Majitel LaFerrari půjčil auto příteli na Ringu. Málem naboural, co se stalo pak vás překvapí (video)

Překvapivé může být pro mnohé už to, že někdo vůbec někomu půjčí své auto, natož Ferrari, natož na Nordschleife. Věřte ale, že tady tím vše jen začíná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Majitel LaFerrari půjčil auto příteli na Ringu. Málem naboural, co se stalo pak vás překvapí (video)

9.5.2016 | Petr Miler | 22 příspěvků

Majitel LaFerrari půjčil auto příteli na Ringu. Málem naboural, co se stalo pak vás překvapí (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Překvapivé může být pro mnohé už to, že někdo vůbec někomu půjčí své auto, natož Ferrari, natož na Nordschleife. Věřte ale, že tady tím vše jen začíná.

Někteří říkají, že auta a ženy se nepůjčují. Pro někoho to může vyznívat jako lakomství, my jsme ale ti poslední, kdo by to nechápal. Mít k autu silný citový vztah sice může znít dětinsky, ale k nadšení pro věc to jednoduše patří a paralela se ženami onu intenzitu jen dokresluje. Pokud je někdo psychicky zdravý, určitě nebude „půjčovat” svou manželku „na hraní” sousedovi. Tak proč by musel své auto, které jistě miluje méně, ale pořád dost?

Pak jsou tu ale lidé, pro které je auto jen... auto. Věc sestavená z materiálů různého charakteru tvořící pojízdný celek sloužící svému účelu. Komukoli a jakkoli. Však pokud se rozbije trochu, opraví se, pokud se rozbije hodně, vymění se. Jsme asi daleci toho být k autům takto bezcitní, ale hlavou lze chápat i toto. Opravdu to není živá bytost a až na výjimky není nesmrtelná ani nenahraditelná.

Mezi těmito dvěma extrémy se nachází většina lidí, kteří budou k autu přistupovat podle toho, jak je zajímavé. Málokdo bude pečovat jako o oko v hlavě o tříválcovou Fabii, i když dvanáctiválcové Ferrari by miloval. Proto zřejmě bude většina lidí těžko chápat to, co ukáže následující video.

Vidíme na něm záběry z kabiny LaFerrari, toho největšího klenotu mezi současnými Ferrari. Jde o vůz za desítky milionů korun dodaný jen vyvoleným a většina s ním sotva vytáhne paty z garáže. Ne tak tento člověk, je to majitel černého stroje, který nejednou předvedl v ostré akci. Tentokrát s ním vyrazil na Severní smyčku Nürburgringu, ne však sám - vzal přítele, kterému vůz svěřil.

Za takových okolností byste čekali, že bude vystrašený a bude řidiče spíše krotit, realitou je ale pravý opak. I když na tachometru vidíme i rychlosti vysoko přes 200 km/h, řidiče nutí přidat, dokonce mu tlačí rukou na nohu, aby to „osolil”. Nedlouho před koncem trati mu pak radí znovu přidat, což řidič následuje a dostane vůz (navzdory použití vozu v režimu Sport, v tom druhém „nejchoulostivějším” s většinou asistenčních systémů v pozoru) do série menších smyků, při kterých k nehodě není daleko. Čekali byste úděs a řev? Však tady bylo kousek k likvidaci auta za ohromné peníze a mohlo jít i o zdraví, přinejmenším. Tak si pusťte video a uvidíte realitu, je vážně překvapivá...


Majitel LaFerrari půjčil auto příteli na Ringu. Málem naboural, co se stalo pak vás překvapí (video) - 1 - LaFerrari Nordschleife almost crash video 01Majitel LaFerrari půjčil auto příteli na Ringu. Málem naboural, co se stalo pak vás překvapí (video) - 2 - LaFerrari Nordschleife almost crash video 02Majitel LaFerrari půjčil auto příteli na Ringu. Málem naboural, co se stalo pak vás překvapí (video) - 3 - LaFerrari Nordschleife almost crash video 03Majitel LaFerrari půjčil auto příteli na Ringu. Málem naboural, co se stalo pak vás překvapí (video) - 4 - LaFerrari Nordschleife almost crash video 04
Tento majitel LaFerrari si zjevně nedělá hlavu s ničím

Petr Miler

Diskuze 22 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše