Maybach se může stát pouhou „podznačkou” Mercedesu

Maybach jakožto relativně samostatný výrobce luxusních limuzín by mohl za krátko zcela zaniknout. Možnosti dalšího vývoje jsou ale nyní stále tři.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Maybach se může stát pouhou „podznačkou” Mercedesu

21.6.2011 | Petr Štefek | 2 příspěvky

Maybach se může stát pouhou „podznačkou” Mercedesu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Maybach jakožto relativně samostatný výrobce luxusních limuzín by mohl za krátko zcela zaniknout. Možnosti dalšího vývoje jsou ale nyní stále tři.

Mateřská společnost Mercedes-Benz, koncern Daimler, je podle naší nedávné zprávy velmi blízko rozhodnutí nad tím, co si dále počít se svou další luxusní značkou Maybach, kterou lze nazvat lecjak, jen ne úspěšnou. Generální ředitel Daimleru, Dieter Zetsche, sám prohlašuje, že neschopnost společnosti udělat z Maybachu životaschopnou značku leží plně na jejích vlastních bedrech.

Zetsche má nyní na stole v zásadě tři varianty, co si dále s Maybachem počít. Již zmíněnou variantou je spolupráce s Aston Martinem, který má potřebné britské know-how a také dostatek zkušenosti s exkluzivními vozy v malosériové výrobě, aby ve společném projektu s Daimlerem pomohl Maybach zachránit. Druhou, též zmiňovanou alternativou je, že značka Maybach zanikne úplně.

Třetí, zcela novou možností je učinit z Maybachu jakousi podznačku úspěšného Mercedesu a vyprofilovat jeho portfolio modelů tak, aby si vzájemně nekonkurovaly. Značka Maybach by tak nejspíše představovala spíše úroveň výbavy než samotné vozy (podobně jako u AMG), což je varianta vskutku pozoruhodná.

Konečné stanovisko by, jak jsme již zmínili, mělo podle Daimleru padnout do konce tohoto měsíce, kdy proběhne další schůze představenstva. Zetsche už dříve dal najevo, že by celá věc měla pro Maybach skončit spíše pozitivně, tedy Daimler by se měl vyhnout jejímu úplnému „umrtvení”. Ochuzení motoristického světa o značku Maybach by sice příliš mnoho zákazníků nebolelo a ti ostatní mohou přejít ke značkám jako Rolls-Royce nebo Bentley. Když se ale podíváte na fotografie v přiložené galerii, musíte přiznat, že Maybach přeci jen něco do sebe měl, tedy má...


Maybach se může stát pouhou „podznačkou” Mercedesu - 1 - Maybach Maybach_6Maybach se může stát pouhou „podznačkou” Mercedesu - 2 - Maybach Maybach_8Maybach se může stát pouhou „podznačkou” Mercedesu - 3 - Maybach Maybach_9Maybach se může stát pouhou „podznačkou” Mercedesu - 4 - Maybach Maybach_10Maybach se může stát pouhou „podznačkou” Mercedesu - 5 - Maybach Maybach_11Maybach se může stát pouhou „podznačkou” Mercedesu - 6 - Maybach Maybach_12Maybach se může stát pouhou „podznačkou” Mercedesu - 7 - Maybach Maybach_13Maybach se může stát pouhou „podznačkou” Mercedesu - 8 - Maybach Maybach_14Maybach se může stát pouhou „podznačkou” Mercedesu - 9 - Maybach Maybach_15Maybach se může stát pouhou „podznačkou” Mercedesu - 10 - Maybach Maybach_16Maybach se může stát pouhou „podznačkou” Mercedesu - 11 - Maybach Maybach_17Maybach se může stát pouhou „podznačkou” Mercedesu - 12 - Maybach Maybach_18Maybach se může stát pouhou „podznačkou” Mercedesu - 13 - Maybach Maybach_19Maybach se může stát pouhou „podznačkou” Mercedesu - 14 - Maybach Maybach_20
Maybachy posledních let

Petr Štefek

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše