Lamborghini Cabrera: nástupce Gallarda ukazuje svou pravděpodobnou tvář

(ilustrace) Italská novinka s více než 600 koňmi se ukáže ještě letos. Bez manuálu, dvou spojek i hybridní techniky, zato s platformou Porsche.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lamborghini Cabrera: nástupce Gallarda ukazuje svou pravděpodobnou tvář

13.6.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Lamborghini Cabrera: nástupce Gallarda ukazuje svou pravděpodobnou tvář

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(ilustrace) Italská novinka s více než 600 koňmi se ukáže ještě letos. Bez manuálu, dvou spojek i hybridní techniky, zato s platformou Porsche.

Lamborghini Gallardo je nejprodávanějším modelem italské značky v celé její historii. Na trhu je ovšem již deset let, což značí dlouhou dobu i na segment supersportů. Je proto více než logické, že příchod nástupce je na spadnutí. Stejně tak by ovšem nemělo překvapit, že se kolem novinky ze Sant'Agata Bolognese rojí celá řada spekulací a zpráv ze zákulisí, z nichž automobilka jen zřídkakdy nějakou potvrdí. Přesto se magazínu CarBuzz povedlo dát dohromady retuše možného vzhledu, stejně jako můžeme díky členům diskuzního fóra TeamSpeed poreferovat o technice.

V obou případech, tedy po stránce vizuální i mechanické, je inspirací Aventador, některé detaily ale ovlivní i limitované edice Sesto Elemento a Veneno a koncept Egoista. A to zvláště v oblasti pečení karbonu, z nějž nebude pouze karoserie. O podvozkovou platformu se pak postará Porsche, které stejný základ poskytne také nové generaci Audi R8. Německý a italský supersport ale prý budou více odlišeny než stávající verze, pročež mají sdílet jen nějakých 15 až 20 procent komponentů.

Pod kapotou se nadále očekává motor V10, jeho výkon ale vyletí nad 600 koní. Na všechna čtyři kola (zadokolka prý dorazí později) jej bude přenášet jen automat a šéf Lambogrhini už potvrdil, že automobilka zůstane nadále věrná robotizovanému manuálu ISR, který má ve výbavě Aventador. Absenci manuálu a hybridní techniky pro změnu potvrdil (ještě před svým odchodem do Infiniti) obchodní ředitel Lamborghini Fintan Knight.

Hmotnost italské novinky je pak tipována na nějakých 1 300 kg, díky čemuž by akcelerace z klidu na stovku za 3,2 sekundy neměla být problémem. Stejně jako nejvyšší rychlost nad 320 km/h. I tyto informace však nejsou oficiálně podložené, což se týká i názvu Cabrera. Do „býčí“ terminologie ovšem zapadá, neboť jde o jedno z pěti španělských historických plemen (dalším je jako náhodou Gallardo, přičemž křížením všech pěti vznikl zvlášť bojovný druh Miura).

Nejisté je pak i samotné odhalování novinky. Tipován je letošní Frankfurt, kde by se mohl objevit téměř produkční koncept. V říjnu pak Lamborghini začne s modernizací výrobní linky, přičemž v Los Angeles by se mohla ukázat otevřená verze. Ženeva 2014 by pro změnu hostila premiéru sériového modelu, který by následně na podzim šel do prodeje. I tentokrát však jde jen o dohady, na jejichž potvrzení si musíme nějaký ten pátek počkat.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.


Lamborghini Cabrera: nástupce Gallarda ukazuje svou pravděpodobnou tvář - 1 - Lamborghini Cabrera render 01Lamborghini Cabrera: nástupce Gallarda ukazuje svou pravděpodobnou tvář - 2 - Lamborghini Cabrera render 02Lamborghini Cabrera: nástupce Gallarda ukazuje svou pravděpodobnou tvář - 3 - Lamborghini Cabrera render 03Lamborghini Cabrera: nástupce Gallarda ukazuje svou pravděpodobnou tvář - 4 - Lamborghini Cabrera render 04Lamborghini Cabrera: nástupce Gallarda ukazuje svou pravděpodobnou tvář - 5 - Lamborghini Cabrera render 05
První počítačové retuše představují nástupce Lamborghini Gallardo jako zmenšenou verzi vlajkové lodi Aventador

Zdroje: CarBuzz, TeamSpeed

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše