Infiniti QX70 S Design: speciálka s tmavým chromem na rozloučenou

Infiniti poodhalilo edici QX70 S pro letošní Paříž. Klíčový je tmavý chrom zvenčí a černé lakované obložení uvnitř. A také si do tohoto SUV už nepořídíte V8.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Infiniti QX70 S Design: speciálka s tmavým chromem na rozloučenou

11.9.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Infiniti QX70 S Design: speciálka s tmavým chromem na rozloučenou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Infiniti poodhalilo edici QX70 S pro letošní Paříž. Klíčový je tmavý chrom zvenčí a černé lakované obložení uvnitř. A také si do tohoto SUV už nepořídíte V8.

Crossover Infiniti QX70, který si na silnici pro specifický design mezi SUV určitě s ničím nespletete, se blíží ke konci svého životního cyklu. Pro rok 2015 mu tedy jeho výrobce přichystal několik novinek, jednou z nichž je i speciální edice Design. Ta, jak název napovídá, trochu mění vzhled tohoto SUV.

Změnami prošly zejména vnější chromované detaily, které jsou nyní vyvedeny v tmavém chromu. Je to zejména maska chladiče a také rámečky předních mlhovek, výdechy za předními koly, lišty na prazích a rámeček zadní registrační značky. K tomu přidejte světla v kouřovém designu a 21" kola se šesti paprsky a černým lakováním, které podle tiskové zprávy „ladí s černými střešními ližinami a černými zpětnými zrcátky.”

V případě interiéru víme, že kabina dostane černě lakované obložení a fialové prošívání volantu, sedaček a dveřních výplní (tisková zpráva hovoří o nachovém prošívání; chtěli jsme vás ušetřit hledání, co to je), které údajně akcentuje luxusní pojetí kabiny. To dotváří také plná výbava - edice Design nabídne všechno to, co standardní varianta Premium.

Pod kapotu vám od nynějška Infiniti bohužel nenamontuje osmiválcový motor. 390koňový pětilitr z nabídky pro modelový rok 2015 zmizel, Infiniti nabídne benzínový šestiválec o objemu 3,7 litru, který na kola pošle 320 koní a 360 Nm. Pro příznivce dieselů tu je naftový třílitr o 238 koních a 550 Nm.

Ceny „nového” Infiniti QX70 S Design zatím neznáme, ale podle informací z tiskové zprávy bychom to odhadovali na nejméně 1,6 milionu korun. Více detailů se dozvíme na autosalonu v Paříži, kde edice Design debutuje a hned nato se začne prodávat. Také se tam budeme moci podívat na celý vůz, prozatím můžeme nabídnout jen několik detailních snímků jako ochutnávku.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2014.


Infiniti QX70 S Design: speciálka s tmavým chromem na rozloučenou - 1 - infiniti qx70s design teaser 01Infiniti QX70 S Design: speciálka s tmavým chromem na rozloučenou - 2 - infiniti qx70s design teaser 02Infiniti QX70 S Design: speciálka s tmavým chromem na rozloučenou - 3 - infiniti qx70s design teaser 03Infiniti QX70 S Design: speciálka s tmavým chromem na rozloučenou - 4 - infiniti qx70s design teaser 04
Edice Design pro Infiniti QX70 S se zaměřuje zejména na tmavý chrom zvenčí

Infiniti QX70 S Design: speciálka s tmavým chromem na rozloučenou - 5 - Infiniti QX70 2014 01Infiniti QX70 S Design: speciálka s tmavým chromem na rozloučenou - 6 - Infiniti QX70 2014 02Infiniti QX70 S Design: speciálka s tmavým chromem na rozloučenou - 7 - Infiniti QX70 2014 03Infiniti QX70 S Design: speciálka s tmavým chromem na rozloučenou - 8 - Infiniti QX70 2014 04Infiniti QX70 S Design: speciálka s tmavým chromem na rozloučenou - 9 - Infiniti QX70 2014 05
Takto vypadá celé Infiniti QX70, dříve FX, bez paketu Design

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše