Majitel dál upravil auto s lakem, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, teď mate ještě víc

Pokud se vám už z dosavadního výsledku jeho snah trochu motala hlava, podívejte se na další kolo. Z pojízdné černé díry je najednou pojízdná hvězdná obloha.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Majitel dál upravil auto s lakem, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, teď mate ještě víc

16.1.2021 | Petr Miler

Majitel dál upravil auto s lakem, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, teď mate ještě víc

/

Foto: BMW

Pokud se vám už z dosavadního výsledku jeho snah trochu motala hlava, podívejte se na další kolo. Z pojízdné černé díry je najednou pojízdná hvězdná obloha.

Kdo by byl svého času řekl, kam až povedou hrátky BMW s lakem zvaným Vantablack. Ve své podstatě nesmyslný nápad dopřát autu lak, který jej činí skoro neviditelným, se setkal s velkou odezvou, protože lidem motal hlavu. Jím vyparáděná X6 působila v akci trochu jako černá díra na kolech, neboť Vantablack odráží naprosté minimum světla - pohlcuje jej přesně 99,965 %. Ve výsledku tedy zabraňuje prostorovému vnímání vozu, což je hloupost jdoucí proti samotnému smyslu laku na jakémkoli autě a jeho designu, bylo ji ale zkrátka těžké ji ignorovat.

Automobilka vyrobila jen jeden takový vůz a ze zřejmých důvodů jej nenabídla zákazníkům, jezdit s takovým vozem by nemohlo být bezpečné. Teoreticky mohl kdokoli jiný po Vantablacku sáhnout a docílit téhož, jenže jde o patentovaný vynález Anishe Kapoora a jeho firmy Surrey NanoSystems, která jej pro podobné účely neposkytuje. Jsou tu ale ještě jiní, kteří se o něco podobného pokouší.

Firma Koyo Orient Japan nabízí lak Musou Black, který sice není tak efektivní v pohlcování světla, jeho 99,4 % má ale v praxi podobné dopady. Jednoho z majitelů Mitshubishi Lancer nenapadlo nic lepšího, než ho „plácnout” na auto a dosáhl podobného výsledku, jak jsme vám ukazovali asi před měsícem. Teď se ale auto rozhodl dále vyšperkovat, vlastně skoro doslova.

Na svou černou díru na kolech tak nanesl něco, čemu se říká „barvu měnící perleťové částice”, ve své podstatě jde ale o jakési dekorační třpytky. A dosáhl znovu něčeho mimořádného. Podívejte se na to sami na videu níže - auto už není tak úplně neviditelné, vzhledem k pohlcování světla vším okolo ale výsledek působí dojmem, jako by se samotné třpytky vznášely ve vzduchu. Pojízdná hvězdná obloha? Tak něco.

Vzhledem k našemu praktickému založení zůstáváme k podobným formám vizuálních hrátek s auty odměření, akceleraci, brzdnou dráhu ani jízdní komfort vám třpytky na matném laku určitě nezlepší. Nelze ale popřít, že auto vypadá opravdu zajímavě a hlavu při pohledu na něj motá ještě víc než prve.


Majitel dál upravil auto s lakem, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, teď mate ještě víc - 1 - BMW X6 2020 v barve Vantablack VBx2 foto 16Majitel dál upravil auto s lakem, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, teď mate ještě víc - 2 - BMW X6 2020 v barve Vantablack VBx2 foto 18Majitel dál upravil auto s lakem, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, teď mate ještě víc - 3 - BMW X6 2020 v barve Vantablack VBx2 foto 19Majitel dál upravil auto s lakem, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, teď mate ještě víc - 4 - BMW X6 2020 v barve Vantablack VBx2 foto 20Majitel dál upravil auto s lakem, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, teď mate ještě víc - 5 - BMW X6 2020 v barve Vantablack VBx2 foto 21Majitel dál upravil auto s lakem, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, teď mate ještě víc - 6 - BMW X6 2020 v barve Vantablack VBx2 foto 23Majitel dál upravil auto s lakem, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, teď mate ještě víc - 7 - BMW X6 2020 v barve Vantablack VBx2 foto 14Majitel dál upravil auto s lakem, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, teď mate ještě víc - 8 - BMW X6 2020 v barve Vantablack VBx2 foto 15
BMW předloni ukázalo X6 lakované barvou Vantablack a svět z toho byl na větvi. Loni něco podobného udělal majitel Mitsubishi a teď na své „dvourozměrné” auto přidal třpytky. Výsledek umí zapůsobit, jak můžete vidět na videu níže. Ilustrační foto: BMW

Zdroj: DipYourCar@Youtube

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše