Kia oficiálně potvrdila příchod ostrého Cee'du, má mít 220-230 koní

Už žádné spekulace, Kia Cee'd příští rok vstoupí rovnou do nejvyšší ligy ostrých kompaktů. To se teprve ukáže, jestli to se sportovními ambicemi nepřehání.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Kia oficiálně potvrdila příchod ostrého Cee'du, má mít 220-230 koní

25.8.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Kia oficiálně potvrdila příchod ostrého Cee'du, má mít 220-230 koní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Už žádné spekulace, Kia Cee'd příští rok vstoupí rovnou do nejvyšší ligy ostrých kompaktů. To se teprve ukáže, jestli to se sportovními ambicemi nepřehání.

Kia si je evidentně vědoma ohromného potenciálu své kompaktní techniky a na jejích základech staví jedno nové auto za druhým. Její Cee'd se nejprve představil jako hatchback, později se ukázal světu jako kombi a po premiéře má i odvozený sedan. To je slušná paleta verzí uvedených za pouhých pár měsíců a to Korejci avizovali i brzký příchod nového třídvéřového pro_Cee'du. Přesto se celou dobu šušká o tom, že v kartách má Kia ještě svůj první skutečný hot hatch.

Tato spekulace dávala smysl, však koncernový Hyundai už uvedl na trh Veloster Turbo a i když přímým sourozencem Cee'du je model i30, kompakt je to také. Teď už je jasné, ostrý Cee'd opravdu bude, o klon Velosteru Turbo ale podle všeho nepůjde.

Vyplývá to z informací, které magazínu Car and Driver poskytl Michael Choo, vůbec nejvyšší šéf Kie pro vztah s veřejností, tedy maximálně dobře informovaný zdroj. Ten řekl, že sportovní verze Cee'du dorazí do Evropy již příští rok a to ve tří- i pětidvéřovém provedení. Z dalších dostupných informací vyplývá, že na rozdíl od Velosteru má Cee'd Turbo (pokud se tak bude jmenovat...) dostat dvoulitrový přeplňovaný motor a nabídnout mezi 220 a 230 koňmi výkonu. To také dává smysl - v těchto sférách se pohybuje i klíčová konkurence a Hyundai takový motor má, montuje ho třeba do Genesis Coupe.

Až tato verze přijde na trh, teprve se uvidí, jak moc žhavé je to s jejím sportovním potenciálem, který naznačila už v našem testu. Jsme na to hodně zvědavi.


Kia oficiálně potvrdila příchod ostrého Cee'du, má mít 220-230 koní - 1 - Kia Ceed 2012 II nova generace oficialni dalsi 01Kia oficiálně potvrdila příchod ostrého Cee'du, má mít 220-230 koní - 2 - Kia Ceed 2012 II nova generace oficialni dalsi 02Kia oficiálně potvrdila příchod ostrého Cee'du, má mít 220-230 koní - 3 - Kia Ceed 2012 II nova generace oficialni dalsi 03
Ostrý Cee'd bude k dispozici jak v pětidvéřovém...

Kia oficiálně potvrdila příchod ostrého Cee'du, má mít 220-230 koní - 4 - Kia proceed 2013 druha skicaKia oficiálně potvrdila příchod ostrého Cee'du, má mít 220-230 koní - 5 - Kia proceed 2013 prvni skica
...tak teprve chystaném třídvéřovém provedení

Zdroj: Car and Driver

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.