Lada Niva zkusila zvládnout stejný terén jako Mercedes G 63 AMG. Jak to dopadlo?

Nedávno jsme obdivovali, jak si uměla s touto off-roadovou tratí poradit třída G od AMG. Dnes se můžeme na stejném místě podívat na Ladu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lada Niva zkusila zvládnout stejný terén jako Mercedes G 63 AMG. Jak to dopadlo?

29.11.2016 | Marek Bednář | 42 příspěvků

Lada Niva zkusila zvládnout stejný terén jako Mercedes G 63 AMG. Jak to dopadlo?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nedávno jsme obdivovali, jak si uměla s touto off-roadovou tratí poradit třída G od AMG. Dnes se můžeme na stejném místě podívat na Ladu.

Ukrajinské offroadové hrátky s Mercedesem G 63 AMG byly pozoruhodné hned z několika důvodů, zejména pak proto, že použití takového auta pro jízdu v těžkém terénu je dosti neobvyklé. Vůz to ale i přes nikoli dokonale zručného offroadera za volantem zvládl se ctí. Dnes máme před sebou vůz, který naopak pro jízdu v těžkém terénu stavěn je nebo alespoň být má - Ladu Niva, a to na úplně stejné trati ukrajinského off-roadového dostaveníčka.

Podobně jako onen Mercedes, i tahle Lada je upravená pro těžší terén, není to sériové auto. Jsou tu vhodnější pneumatiky a také naviják, který se ale hodí hned v první překážce. Niva do vody doslova zahučí a evidentně ji to nedělá dobře - zůstane stát na místě a po chvíli vidíme i přední světla plná vody. Ovšem jen na moment - zřejmě byla stvořena podle zásady „jestli nelze něco udělat vodotěsné, je lepší nadělat do toho díry, aby voda měla rychle kudy odtéct”.

Měl-li Mercedes možná až příliš výkonu na takové kousky, vidíme, že i Niva dokáže zuřivě protáčet kola - a její výkon lze sotva označit za dostatečný v běžném světě, natož že by ho měla nějak moc. A opět stejně jako u Mercedesu, ani pilot Nivy nevolí při překonávání překážek zrovna nejvhodnější techniku. Oba řidiči nejspíše jsou příznivci Jeremyho Clarksona a do písmene se řídí jeho zásadou, že nejlepším řešením všech situací je zadupnout plyn do podlahy.

Na dalších překážkách je to s Nivou podobné - hlavně více vody je pro skoro neřešitelný problém a auto pomalu více stojí než jede. A když jede, tak s pomocí navijáku. Optikou tohoto srovnání se Niva zase tak skvělým off-roadem, jak se říká, nejeví. Nebo za to může jen hyperaktivní pilot? Posuďte sami...


Lada Niva zkusila zvládnout stejný terén jako Mercedes G 63 AMG. Jak to dopadlo? - 1 - Lada Niva offroad trial Ukrajina Karpaty 01Lada Niva zkusila zvládnout stejný terén jako Mercedes G 63 AMG. Jak to dopadlo? - 2 - Lada Niva offroad trial Ukrajina Karpaty 02Lada Niva zkusila zvládnout stejný terén jako Mercedes G 63 AMG. Jak to dopadlo? - 3 - Lada Niva offroad trial Ukrajina Karpaty 03Lada Niva zkusila zvládnout stejný terén jako Mercedes G 63 AMG. Jak to dopadlo? - 4 - Lada Niva offroad trial Ukrajina Karpaty 04Lada Niva zkusila zvládnout stejný terén jako Mercedes G 63 AMG. Jak to dopadlo? - 5 - Lada Niva offroad trial Ukrajina Karpaty 05Lada Niva zkusila zvládnout stejný terén jako Mercedes G 63 AMG. Jak to dopadlo? - 6 - Lada Niva offroad trial Ukrajina Karpaty 06Lada Niva zkusila zvládnout stejný terén jako Mercedes G 63 AMG. Jak to dopadlo? - 7 - Lada Niva offroad trial Ukrajina Karpaty 07Lada Niva zkusila zvládnout stejný terén jako Mercedes G 63 AMG. Jak to dopadlo? - 8 - Lada Niva offroad trial Ukrajina Karpaty 08Lada Niva zkusila zvládnout stejný terén jako Mercedes G 63 AMG. Jak to dopadlo? - 9 - Lada Niva offroad trial Ukrajina Karpaty 09Lada Niva zkusila zvládnout stejný terén jako Mercedes G 63 AMG. Jak to dopadlo? - 10 - Lada Niva offroad trial Ukrajina Karpaty 10Lada Niva zkusila zvládnout stejný terén jako Mercedes G 63 AMG. Jak to dopadlo? - 11 - Lada Niva offroad trial Ukrajina Karpaty 11Lada Niva zkusila zvládnout stejný terén jako Mercedes G 63 AMG. Jak to dopadlo? - 12 - Lada Niva offroad trial Ukrajina Karpaty 12Lada Niva zkusila zvládnout stejný terén jako Mercedes G 63 AMG. Jak to dopadlo? - 13 - Lada Niva offroad trial Ukrajina Karpaty 13Lada Niva zkusila zvládnout stejný terén jako Mercedes G 63 AMG. Jak to dopadlo? - 14 - Lada Niva offroad trial Ukrajina Karpaty 14
Popis obrázku

Marek Bednář

Diskuze 42 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše