj: Automotive News, Ilustrace: Quattroruote

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.