Hyundai Veloster Turbo: první sada fotek evropské verze

Vlastně úplně první ostrý korejský kompakt se na evropské trhy plíží velmi zvláštním způsobem. Alespoň, že si jej konečně můžeme prohlédnout pod širým nebem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Hyundai Veloster Turbo: první sada fotek evropské verze

14.8.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Hyundai Veloster Turbo: první sada fotek evropské verze

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vlastně úplně první ostrý korejský kompakt se na evropské trhy plíží velmi zvláštním způsobem. Alespoň, že si jej konečně můžeme prohlédnout pod širým nebem.

Když jsme loni test Veloster s motorem 1,6 GDI neudělal na nás špatný dojem, jeho hlavní předností ale byl dramatický vzhled. Jízda až tak dramatická nebyla a aby se tyto misky vah vyrovnaly, bylo jasné, že pod kapotu musí dostat něco peprnějšího než jinak dobrou atmosférickou šestnáctistovku. A to se také záhy stálo.

Již o pár měsíců později jsme vám tak mohli představit Veloster Turbo, tedy notně upravený vůz (vzhledově i technicky), který zdobila zbrusu nová přeplňovaná šestnáctistovka T-GDI s výkonem 201 koní. Premiéra to byla americká a i když se později ukázalo, že evropská verze bude mít jen 186 koní, zase takové zklamání to nebylo - výkon je to pořád slušný.

Jakoby vše šlo jak na drátkách, jenže realita je trochu komplikovanější. Německé zastoupení Hyundai sice už v červnu zveřejnilo základní cenu Turba, ale ani dnes jej na německém webu automobilky pro koncové zákazníky nenajdete. A o tom českém ani nemluvě. Navíc jsme zatím nemohli vidět jiné než autosalonové fotky evropské specifikace, a to také neposílilo důvěru v to, jak to Hyundai s tímto modelem vlastně myslí.

Nyní se zdá, že ledy byly konečně prolomeny neboť uspořádána byla první novinářská prezentace v Evropě, ze které pochází i přiložené snímky. My jsme na ní bohužel nebyli, ale aspoň ony fotky vám nabídnout můžete. Oproti poslední „americké sadě” se i tato drží prvotní prezentační, matně šedé barvy barvy, i tak ale snad fotky dovolí prozkoumat, v čem se evropské specifikace vizuálně liší.

Kdy bude vůz k mání i u nás zatím nevíme, ale snad je to jen otázka týdnů.


Hyundai Veloster Turbo: první sada fotek evropské verze - 1 - Hyundai Veloster Turbo nove EU 01Hyundai Veloster Turbo: první sada fotek evropské verze - 2 - Hyundai Veloster Turbo nove EU 02Hyundai Veloster Turbo: první sada fotek evropské verze - 3 - Hyundai Veloster Turbo nove EU 03Hyundai Veloster Turbo: první sada fotek evropské verze - 4 - Hyundai Veloster Turbo nove EU 04Hyundai Veloster Turbo: první sada fotek evropské verze - 5 - Hyundai Veloster Turbo nove EU 05Hyundai Veloster Turbo: první sada fotek evropské verze - 6 - Hyundai Veloster Turbo nove EU 06Hyundai Veloster Turbo: první sada fotek evropské verze - 7 - Hyundai Veloster Turbo nove EU 07Hyundai Veloster Turbo: první sada fotek evropské verze - 8 - Hyundai Veloster Turbo nove EU 08Hyundai Veloster Turbo: první sada fotek evropské verze - 9 - Hyundai Veloster Turbo nove EU 09Hyundai Veloster Turbo: první sada fotek evropské verze - 10 - Hyundai Veloster Turbo nove EU 10Hyundai Veloster Turbo: první sada fotek evropské verze - 11 - Hyundai Veloster Turbo nove EU 11Hyundai Veloster Turbo: první sada fotek evropské verze - 12 - Hyundai Veloster Turbo nove EU 12Hyundai Veloster Turbo: první sada fotek evropské verze - 13 - Hyundai Veloster Turbo nove EU 13Hyundai Veloster Turbo: první sada fotek evropské verze - 14 - Hyundai Veloster Turbo nove EU 14Hyundai Veloster Turbo: první sada fotek evropské verze - 15 - Hyundai Veloster Turbo nove EU 15Hyundai Veloster Turbo: první sada fotek evropské verze - 16 - Hyundai Veloster Turbo nove EU 16
Ostrý Veloster nevypadá ani v evropské verzi skromně, jak jezdí se teprve uvidí

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.