Mercedes G 2018: velký facelift natočen při testech, vážně přinese obliny (video)

Modernizace legendární třídy G nemá vůz připravit o působivé schopnosti v terénu. Dočkáme se ale rozšíření, digitalizace i nových motorů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes G 2018: velký facelift natočen při testech, vážně přinese obliny (video)

13.10.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Mercedes G 2018: velký facelift natočen při testech, vážně přinese obliny (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Modernizace legendární třídy G nemá vůz připravit o působivé schopnosti v terénu. Dočkáme se ale rozšíření, digitalizace i nových motorů.

Původní Land Rover Defender sice je s definitivní platností mrtev, jeho jediný soupeř v podobě Mercedesu třídy G má ovšem evidentně mnohem tužší kořínek. Německá automobilka se totiž své legendy nehodlá vzdát, a proto jí do důchodu rozhodně nepošle. Místo toho plánuje opravdu velký facelift, se kterým se setkáme nejpozději v roce 2018. Modernizace dokonce má být natolik rozsáhlá, že nebude mír daleko k nové generaci. Nicméně kódové označení W463 zůstane zachováno a nenechá nás na pochybách, že jde o velký facelift.

Nyní byla tato novinka nachytána při testech, přičemž její vzhled kompletně halí kamufláž. Ta by na jednu stranu nemusela být vůbec nutná, koneckonců tvary třídy G se nemění již po několik desetiletí. Tentokráte ale vše bude trochu jinak, odklon od ryze hranatých tvarů totiž přeci jen bude trochu markantnější. Patrné je to především u čelních partií, které se snaží vyhovět požadavkům na zvýšenou ochranu chodců.

Kromě toho zaoblení některých prvků vylepší také spotřebu, v čemž vozu napomůže rovněž přepracovaná platforma. Ta bude užívat více hliníku, hmotnost by tak měla klesnout dokonce o více než 200 kilogramů. K tomu se přidají vylepšený podvozek, elektro-mechanický posilovač řízení či především řadové šestiválce pod kapotou, z nichž benzinový nabídne 360 a dieselový 300 koní.

Aby těch novinek nebylo málo, dočkáme se ještě rozšíření o přibližně 100 milimetrů, což stoprocentně navýší komfort uvnitř kabiny. Mimo to ovšem extra šířka pozmění design, což je další z důvodů, proč familiární tvary halí krycí fólie od podlahy až po střechu. Díky danému kroku, tedy onomu rozšíření, to navíc vypadá, že třída G již nemá tak vysoký podvozek jako dříve. Nejspíše jde ale jen o zdání.

Snad ještě více než na exteriér jsme ovšem zvědavi na interiér, kde mají být designové změny vskutku radikální. Vůz se totiž má také v tomto ohledu inspirovat konceptem Ener-G-Force. Zároveň dostane do vínku i celou řadu moderních systémů, mezi něž patří digitální přístrojový štít nebo devítistupňová automatická převodovka, která je pro zmiňované šestiválce jedinou volbou.

Více informací nejspíše dorazí v příštím roce, pár neochvějných jistot na závěr tu ovšem máme. Tou první je zachování variant AMG, které nyní tvoří polovinu prodejů a proto by byl Mercedes jen sám proti sobě, kdyby je z nabídky vyřadil. Zadruhé se počítá také se zachováním působivé průchodnosti v terénu, a to i přes příchod nového předního i zadního zavěšení.


Mercedes G 2018: velký facelift natočen při testech, vážně přinese obliny (video) - 1 - Mercedes-Benz G-Class 2018 prvni spy foto 01Mercedes G 2018: velký facelift natočen při testech, vážně přinese obliny (video) - 2 - Mercedes-Benz G-Class 2018 prvni spy foto 03Mercedes G 2018: velký facelift natočen při testech, vážně přinese obliny (video) - 3 - Mercedes-Benz G-Class 2018 prvni spy foto 04Mercedes G 2018: velký facelift natočen při testech, vážně přinese obliny (video) - 4 - Mercedes-Benz G-Class 2018 prvni spy foto 05
Mercedes-Benz třídy G projde radikálním faceliftem, který pozmění jeho vzhled, techniku, výbavu, vnitřní prostor i hmotnost

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.