Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video)

Mercedes třídy G platí za nezničitelné auto, běžně ale nemá šanci to dokázat - zvlášť jako 63 AMG jezdí jen po asfaltu. Tento kus ale dostal pořádně do těla.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video)

23.11.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mercedes třídy G platí za nezničitelné auto, běžně ale nemá šanci to dokázat - zvlášť jako 63 AMG jezdí jen po asfaltu. Tento kus ale dostal pořádně do těla.

Mercedes-Benz třídy G se sice jmenuje „G” podle „Geländewagen”, „terénní vůz”, běžně si jej ale lidé pořizují spíše jako stylový doplněk. A platí to tím spíše o jeho vrcholných verzích G 63 AMG a G 65 AMG, které člověk nejčastěji uvidí na asfaltu městských bulvárů než někde na lesní cestě. Tyto verze zkrátka mají hlavně posádku přepravovat v komfortu a přepychu, to ale neznamená to, že by v terénu jezdit neuměly. Nakonec, Géčko platí za nezničitelné auto zocelené službou v armádách celého světa, ale je tomu tak i ve skutečnosti?

Obrazem reality budiž video níže, které pochází z Ukrajiny. Vidíme na něm Mercedes G 63 AMG, kterak jezdí po překážkové dráze v potoce a kolem něj. Trať to není lehká vůz se při této zkoušce docela zapotí, vlastně i doslova. Nakonec možná i proto, že má na takovéhle hrátky až moc výkonu, takže pořád protáčí kola.

Téměř všechno ale projede sám, i když ne vždycky na první pokus, a je na něm vidět, že není v takovém prostředí poprvé - všimněte si ocelových kol s vysokými pneumatikami a upravených nárazníků, vpředu s navijákem. Kouří se z něj, jako by to byly jeho poslední chvíle, ale nejsou, odpařující se voda ani bláto všude možně ho nezastaví. Géčko zkrátka opravdu vypadá nezničitelně, i když nelze předpokládat, že by mechanika vozu za takovéto zacházení majiteli poděkovala. Podívejte se na to sami...


Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 1 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 01Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 2 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 02Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 3 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 03Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 4 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 04Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 5 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 05Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 6 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 06Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 7 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 07Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 8 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 08Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 9 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 09Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 10 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 10Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 11 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 11Jde zničit nezničitelný Mercedes? Na Ukrajině to zkusili (video) - 12 - Mercedes G 63 AMG rizena likvidace Ukrajina video 12
Většina Mercedesů G 63 AMG jezdí jen po asfaltu. Tenhle ne, zjevně s tím ale nemá větší problém...

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.