Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Hyundai ix35 2015: nová generace poodhalena, premiéra bude již zítra
16.2.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Korejská novinka dostala LEDky pro denní svícení a excentrická litá kola. Nabízet má až 186 benzinových koní, v prodeji bude až v závěru roku.
Nová Škoda Superb není jediným modelem, jehož premiéra je naplánována na zítřejší den, tedy na úterý 17. února. Mimo mladoboleslavského liftbacku bude na internetu debutovat rovněž druhá, respektive třetí generace Hyundai ix35. Důvod oněch nejasných počtů přitom tkví ve faktu, že původně se korejský crossover představil pod názvem Tucson. V roce 2009 však došlo k přejmenování.
S novým alfanumerickým označením ovšem novinka možná nevydrží nadlouho, neboť podle nových spekulací se má vrátit ke svým kořenům. Zda se tak skutečně stane či zda název Tucson zůstane opět zachován Americe a domácímu trhu, to je prozatím sporné. Na rozhřešení ovšem dlouho čekat nebudeme, pročež se již nyní touto problematikou zabývat nebudeme.
Místo toho si probereme první snímek, který dala automobilka k dispozici. Na něm jsou jasně patrné LEDky pro denní svícení, se kterými dorazí excentrický design litých kol. Dále firemní šéfdesignér značky Peter Schrayer dodal novému SUV atletický postoj, ostré linie a především pak výraznou čelní masku, která se poprvé ukázala na sedanu Genesis.
Pod kapotou můžeme čekat zejména maloobjemové agregáty, jejichž výkon by měl pokrýt pásmo od 117 do 186 koní. Vrcholem se tedy nejspíše stane přeplňovaná benzinová jedna-šestka, více žádané ovšem budou na evropském kontinentu dieselové modely. Kromě toho by měla dorazit také verze osazená palivovými články.
Více informací není k mání, na tiskovou zprávu ovšem dlouho čekat nebudeme. O poznání větší trpělivostí se ale musí obrnit potenciální klientela, neboť novinka by měla do showroomů značky zamířit až v závěru letošního roku.
Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2015.


Nové Hyundai ix35 se nám zatím odhalilo jen částečně, chystaný design ovšem do značné míry předznamenává oficiální ilustrace...
...a dřívější špionážní snímky
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Italský Turek” se natočil, jak jede ve svém Porsche 260 km/h po německé dálnici, teď chtějí jeho hlavu
včeraBritové proti sobě ve sprintu postavili dva dinosauří osmiválcové offroady, metály ale nakonec bral ten třetí vzadu
25.8.2025Někdo si nechal přelakovat ikonické Ferrari F40 na zelenou, pro tradicionalisty je to zločin
22.8.2025
Nové na MotoForum.cz
- Test Superbike Aragon - 2. den včera 22:20
- Alvaro Bautista zůstává u Ducati včera 19:43
- Test Superbike Aragon - 1. den 25.8.2025
- Jonathan Rea po sezóně končí se závoděním 25.8.2025
- Místo Bautisty oficiálně 2026 Iker Lecuona 25.8.2025
Nejčtenější články
Za docela obyčejné auto koupené za statisíce někdo rychle inkasoval 3,8 milionu Kč, a to s ním i jezdil
28.7.2025Diesely 10 let po svém predikovaném skonu dál vládnou bazarům. Ukazují, jak moc výrobci ztrácí kontakt s realitou
28.7.2025Audi dál doplácí na svou sázku na mrtvého koně, tlačení elektromobilů znamená stále menší prodeje i drastický propad zisků
29.7.2025Škoda přijde s dalším novým RS, nadšence chce oslovit přesně tím, co z duše nenávidí
29.7.2025Boom elektromobilů v EU? 85 procent nových vozů je pořád spalovacích, podíl elektroaut na trhu se za dva roky skoro nezměnil
29.7.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva