Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5?

Jaguar XFR je skvělý sportovní sedan a XKR-S excelentní supersportovní kupé? Co když se obě tyhle kočky hodí na chvíli do jednoho pytle?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5?

8.7.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jaguar XFR je skvělý sportovní sedan a XKR-S excelentní supersportovní kupé? Co když se obě tyhle kočky hodí na chvíli do jednoho pytle?

U Jaguaru mají zato, že tím vyšlechtí zázračné auto, které bude rychlé jako supersport a praktické jako sedan vyšší střední třídy. A jmenovat se bude XFR-S. Že by se jim to mohlo dokonale povést je sice nepravděpodobné, když si ale přečtete naše testy Jaguaru XFR a kabrioletu XKR-S z pera nejpovolanějšího člena naší redakce, pak musíte uznat, že jistá naděje tu přece jen je.

Proč by vlastně Britové měli něco takového dělat, když už XFR je výborný a velmi vyvážený vůz? Jejich problém se jmenuje BMW M5 F10, které sice disponuje podobnými papírovými parametry, je ale výrazně rychlejší. V některých ohledech na XFR nemá, především postrádá jeho ovladatelnost a mrštnost, pokud ale dojde na čistou dynamiku, dělá z jaguára sotva běhající koťátko. Konec konců, i lidé z automobilky prý přiznali, že XFR byl novou M5 prostě odstřelen.

Jenže je to jen zranění z boje, který lze zvrátit jediným způsobem - přidat XFR koně. Přesně to nyní Jaguar dělá a podle nejnovějších informací britského Autocaru je jeho novinka už těsně před dokončením. Vůz údajně dostal kompresorem přeplňovaný V8 s výkonem 550 koní (tedy jen o 10 méně, než má M5 a úplně stejnou jednotku jako XKR-S), upravený podvozek a přepracovanou aerodynamiku. Představit se světu se má již na listopadovém autosalonu v Los Angeles.

Pokud chcete vidět jeho prototyp na špionážních snímcích, podívejte se přímo na stránky Autocaru, kde je k vidění černý prototyp se skutečně zabijáckým vzhledem.

Otázka zůstává jediná: bude tohle stačit proti mnichovské mašině? Uvidíme, třeba u Jaguaru přichvátnou a XFR-S přivezou již v září do Paříže.


Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 1 - Test Jaguar XFR prvni 13Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 2 - Test Jaguar XFR prvni 19Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 3 - Test Jaguar XFR prvni 24Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 4 - Test Jaguar XFR prvni 25Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 5 - Test Jaguar XFR prvni 52Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 6 - Test Jaguar XFR prvni 64
Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 7 - Test BMW M5 F10 05Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 8 - Test BMW M5 F10 07Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 9 - Test BMW M5 F10 09Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 10 - Test BMW M5 F10 17Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 11 - Test BMW M5 F10 27Jaguar XFR-S: XF s technikou supersportu se představí na podzim, bude to stačit na M5? - 12 - Test BMW M5 F10 46
XFR se v našem testu předvedl ve skvělém světle, v mnoha ohledech na něj ani novější M5 nemá recept. Jenže po stránce dynamiky je mnichovský stroj prostě jinde...

Zdroj: Autocar

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše