Mitsubishi Lancer Evo X v EU končí, jako první prodej zastavili Holanďané

Subaru WRX STi zůstane na trhu osamoceno. Zatím tedy pouze v Holandsku, kde tamní zastoupení Mitsubishi s okamžitou platností zastavilo prodej Lanceru Evo. Prognóza je ale špatná i pro zbytek EU.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mitsubishi Lancer Evo X v EU končí, jako první prodej zastavili Holanďané

29.9.2011 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Mitsubishi Lancer Evo X v EU končí, jako první prodej zastavili Holanďané

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Subaru WRX STi zůstane na trhu osamoceno. Zatím tedy pouze v Holandsku, kde tamní zastoupení Mitsubishi s okamžitou platností zastavilo prodej Lanceru Evo. Prognóza je ale špatná i pro zbytek EU.

Mitsubishi na svých stránkách o posledním Lanceru Evolution hrdě prohlašuje, že „jsou do něj vloženy všechny zkušenosti, které získali v průběhu předchozích let, když postupně zdokonalovali devět generací legendárního vozu“.

Zní to hezky, akorát že dokonalosti tohoto druhu dnes už nejsou na programu dne. Staly se environmentálně nekorektní a jako takové budou brzy odstraněny. Mitsubishi, společnost známá špičkovými výsledky ve vytrvalostních závodech nebo rallye a schopností přenést takto získané poznatky do svých sériových aut, se „bude dále zabývat vývojem a výrobou elektrických a hybridních vozů“.

O totálním obratu Mitsubishi se mluví už nějakou dobu a ústy šéfa vývoje Gayu Eusegiho oficiálně víme i to, že Lanceru Evo zvoní umíráček. Nevědělo se akorát to, jak dlouho ještě vydrží. Přesně se to neví ani dnes, ale myslím, že by se to dalo přibližně odhadnout.

Napoví nám nizozemské zastoupení značky Mitsubishi, které včera s okamžitou platností zastavilo prodej tohoto vozu s jasným vzkazem, že s pokutami za nadlimitní hodnoty oxidu uhličitého resp. spotřeby paliva platnými od příštího roku je neprodejný. Pokud se v této chvíli podíváte na jejich internetové stránky, Evo tam už opravdu není.

Podíváte-li se na české nebo německé stránky, auto tam naštěstí pořád stojí. Otázka ovšem zní jak dlouho. Proroctví tohoto typu nemám rád, protože obvykle říká to, co nechci slyšet, ale obávám se, že možnost pořídit si Mitsubushi Lancer Evo potrvá přibližně do konce letošního roku, nebo o kousek déle, pokud bude mít importér nějaké skladové zásoby. Pak budou mít nové emisní předpisy na cenu Eva značně neblahý vliv, a přestože jde o hodně dobrý vůz, nelze se domnívat, že by byla kupní síla v ČR vyšší než v Holandsku a Evo by na trhu mohlo přetrvat s cenou zatíženou vysokými pokutami od EU.


Mitsubishi Lancer Evo X v EU končí, jako první prodej zastavili Holanďané - 1 - Mitsubishi Lancer Evo X 2011 01Mitsubishi Lancer Evo X v EU končí, jako první prodej zastavili Holanďané - 2 - Mitsubishi Lancer Evo X 2011 05Mitsubishi Lancer Evo X v EU končí, jako první prodej zastavili Holanďané - 3 - Mitsubishi Lancer Evo X 2011 06Mitsubishi Lancer Evo X v EU končí, jako první prodej zastavili Holanďané - 4 - Mitsubishi Lancer Evo X 2011 07Mitsubishi Lancer Evo X v EU končí, jako první prodej zastavili Holanďané - 5 - Mitsubishi Lancer Evo X 2011 08Mitsubishi Lancer Evo X v EU končí, jako první prodej zastavili Holanďané - 6 - Mitsubishi Lancer Evo X 2011 09
Važte si Eva, někde už nejsou a jinde už brzy nebudou

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.