Jaguar XJ s pakety Sport a Speed: když 250 km/h nestačí

Až dosud stálo v tabulkách technických parametrů Jaguaru XJ v položce maximální rychlost číslo 250 a dodatek „omezená“. Jeden ze dvou nových paketů tuto bariéru nyní boří.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jaguar XJ s pakety Sport a Speed: když 250 km/h nestačí

11.11.2011 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Jaguar XJ s pakety Sport a Speed: když 250 km/h nestačí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Až dosud stálo v tabulkách technických parametrů Jaguaru XJ v položce maximální rychlost číslo 250 a dodatek „omezená“. Jeden ze dvou nových paketů tuto bariéru nyní boří.

Britská značka představila na právě probíhajícím autosalonu v Dubaji dva balíčky pro největší a nejluxusnější model XJ, který má udržet pozornost eventuelní klientely a německou konkurenci na distanc. Paket Sport obsahuje pouze vizuální prvky pro karoserii a interiér, které můžete kombinovat se všemi motorizacemi. Paket Speed je vyhrazen pouze pro modely Supercharged, které jsou vybavené motory V8 s kompresorem a posouvá elektronický omezovač rychlosti z 250 na 280 km/h.

Právě tam přijdou vhod aerodynamické prvky druhého příplatkového paketu Sport. „Vůz, který je schopen dosáhnout tuto rychlost už potřebuje jisté základní atributy - kromě výkonu také stabilitu, dobrou aerodynamiku a co nejnižší hmotnost,“ tvrdí Mike Cross, šéfinženýr Jaguaru a dodává. „XJ je obdařen všemi těmito vlastnostmi.“

Co tím myslel? Kromě hliníkové karoserie naráží pan Cross také na dodatečné decentní aerodynamické prvky. Takto vybavené XJ má pod předním nárazníkem splittery a na víku zavazadelníku nenápadný spoiler. Další detail jsou už hlavně pro parádu - leskle černá mřížka chladiče, jiné tvary koncovek výfukového systému nebo červeně lakované brzdové třmeny s nápisy Jaguar, které se budou lépe vyjímat za novými dvacetipalcovými koly Venom. Sport paket přidává také přední sportovní sedačky, jemnější kůži nabízené ve dvou barvách, nerezové pedály s vygravírovaným jménem značky, karbonové doplňky a panely lakované v pianové černi. Chybí jen cena. Když bude zveřejněna, doplníme ji.


Jaguar XJ s pakety Sport a Speed: když 250 km/h nestačí - 1 - Jaguar XJ Sport Speed 01Jaguar XJ s pakety Sport a Speed: když 250 km/h nestačí - 2 - Jaguar XJ Sport Speed 02Jaguar XJ s pakety Sport a Speed: když 250 km/h nestačí - 3 - Jaguar XJ Sport Speed 03Jaguar XJ s pakety Sport a Speed: když 250 km/h nestačí - 4 - Jaguar XJ Sport Speed 04Jaguar XJ s pakety Sport a Speed: když 250 km/h nestačí - 5 - Jaguar XJ Sport Speed 05Jaguar XJ s pakety Sport a Speed: když 250 km/h nestačí - 6 - Jaguar XJ Sport Speed 06Jaguar XJ s pakety Sport a Speed: když 250 km/h nestačí - 7 - Jaguar XJ Sport Speed 07Jaguar XJ s pakety Sport a Speed: když 250 km/h nestačí - 8 - Jaguar XJ Sport Speed 08Jaguar XJ s pakety Sport a Speed: když 250 km/h nestačí - 9 - Jaguar XJ Sport Speed 09
Paket Sport přidává mimo jiného aerodynamické doplňky, balíček Speed prověří jejich účinnost

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.