Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu

Lexus hodlá rychle doplnit svou nabídku o kompktní SUV. Už na podzim se vytasí s jeho konceptem, sériová verze se pak má představit příští rok v Ženevě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu

6.4.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Lexus hodlá rychle doplnit svou nabídku o kompktní SUV. Už na podzim se vytasí s jeho konceptem, sériová verze se pak má představit příští rok v Ženevě.

Byly to japonské automobilky, které svého času založily segment kompaktních SUV, časem se ale na tomto poli nechaly porazit od svých německých konkurentů. Platí to zejména v prémiovém segmentu, kde dnes najdeme jen hrstku podobných aut japonské provenience, zatímco BMW zásobuje trh mnoha iksky (je vůbec nejpilnější a ukázalo už i novou X4), Audi podobným množstvím kvéček a ani o Mercedesu nelze říci, že by lelkoval. Co s tím? Každá automobilka na to zřejmě bude mít jiný názor, Lexus ale s rukama v klíně sedět nehodlá.

Japonské značka dnes mezi prémiovými SUV nabízí pouze model RX (nepočítáme tedy americké modely GX a LX, které jsou přestavěnými Toyotami Land Cruiser), a to rozhodně není dost. Model RX je sice dosti úspěšný, jeho segment ale nevykazuje nikterak závratnou dynamiku. Aktuálně nejvíce roste odbyt kompaktních prémiových SUV (podle JATO Dynamics meziročně skoro o čtvrtinu), mezi nimi ovšem Lexus nenabízí zhola nic. A právě to hodlá změnit.

Podle zdroje kolegů z Autonews se vývoj Lexusu velikostně odpovídajícího BMW X1 nebo Audi Q3 nachází v pokročilé fázi vývoje, čemuž odpovídá i dřívější oficiální avízo šéfa značky Kazua Ohary, podle nějž se už letos v Tokiu máme setkat s jeho studií. Nepůjde ale o žádnou šílenou vizi, nýbrž předprodukční vůz, který se má již na jaře 2014 v Ženevě představit s v sériové verzi.

Tak rychlému uvedení na trh se není třeba divit, vůz má být totiž postaven na základech nové Toyoty RAV4, které coby pohon dopřeje hybridní jednotku z nového Lexusu IS 300h. Ta kombinuje 2,5litrový benzinový motor s elektromotorem a to se pro takové auto jeví být jako docela adekvátní řešení. Další detaily se jistě dozvíme časem.


Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu - 1 - Lexus RX 2012 unik dalsi 11Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu - 2 - Lexus RX 2012 unik dalsi 13Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu - 3 - Lexus RX 2012 unik dalsi 15Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu - 4 - Lexus RX 2012 unik dalsi 01Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu - 5 - Lexus RX 2012 unik dalsi 02Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu - 6 - Lexus RX 2012 unik dalsi 04Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu - 7 - Lexus RX 2012 unik dalsi 05Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu - 8 - Lexus RX 2012 unik dalsi 23Lexus postaví konkurenta BMW X1, předprodukční koncept se ukáže už v Tokiu - 9 - Lexus RX 2012 unik dalsi 17
Současný Lexus RX je příliš velký na to, aby dokázal bojovat s kompaktnějšími konkurenty prémiových značek, proto automobilka přijde s jeho menším bratříčkem. Jméno známo není, dárcem techniky bude Toyota RAV4 a Lexus IS

Zdroj: Autonews

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.