Lamborghini Cabrera 2014: je to první špionážní fotka nástupce Gallarda? (doplněno)

Není žádným tajemstvím, že Gallardo stříhá poslední dílky metru dnů ve službě a příští rok se dočká nástupce. Jeho prototyp ale dosud přistižen nebyl.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lamborghini Cabrera 2014: je to první špionážní fotka nástupce Gallarda? (doplněno)

18.6.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Lamborghini Cabrera 2014: je to první špionážní fotka nástupce Gallarda? (doplněno)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Není žádným tajemstvím, že Gallardo stříhá poslední dílky metru dnů ve službě a příští rok se dočká nástupce. Jeho prototyp ale dosud přistižen nebyl.

Doplněno: Na Facebooku se objevily i další fotky ze stejného místa, které zachycují hned dva vozy a pozadí identifikují jako budovu Lamborghini. Opravdu tedy půjde o záběry chystaného nástupce Gallarda s mohutnou kamufláží hlavně zadních partií.


Zrovna minulý týden jsme vám nabídli ilustrace možné podoby Lamborghini Cabrera, nebo jak se nástupce Gallarda bude jmenovat. Přidali jsme také informace o chystaném debutu konceptu na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu a premiéře sériové verze na začátku roku 2014. Tento týden se o podobném scénáři hovoří ještě s větší intenzitou, jen kvůli tomu bychom ale chystané italské býče znovu do popředí nevytahovali. Stala se totiž zajímavější událost - web Autofluence publikovali špionážní snímek prototypu auta, které prý má být právě novým, malým Lambem. To bz se, pokud víme, stalo vůbec poprvé.

Upřímně řečeno ale nemůžeme tvrdit, že je to pravda. Kdyby někdo řekl, že tohle je snímek repliky Gallarda z indického eBaye, asi bychom mu věřili, navíc jisté pochybnosti skýtá i způsob a místo nafocení vozu (hodně zblízka). Na druhou stranu nejsme ani s to jasně říci, že by kolegové Autofluence vystavili ryzí nesmysl, a tak vám přiložený snímek prostě ukážeme a uvidíme, co se z něj vyklube.

Je totiž pravdou, že fotka nesporně zachycuje maskované auto, které svými křivkami jasně evokuje Lamborghini a přitom není ničím, co bychom už znali. Místy komické tvary je třeba přisoudit silnému maskování, které zřejmě skrylo výraznější tvary. Stejně tak se může jednat o mulu používající jen části nového vozu, ani to by v jistých fázích testování nebylo neobvyklé. Blízkou čemukoli sériovému se zdá být příď, záď je buď záměrně zakulacená, nebo zcela fiktivní - vůz pravděpodobně nebude používat ani takto výrazné vstupy chladícího vzduchu k motoru.

Další informace najdete v předchozím článku, zde můžeme jen stručně zopakovat, že vůz by měl pracovat s výkonem okolo 600 koní dolovaným z desetiválcového motoru s objemem okolo pěti litrů a atmosférickým plněním. Automat (znovu E-Gear) a pohon všech kol jako standard jsou jistotou, cokoli jiného bude zřejmě vyhrazeno jen zvláštním verzím.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.


Lamborghini Cabrera 2014: je to první špionážní fotka nástupce Gallarda? (doplněno) - 1 - Lamborghini Cabrera 2014 spy 01Lamborghini Cabrera 2014: je to první špionážní fotka nástupce Gallarda? (doplněno) - 2 - Lamborghini Cabrera 2014 spy 02Lamborghini Cabrera 2014: je to první špionážní fotka nástupce Gallarda? (doplněno) - 3 - Lamborghini Cabrera 2014 spy 03
Pečlivé maskované auto, nebo mula, pouhý nesmysl už to nebude

Zdroje: Autofluence, Shmee150, Marchettino

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.