Jméno dalšího nového SUV Škody potvrzeno fotkami z interní prezentace

Škoda nám ho už dříve nechtěně řekla sama, teď ale vše potvrdila na své čínské interní prezentaci. Další novinka ponese jméno Kodiaq GT.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jméno dalšího nového SUV Škody potvrzeno fotkami z interní prezentace

2.11.2017 | Petr Miler | 15 příspěvků

Jméno dalšího nového SUV Škody potvrzeno fotkami z interní prezentace

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Škoda nám ho už dříve nechtěně řekla sama, teď ale vše potvrdila na své čínské interní prezentaci. Další novinka ponese jméno Kodiaq GT.

Skoro přesně před dvěma měsíci jsme si mohli vyzkoušet Škodu Vision E, tedy koncept české automobilky, který měl podle původních spekulací předznamenávat příchod SUV-kupé značky odvozené od modelu Kodiaq. Na prezentaci jsme se dozvěděli, že realita je trochu jiná, na SUV-kupé ale také přišla řeč. Když jsme o něm s lidmi z vývoje škodovky mluvili, mimoděk jej titulovali jako „Kodiaq GT”. A pak se tvářili, jako kdyby řekli něco, co jsme neměli slyšet.

Od té chvíle si myslíme, že další novinka mezi SUV Škody toto jméno skutečně ponese a po dnešku už to není jen domněnka. Na čínské interní prezentaci plánů značky pro budoucnost se totiž krom současných modelů objevuje také pák budoucích a mezi nimi i zcela konkrétně „Kodiaq GT”. Ostatní vozy jsou tu titulovány buď jmény nebo povšechnými označeními jako „mainstreamové SUV”, SUV Coupe je tu nazváno jménem bez jakýchkoli otazníků či čehokoli podobného. Takže s tímto jménem prostě dorazí.

Dává to smysl i z jiných důvodů. Automobilka si nenechala v poslední době registrovat žádná nová jména, která by takové auto mohlo dostat, navíc dát vlastní označení vlastně jen odlišné karosářské verzi by bylo zbytečné. Takže to zkrátka bude Kodiaq, jen GT, což si Škoda nijak zvlášť registrovat nemusí. Jinou otázkou je, zda zrovna označení „GT” považujete v případě takového vozu za vhodné, to už nám ale povězte sami. Možná by původně skloňované jméno Kodiaq Coupe - i když o skutečné kupé by také nešlo - sedělo více...


Jméno dalšího nového SUV Škody potvrzeno fotkami z interní prezentace - 1 - Skoda Kodiaq GT jmeno potvrzeni 01Jméno dalšího nového SUV Škody potvrzeno fotkami z interní prezentace - 2 - Skoda Kodiaq GT jmeno potvrzeni 02
Po dnešku je prakticky jisté, že SUV-kupé na bázi Kodiaqu ponese označení Kodiaq GT

Jméno dalšího nového SUV Škody potvrzeno fotkami z interní prezentace - 3 - Skoda Kodiaq GT jmeno potvrzeni 03Jméno dalšího nového SUV Škody potvrzeno fotkami z interní prezentace - 4 - Skoda Kodiaq GT jmeno potvrzeni 04Jméno dalšího nového SUV Škody potvrzeno fotkami z interní prezentace - 5 - Skoda Kodiaq GT jmeno potvrzeni 05
V Číně se také ukázala tamní verze Karoqu. Pár vizuálních specifik na jejím vzhled najdete...

Zdroj: PC Auto

Petr Miler

Diskuze 15 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.