Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Když se na silnici potkají potkají dva blbci (video)
4.10.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Nedávno jsme rozebírali, jací řidiči jsou na silnicích skutečně nebezpeční. Nyní se nám podařilo získat záznam zachycující v akci dva z těch, kteří rozum evidentně nechali v garáži.
Není to tak dávno, co jsme po zkušenosti s jednou roztržkou na parkovišti psali o tom, že piráty silnic není třeba hledat na fotkách z radarů, neboť nebezpečně se lze na silnicích chovat i zcela v rámci pravidel. Dokonce i striktně podle nich. Stačí přestat používat zdravý rozum, brát pravidla jako jedinou bernou minci a nutit stejný přístup ostatním. A v důsledku toho pozbýt jakékoli lidské vstřícnosti, nebo ji dokonce nahradit agresivitou.
Záznam z oné parkovištní šarvátky bohužel nemáme, zato jsme ale získali jiný materiál, který je snad ještě zajímavější. Je pořízen mobilním telefonem, a tak není nejkvalitnější, za shlédnutí ale stojí i tak. Místo jednoho blbce jsou na něm totiž k vidění hned dva.
Nejsme si jisti, co si tito řidiči zprvu provedli, zřejmě ve strahovském tunelu druhý jedoucí (v Kie Sorento) ztratil nervy při jízdě za tím prvním (ve VW Passat) a pokusil se jej podjet. To šofér Passatu patrně psychicky neunesl a prostor k podjetí pravým pruhem akcelerací v levém pruhu zablokoval. Tento krok pro změnu neunesl řidič Kie a místo toho, aby svého „rivala” prostě předjel, jakmile to půjde a zmizel v dáli, si s ním začal celou věc vyříkávat při průjezdu tunelem Mrázovka.
Snaha o „diplomatické” vyřešení celé situace se ale zjevně minula účinkem, neboť po výjezdu z Mrázovky na sebe oba jedinci začali najíždět, blokovat si prostor k předjetí a vybrzďovat se, až nakonec zastavili zcela. Ani tato situace neměla daleko k bitce, nakonec se to ale obešlo bez ní a vše definitivně vyřešil až „rozchod” obou kohoutů na začátku Jižní spojky.
Je ale vlastně úplně jedno, co této situaci předcházelo, bez ohledu na motivaci toho kterého z nich jsme si naprosto jisti, že by oba měli okamžitě vrátit svá řidičská oprávnění. Pokud jsou schopni se na silnici takto chovat, nemají na ní vůbec co pohledávat. Během chvíle se dotyční proměnili v hlupáky, kteří zapomněli, proč jedou autem - aby někam dojeli. Začali řešit jiné věci a na ostatní ani na sebe samotné nebrali ohled.
Může se stát, že na silnici narazíte na člověka, který vás vybrzďuje, blokuje vám cestu nebo vám dělá jakékoli jiné naschvály. Není pochyb o tom, že on je v tu chvíli ten špatný, pokud mu ale začnete jeho chování oplácet stejnou měrou, nejste o nic lepší než on. Dobrý řidič se konfliktům vyhýbá a od nebezpečných řidičů se drží dál - ať už tak, že jim ujede, nebo je nechá odjet.
Z těchto šoférů se správně nezachoval ani jeden, žádný z nich neodolal nutkání pustit se do „silničních šarvátek”, které patří mezi vůbec to nejnebezpečnější, co lze na silnici dělat. Zachytil je snad některý z mnoha radarů umístěných v této sérii tunelů? Jistě ne. Zasloužili by si přitom oba okamžitý zákaz řízení? Jistě ano. Berte to prosím jako další důkaz toho, že pokud jsou policisté někde potřeba, pak živí a na silnicích, ne polomrtví v operačních centrech plných záznamů ze stacionárních radarů...
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Zakázaná reklama Toyoty ukazuje, v jak absurdním světě žijeme. Co takhle nás všechny přestat vodit za ručičku?
před 9 hodinami
Automobilka začala jako vánoční ozdobu prodávat model auta, které zařízla před začátkem výroby
včera
Automobilka vzala rekord slavného okruhu značce, která jí ho vzala předtím, ta ho vzala předtím té první a předtím si to daly ještě jednou
16.12.2025
Nové na MotoForum.cz
- Královské pocty pro MM a AM: přijetí u krále Filipa VI. 10:00
- Vespa GTS 80th a Primavera 80th Anniversary: výroční modely 08:00
- Darryn Binder opouští Evropu včera 15:58
- Roulstone se v roce 2026 přesouvá s týmem Ciatti do mistrovství Evropy Moto2 17.12.2025
- Rovněž Honda testuje MotoGP o objemu 850 ccm 17.12.2025
Nejnovější články
To nevymyslíte: Ford, který před dvěma roky zuřivě odmítal zpoždění zákazu spalovacích motorů, teď volá po zrušení zákazu spalovacích motorů
před 2 hodinami
Narychlo ušitý nový Mercedes CLA se spalovacím motorem je z nouze ctnost roku, na semaforech se bude bát Dacií
před 3 hodinami
Šéf Jaguaru zkusil obhájit, co s firmou provádí, zjevně pořád nechápe
před 5 hodinami
Ironie: Automobilka vrátila do nabídky prý přežité motory V8. A teď je chce tolik lidí, že je nestíhá vyrábět
před 6 hodinami
Když to Mercedesu nejde s auty, zkusí to jako developer. Chytá vlastní luxusní město, Mercedes Places, bez legrace
před 8 hodinami
Živá témata na fóru
- Nejlepsi silnice v Ceske republice ( + SK) 12.19. 15:53 - Truck Daškam
- PF 2022 až 2026 12.19. 15:21 - pavproch
- BMW Divize 12.19. 14:32 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 12.19. 11:02 - GeneHawkins
- Škoda Auto obecně 12.18. 20:26 - tommas
- IT poradna 12.18. 15:55 - pavproch
- Za kolik jezdíte s benzínem? 12.18. 15:11 - řidičBOB
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 12.18. 14:47 - řidičBOB
