Mercedes C T-Modell 2014: též nové kombi nafoceno bez náznaku maskování

Klání o nejhůře střeženou novinku roku 2013 mezi automobily má už zřejmě předem jasného vítěze.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes C T-Modell 2014: též nové kombi nafoceno bez náznaku maskování

1.12.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Mercedes C T-Modell 2014: též nové kombi nafoceno bez náznaku maskování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Klání o nejhůře střeženou novinku roku 2013 mezi automobily má už zřejmě předem jasného vítěze.

Tedy úplně bez dramatu ani tento souboj nebyl, neboť hlavně BMW letos vyslalo do boje hned několik zástupců, kteří byli měsíce před plánovanými odhaleními přistiženi v nedbalkách - naposledy šlo o novou M3 F80 a další generaci modelu X6. Jenže žádný z nich se nakonec nemůže rovnat s novým Mercedesem třídy C, však posuďte sami. Nejprve sama automobilka vypustila část technických detailů a na první fotky interiéru, následně ale unikly snímky celého auta a aby toho nebylo málo, vůz byl do detailu nafocen bez špetky maskování při pořizování dalších snímků.

Mohl by se zdát, že to už je tolik informací a pohledů, že odhalovat vlastně není co, ale to by byl velký omyl. Nové Céčko totiž dorazí na trh i v dalších karosářských verzích a odvozených provedeních, na tutti můžeme počítat třeba s novým kombíkem. A že neuhádnete, co se stalo... Právě nové kombi alias Wagon alias Estate alias Touring-Modell či T-Modell (aby se to nepletlo) se podařilo ještě před premiérou nafotit bez kamufláže.

Sice jde jen o pohled na záď a z dost velké dálky, i ten ale jasně ukazuje specifika nového kombíku. Vsadí na na jednu stranu celkem typicky mercedesí střih, na druhou stranu bude vizuálně dost vzdálen od toho, jak vypadalo dosavadní provedení praktičtější třídy C. Hlavní novinkou jsou užší a protáhlejší světla, zajímavé je ovšem též řešení výfuků či chromovaných linek, které se záď pokoušejí zkrášlit.

Podívejte se sami na přiloženou fotku, pro další si můžete odskočit do kompletní galerie kolegů z Autoevolution.com, odkud námi zveřejněný snímek pochází. Na oficiální premiéru si pak budeme muset ještě chvíli počkat - zatímco sedan třídy C by měl debutovat v lednu v Detroitu, u kombíku by severoamerická premiéra nedávala smysl, Američané o „prémiové” kombi nestojí. Pravděpodobnějším se tak jeví být evropské entré v březnu v Ženevě.


Mercedes C T-Modell 2014: též nové kombi nafoceno bez náznaku maskování - 1 - Mercedes C T-Modell 2014 spy bez maskovani 01
Nové kombi třídy C nabízí trochu specifičtější podívanou než sedan, který svým vzhledem až příliš kopíruje aktuální eSko

Zdroj: Autoevolution.com

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše