Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Infiniti odhalí v Ženevě koncept luxusního kompaktu (první skica)
8.2.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Spekulace posledních dnů se ukázaly být pravdivými. Infiniti oficiálně oznámilo, že na ženevský autosalon přiveze koncept nového kompaktního modelu. A přidalo i první malůvku.
Není to fotografie a není to ani pořádný render, přesto jde o první jasnější obraz toho, čeho se v Ženevě od Infiniti určitě dočkáme. V tiskovém prohlášení automobilky k němu stojí pouze to, že firma v tuto chvíli připravuje koncept luxusního výkonného vozu, který se v nabídce značky zařadí pod současnou řadu G, bude tedy předobrazem nejmenšího modelu v nabídce.
Podle přiložených skic se zdá, že vůz bude hatchbackem a není tedy zatím jasné, zda bude mít něco společného s loňskou malůvkou menšího elektrického modelu, který automobilka měla v úmyslu uvést na trh do roku 2013.
Spekulace z minulého týdne též hovoří o tom, že vůz by mohl být pojat sportovněji a pohánět by jej mohla technika Mercedesu jakožto projev dříve uzavřené spolupráce mezi aliancí Renault-Nissan a Daimlerem. Dle vyjádření viceprezidenta Infiniti bychom si ale vsadili spíše na to, že Infiniti půjde elektrickou cestou a vůz bude v reálu více připomínat to, co můžeme vidět na posledním přiloženém obrázku.
Nevíme zatím ani to, jak se koncept bude jmenovat, jeho obrázky ale byly na novinářském webu uloženy pod názvem Eftheria, což by mohlo být jeho jméno. Další detaily se dozvíme nejpozději na ženevském autosalonu, kde Inifniti svůj nový koncept v plné parádě odhalí.


Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
před 9 hodinami
Toyota předvedla jízdu a zvuk svého nového sporťáku po boku jeho příbuzných, absurdního nástupce LFA raději nechala doma
včera
Řidič si zkoušel hrát na Jamese Bonda trikem se značkou, místo potlesku sklidil pokutu, trestné body a nominaci v anketě Fušer roku
8.12.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Italové odhalili nový motor s radikální konstrukcí, kterou léta nikdo nepoužil, spalovací motory je pořád kam posouvat
před hodinou
Technik popsal půlrok života s autem od „zrádců Tesly”. Hořel pro něj nadšením, teď už ho nechce ani vidět
před 2 hodinami
BMW má nového šéfa. Do čela vytáhlo člověka, o kterém jste nejspíš nikdy neslyšeli
před 4 hodinami
Fešný čínský soupeř Škody Superb se začal prodávat na prvním západním trhu, z jeho ceny jde hlava kolem
před 5 hodinami
Ford vrátí Fiestu do nabídky způsobem, nad kterým jen zůstává rozum stát
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Politický koutek 12.10. 14:00 - pavproch
- BMW Divize 12.10. 13:58 - Snowman000
- Onboard videa 12.10. 13:41 - abgx1
- Lampárna (stěžovatelna) 12.10. 11:16 - jerry
- IT poradna 12.10. 10:29 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 12.09. 18:17 - řidičBOB
- SUV / Terénní vůz se sv. výškou 200mm+ k prodeji 12.09. 09:27 - Snowman000
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 12.06. 20:41 - mattonecz
