Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Lamborghini přiveze do Frankfurtu nový superport, co to asi bude?
3.8.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Italská automobilka láká do Frankfurtu na představení nového sportovního modelu. Bude to nová verze Aventadoru, produkční provedení Sesto Elemento, nebo ještě něco jiného?
Lamborghini začátkem tohoto týdne rozeslalo pozvánku na svou tiskovou konferenci, která se bude konat 13. září v 12:45 na jeho stánku na frankfurtském IAA. Je velmi stručná, když krom úvodního motta láká jednou větou na objevení nového sportovního vozu značky, který představí právě na německé půdě.
V pozvánce není ani zmínka o tom, co by italskou novinkou mělo být, naše úvahy ale míří dvěma směry. První je odhalení otevřené verze nového Aventadoru, jehož příchod pro rok 2012 byl nedávno nezvykle potvrzen. I přes tento fakt si ale nejsme jisti, jestli by pro automobilku mělo smysl přicházet s roadsterem tak brzy po verzi kupé, krom toho by nešlo o až tak nové auto. Máme tedy za to, že k jeho odhalení dojde až začátkem příštího roku a ve Frankfurtu se objeví něco jiného.
Nedávné spekulace totiž hovořily také o tom, že „Lambo” dostane ještě letos do omezené výroby koncept Sesto Elemento, který by skutečně byl zcela novým vozem. Ačkoli se hovoří jen o pár desítkách kusů pro hrstku zámožných sběratelů, bylo by jistě zajímavé už jen vidět produkční podobu auta, jehož výjimečnost je založena především na nízké hmotnosti.
Do třetice se spekulovalo o letošním příchodu Gallarda LP550-2 Spyder, tedy otevřené verze „čisté” Balboniho edice s pohonem zadních kol a manuální šestistupňovou převodovkou. Ačkoli takový vůz by se nám líbil, vzhledem k preferencím zákazníkům Lamborghini nepředpokládáme, že by takový vůz byl pro značku prioritou.
Naše sázka tedy zní: produkční Sesto Elemento. Pokud si myslíte něco jiného, přisaďte si v diskuzi...

Pozvánka Lamborghini do Frankfurtu





















A nedávno odhalený koncept Sesto Elemento, který by se ve Frankfurtu mohl objevit v úzce produkčním provedení
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Novinář poprvé nafotil a natočil nemaskované elektrické Ferrari na ulici. Vypadá tak snad ještě hůř, to se nezdálo být možné
včera
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
včera
Ein Volk, ein Reich, ein Auto: Audi Nuvolari se ukázalo v akci a je to zas jednou vůz, který vypadá líp v kamufláži než bez ní
13.6.2026
Nové na MotoForum.cz
- Bulega zůstává stále neporažen včera 20:24
- Vítězem Arenas, 25. Vostatek, König DNF včera 20:19
- Bulegovo vítězství v Superpole Race včera 20:12
- Bulegova spanilá jízda pokračuje 13.6.2026
- Debise vítězem soboty v Misanu, naši nebodovali 13.6.2026
Nejnovější články
Superauto Jeremyho Clarksona, které si sám strhal v Top Gearu, je po 20 letech k mání. V Evropě se prodalo jen 100 dalších, Jezza nezapomněl
před 3 hodinami
VW ve čtvrtek ohlásí zrušení 19 tisíc pracovních míst. Před lidi se nikdo raději nikdo nepostaví, šéf vše oznámí přes video
včera
Tento příplatek pro nová BMW je teď přístupnější než kdy dřív, to ale neznamená, že je levný
včera
Bruselský papír snese všechno, pro EU jsou teď už i Korea nebo Japonsko v Evropě
včera
BMW slaví 10 tisíc prodaných elektrických iX3. Xiaomi se jeho číslům směje, Mercedes, Audi i jiná BMW se můžou smát taky
včera
Živá témata na fóru
- Škoda Auto obecně 06.15. 08:58 - řidičBOB
- Policejní kontroly a měření 06.15. 08:29 - řidičBOB
- Rychlodotazy 06.14. 19:44 - jerry
- IT poradna 06.14. 16:20 - pavproch
- BMW Divize 06.13. 13:01 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 06.12. 15:34 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 06.12. 11:06 - M.Z.
- Další zajímavá autovidea 06.11. 08:39 - spooon
