Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu

Lexus hodlá rychle doplnit svou nabídku o kompktní SUV. Už na podzim se vytasí s jeho konceptem, sériová verze se pak má představit příští rok v Ženevě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu

6.4.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu

/

Lexus hodlá rychle doplnit svou nabídku o kompktní SUV. Už na podzim se vytasí s jeho konceptem, sériová verze se pak má představit příští rok v Ženevě.

Byly to japonské automobilky, které svého času založily segment kompaktních SUV, časem se ale na tomto poli nechaly porazit od svých německých konkurentů. Platí to zejména v prémiovém segmentu, kde dnes najdeme jen hrstku podobných aut japonské provenience, zatímco BMW zásobuje trh mnoha iksky (je vůbec nejpilnější a ukázalo už i novou X4), Audi podobným množstvím kvéček a ani o Mercedesu nelze říci, že by lelkoval. Co s tím? Každá automobilka na to zřejmě bude mít jiný názor, Lexus ale s rukama v klíně sedět nehodlá.

Japonské značka dnes mezi prémiovými SUV nabízí pouze model RX (nepočítáme tedy americké modely GX a LX, které jsou přestavěnými Toyotami Land Cruiser), a to rozhodně není dost. Model RX je sice dosti úspěšný, jeho segment ale nevykazuje nikterak závratnou dynamiku. Aktuálně nejvíce roste odbyt kompaktních prémiových SUV (podle JATO Dynamics meziročně skoro o čtvrtinu), mezi nimi ovšem Lexus nenabízí zhola nic. A právě to hodlá změnit.

Podle zdroje kolegů z Autonews se vývoj Lexusu velikostně odpovídajícího BMW X1 nebo Audi Q3 nachází v pokročilé fázi vývoje, čemuž odpovídá i dřívější oficiální avízo šéfa značky Kazua Ohary, podle nějž se už letos v Tokiu máme setkat s jeho studií. Nepůjde ale o žádnou šílenou vizi, nýbrž předprodukční vůz, který se má již na jaře 2014 v Ženevě představit s v sériové verzi.

Tak rychlému uvedení na trh se není třeba divit, vůz má být totiž postaven na základech nové Toyoty RAV4, které coby pohon dopřeje hybridní jednotku z nového Lexusu IS 300h. Ta kombinuje 2,5litrový benzinový motor s elektromotorem a to se pro takové auto jeví být jako docela adekvátní řešení. Další detaily se jistě dozvíme časem.


Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu - 1 - Lexus RX 2012 unik dalsi 11Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu - 2 - Lexus RX 2012 unik dalsi 13Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu - 3 - Lexus RX 2012 unik dalsi 15Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu - 4 - Lexus RX 2012 unik dalsi 01Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu - 5 - Lexus RX 2012 unik dalsi 02Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu - 6 - Lexus RX 2012 unik dalsi 04Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu - 7 - Lexus RX 2012 unik dalsi 05Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu - 8 - Lexus RX 2012 unik dalsi 23Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu - 9 - Lexus RX 2012 unik dalsi 17
Současný Lexus RX je příliš velký na to, aby dokázal bojovat s kompaktnějšími konkurenty prémiových značek, proto automobilka přijde s jeho menším bratříčkem. Jméno známo není, dárcem techniky bude Toyota RAV4 a Lexus IS

Zdroj: Autonews

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše