Lamborghini Gallardo letos skončí, rozloučí se nekompromisní verzí s manuálem

Italská automobilka zřejmě již letos definitivně ukončí výrobu modelu Gallardo, jeho labutí písní bude zvláštní model s pohonem zadních kol.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lamborghini Gallardo letos skončí, rozloučí se nekompromisní verzí s manuálem

18.4.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Lamborghini Gallardo letos skončí, rozloučí se nekompromisní verzí s manuálem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Italská automobilka zřejmě již letos definitivně ukončí výrobu modelu Gallardo, jeho labutí písní bude zvláštní model s pohonem zadních kol.

Manuální převodovky má rád každý pravověrný milovník rychlých automobilů. Očividně se však jedná o klientelu, jejíž řady řídnou, o čemž svědčí i data o prodejích italské automobilky Lamborghini - podle nich po vozech s pádly pod volantem sahá devět lidí z deseti. Postupnému vymizení vozů se třemi pedály se přesto divíme, neboť automobilka se tímto krokem zbavuje i posledních 10 procent zákazníků, kteří její vozy chtějí primárně řídit a dokážou jim dělat o poznání lepší image než klienti toužící pouze po stylu italské klasiky.

Momentálně jediným modelem Lamborghini, který manuál využívá, je stárnoucí Gallardo. To se mělo již loni dočkat svého nástupce, Italové však nakonec životní cyklus ještě o rok prodloužili. Letošek je ovšem pro tento desetiválcový klenot konečnou, pročež se Gallardo má rozloučit opravdu hardcorovým modelem. Tedy verzí, která nabídne spartánský interiér, nízkou hmotnost, pohon zadních kol a právě zmiňovanou manuální převodovku. A to dost možná jako vůbec poslední Lamborghini.

Z uvedeného se tedy dá jasně vyčíst, že nástupce „baby Lamba“ dorazí se stejnou sekvenční převodovkou, jakou dostal i Aventador. Což pro cílovou klientelu zřejmě nebude taková rána, jak bychom si mohli myslet. Dá se ale počítat s tím, že pro ostatní automobilky to bude jasný vzkaz, zvláště pro ty spadající do koncernu VW Group. Manuál tak zřejmě brzy dostane absolutního padáka i u Porsche...


Lamborghini Gallardo letos skončí, rozloučí se nekompromisní verzí s manuálem - 1 - Lamborghini Gallardo Valentino Balboni 01Lamborghini Gallardo letos skončí, rozloučí se nekompromisní verzí s manuálem - 2 - Lamborghini Gallardo Valentino Balboni 02Lamborghini Gallardo letos skončí, rozloučí se nekompromisní verzí s manuálem - 3 - Lamborghini Gallardo Valentino Balboni 03Lamborghini Gallardo letos skončí, rozloučí se nekompromisní verzí s manuálem - 4 - Lamborghini Gallardo Valentino Balboni 04Lamborghini Gallardo letos skončí, rozloučí se nekompromisní verzí s manuálem - 5 - Lamborghini Gallardo Valentino Balboni 05
Vůbec poslední model Lamborghini Gallardo bude následovat příkladu verze Valentino Balboni - dostane totiž sníženou hmotnost, pohon zadních kol a manuální převodovku

Zdroj: Road and Track

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše