Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Lamborghini Aventador LP700-4 opět poodhaleno, prohlédněte si šasí na kolech
22.2.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Už už se zdálo, že nám „Lambo” brzy představí svůj nový supersport v celé jeho kráse, ale nakonec se tak nestalo. Prohlédnout si zatím můžeme jen další jeho části.
Když jsme vám před čtrnácti dny ukazovali první oficiální fotografii celého Lamborghini Aventador, třebaže maskovaného, mysleli jsme si, že s postupným odhalováním vozu je konec. A ještě více nás v tom utvrdily události minulého týdne, kdy jsme mohli shlédnout i první, zjevně oficiální video s Aventadorem oděným do stejného maskování jako na předchozí fotografii.
Jenže byl to omyl, automobilka v mezičase vypustila do světa první obrázky karbonového monokoku a dnes nám ukázala ještě více - celou šasí vozu na všech čtyřech kolech. K tomu jsme dostali i řadu snímků zachycujících výrobní proces.
Pro pořádek se vráťme i k monokoku vozu, který jsme vynechali. Jde o dílko pozoruhodné už proto, že je celé stvořeno z CFRP, tedy plastu vyztuženého karbonovými vlákny. Díky tomu je monkok nejen extrémně pevný, ale také mimořádně lehký - váží jen 147,5 kilogramu.
Dnes na představení této části navázala automobilka odhalením celé pojízdné šasí, která sestává z dílu představeného v předchozím odstavci, na nějž navazují zbylé partie přídě i zádě i s nápravami, motorem, převodovkou a dokonce i koly. A aby toho nebylo málo, uvnitř vozu můžeme vidět řidičovo skořepinové sedadlo.
Žádné další detaily tentokrát Lamborghini ven nepustilo, o dalších zmíněných častech si můžete v krátkosti přečíst v již odkazovaném prvním článku na téma Aventador. Těšíme se, až vám budeme moci Aventador představit zcela, tuto šanci nám ale Lamborghini dá zřejmě až v Ženevě.




Lamborghini Aventador LP700-4 a jeho pojízdná šasí
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Možná bude stačit málo, aby se z designově katastrofálních nových Mercedesů stali krasavci
včeraPříplatkové karbonové stěrače na Porsche 911 jsou výsměch v době, kdy auto s faceliftem nabralo 82 kilo jako nic
11.9.2025Levnější verze nových Mercedesů dají ostatním lidem na palubě jasně najevo, jak moc jste na nich šetřili
9.9.2025
Nové na MotoForum.cz
- Marc Marquez před trojicí Italů včera 16:33
- Filip Salač přímo do Q2 včera 15:30
- David Almansa nejlepším v Moto3 včera 15:00
- Honda Fest 2025: z Frymburku až do Mariazell včera 13:15
- V Misanu začal nejrychleji Morbidelli včera 11:53
Nejnovější články
Dobrodruh objevil opuštěné dealerství Porsche, na vzácné sporťáky v něm už léta sedá prach
včeraJaguar a Land Rover už 10 dnů nevyrobily ani jedno auto, s prodeji to není o moc lepší
včeraMožná bude stačit málo, aby se z designově katastrofálních nových Mercedesů stali krasavci
včeraVW začal prodávat levný klon Škody Kodiaq, s cenou od 350 tisíc Kč to bude hit
včeraMercedes po třech letech popírání reality konečně uznal, že čtyřválcový C63 AMG je propadák, autu vymění motor
včera
Živá témata na fóru
- Policejní kontroly a měření 09.12. 21:43 - řidičBOB
- Řidiči, co to mají v ruce... 09.12. 16:01 - řidičBOB
- Audi multitronic - cvrlikání 09.12. 05:16 - AndreGlenn
- Tranzit 2.0 TDCi - potkany motor po vymene rovodu 09.12. 05:11 - JohnnyBryan
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 09.11. 11:38 - řidičBOB
- Dříve M135i, nyní ///M2 09.10. 18:19 - Vrooom
- BMW Divize 09.09. 14:47 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 09.08. 20:47 - řidičBOB