Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Koenigsegg Agera dostane až 1 400 koní, postará se o to další speciál pro Čínu
24.10.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Švédové údajně staví další speciální a dosud zřejmě nejvýkonnější Ageru. Nový Koenigsegg pro čínského klienta by měl mít až 1 400 koní.
Počet vyrobených a prodaných vozů si malá švédská manufaktura Christiana von Koenigsegga nechává pro sebe, předpokládáme ale, že dílny v Ängelholmu ročně opouští spíše jednotky než desítky automobilů. Podle amerického magazínu Car and Driver firma po osmi letech své existence měla na kontě celkově osmdesát postavených strojů. Chtělo by se říci „jen”, ale na tak drahé zboží to není vyloženě nízké číslo, Bugatti o mnoho více aut za stejnou dobu neprodalo, o konkurenčních výrobcích nezaštiťovaných velkými automobilovými koncerny raději ani nemluvě.
Nepochybujeme o tom, že rozrůstající se skupina bohatých asijských zákazníků tyto čísla s velkou pravděpodobností zvýší nebo možná už zvýšila, Koenigsegg ale v tomto směru sdílný příliš není a třeba o posledním kousku Agera R BLT pro čínského klienta nám Švédové prakticky nic neřekli.
Stejně tak tápeme v případně dalšího nového stroje, údajně opět určeného pro kohosi movitého Říši středu. K dispozici je pouze jediný počítačový návrh a nepotvrzená informace o tom, že černá karbonová Agera dostane ze svého pětilitrového osmiválce s dvojicí turbodmychadel až 1 400 koní.
Vůz měl objednat šanghajský prodejce a už z prvního obrázku je zřejmé, že budoucí majitel se zasadil o to, aby jeho Koenigsegg vypadal poněkud jinak než všechny předchozí. Pokud jde opravdu o vizualizaci reálného auta (a podle zdroje tomu tak má být), pak kromě karbonových kol a karoserie dostane dosud asi největší křídlo na zádi a zajímavé křídlo pod předním nárazníkem připomínající svými tvary Pagani Zonda.
Pokud by měl být Koenigsegg sdílnější a prozradí více, určitě se o nové informace opět podělíme.

5,0 V8 biturbo má mít v přepracované verzi až 1 400 koní, o 200 více než nejvýkonnější Veyron SS
Zdroj: GT Spirit
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Muž zkusil se svým Mercedesem zdolat slavné Španělské schody v Římě, dojel překvapivě daleko
včeraMarnost: Porsche se chlubí „rekordem” elektromobilu z okruhu, na kterém dostal 5sekundový „kouř” od o 2,5 milionu levnějšího spalovacího auta
17.6.2025Čínský elektromobil prodávaný i v Evropě se při nehodě rozpůlil, jeho baterie začala hořet opodál
16.6.2025
Nové na MotoForum.cz
- Časový program Grand Prix Itálie v Mugellu 17.6.2025
- Na Pannonia Ringu pokračovalo MS Side 16.6.2025
- Indian Rider Fest: 19.-22. 6. 2025 Lipno nad Vltavou 16.6.2025
- V Misanu zemřel traťový komisař na infarkt 15.6.2025
- Toprakův misanský hattrick 15.6.2025
Nejnovější články
Jediné Ferrari, které kdy vlastnil Jeremy Clarkson, je na prodej. Od koupě dalšího ho odradilo na zbytek života
před 9 hodinamiAmerické prodeje elektrických aut se po měsících uvadání náhle propadly, ukazují křehkost složitě vybuzeného zájmu o ně
před 11 hodinamiDědic Fiatu říká, že čtvrtinu jeho techniků už zaměstnává jen vyhovění předpisům EU. Zlomit to chce radikálně novým typem aut
včeraMalá elektrická Honda byla takové fiasko, že skončila po čtyřech letech, proto značka přichází s další
včeraAudi po letošním roce už nikdy nebudou vypadat stejně, šéf se snaží umlčet kritické hlasy
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva