Maserati Quattroporte 2013: nová generace odhalena únikem patentových snímků

Nové Quattroporte se s největší pravděpodobností představí světu letos v Paříži. Nám se ale podařilo sehnat obrázky, které jeho podobu odhalují již dnes.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Maserati Quattroporte 2013: nová generace odhalena únikem patentových snímků

10.7.2012 | Petr Miler | 2 příspěvky

Maserati Quattroporte 2013: nová generace odhalena únikem patentových snímků

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nové Quattroporte se s největší pravděpodobností představí světu letos v Paříži. Nám se ale podařilo sehnat obrázky, které jeho podobu odhalují již dnes.

Jak už to chodívá, svůj původ mají v databázi evropského patentového úřadu, kde si Maserati nechalo registrovat vzhled vozu vcelku tradičními skicami. Ty z podstaty nemohou říci vše, zároveň ale musí říkat tolik, aby design vozu jednoznačně definovaly. A tak si díky nim můžete zatím neodhalený, nový luxusní sedan s trojzubcem ve znaku prohlédnout s docela velkým předstihem.

Podle očekávání nepřináší nový design vozu žádnou revoluci, jde spíše o dosti umírněnou evoluci dosavadního provedení, které prošlo faceliftem v roce 2008. Nákresy zároveň ukazují, že dřívější spekulativní ilustrace magazínu Quattroruote čerpaly z velmi dobrých zdrojů a vzhled vozu nastiňovaly dosti přesně.

Co vůz nabídne po stránce techniky zatím není zcela jasné, pod kapotou se ale velmi pravděpodobně objeví jen vylepšená technika současné generace. Vůz by tak měl spoléhat především na modernizovaný agregát 4,7 V8, který bude nově spjat s osmistupňovou automatickou převodovkou ZF. Pod kapotou by se ale měl objevit také menší vidlicový šestiválec a možná i hybridní nebo dieselový motor. Vyloučený také není pohon všech kol, ostatně Maserati v posledních letech testovalo kde co.

Tyto záležitosti nám vyjasní až čas, vzhled nového „čtyřdvířka” už nás ale při premiéře opravdu nepřekvapí.


Maserati Quattroporte 2013: nová generace odhalena únikem patentových snímků - 1 - Maserati Quattroporte 2013 patentove unik 01Maserati Quattroporte 2013: nová generace odhalena únikem patentových snímků - 2 - Maserati Quattroporte 2013 patentove unik 02Maserati Quattroporte 2013: nová generace odhalena únikem patentových snímků - 3 - Maserati Quattroporte 2013 patentove unik 03
Nové Maserati Quattroporte už není tajemstvím, únik patentových nákresů odhaluje vše podstatné

Maserati Quattroporte 2013: nová generace odhalena únikem patentových snímků - 4 - maserati quattroporte 2012 01Maserati Quattroporte 2013: nová generace odhalena únikem patentových snímků - 5 - maserati quattroporte 2012 02
Předchozí ilustrace italského Quattroruote byly realitě velmi blízké

Maserati Quattroporte 2013: nová generace odhalena únikem patentových snímků - 6 - Maserati QUATTROPORTE S_3Maserati Quattroporte 2013: nová generace odhalena únikem patentových snímků - 7 - Maserati QUATTROPORTE S_1Maserati Quattroporte 2013: nová generace odhalena únikem patentových snímků - 8 - Maserati QUATTROPORTE S_2
Pro srovnání vzhled současného provedení

Petr Miler

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.